Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku

3

Autor: Maciej Luśtyk

16 Styczeń 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na wystawie w Nowym Jorku.

Choć dalecy jesteśmy od twierdzenia, że kobiety są w branży fotograficznej dyskryminowane (przynajmniej w Polsce), dane udostępnione przez organizatorów konkursu Female In Focus mówią same za siebie. Według nich, przeciętne wynagrodzenie kobiet w zawodzie fotografa w USA jest niemal dwa razy niższe niż mężczyzn (28 tys. dolarów rocznie względem 50 tys. dolarów). W dodatku szacuje się, że w przypadku sesji komercyjnych, tylko 8% z nich wykonywanych jest przez kobiety. Pokrywa się to także z danymi mówiący o odsetku kobiet, które zajmują się fotografią zawodowo. Choć według informacji aż około 80% studentów fotografii stanowią kobiety, raptem 15% z nich uzyskuje status profesjonalnego fotografa.

Zaprezentuj swoje zdjęcia w Nowym Jorku

fot. Gwendolyn Keasberry, laureatka konkursu Female in Focus 2019

Jaki jest tego powód? Kobiety biorące udział w badaniu wskazywały przede wszystkim na branżowe stereotypy i niewielkie możliwości rozwoju zawodowego. Sytuację tę chcą zmienić organizatorzy międzynarodowego konkursu Female In Focus, który ma promować fotografię kobiet. Bo jak mówią twórcy, „jeśli nie jesteśmy w stanie zobaczyć zdjęć wykonywanych przez kobiety, umyka nam pełny obraz fotografii”.

Na 22 laureatki czeka możliwość zaprezentowania swoich prac na wystawie zbiorowej, która jesienią 2020 roku przez miesiąc prezentowana będzie w nowojorskiej galerii United Photo Industries. Oprócz tego, zwyciężczynie mogą liczyć na szeroką promocję w prasie i w internecie (m.in. na stronie British Journal Of Photography, której właściciel jest organizatorem konkursu). Dodatkowo dwie laureatki sekcji poświęconej cyklom, zostaną zaproszone na inaugurację wystawy, a organizator pokryje wszystkie koszty związane z transportem i zakwaterowaniem.

fot. Gillian Hyland, laureatka konkursu Female In Focus 2019

Jak aplikować?

Tematyka zdjęć jest dowolna. Zdjęcia można zgłaszać sekcji pojedynczej i kategorii poświęconej seriom i projektom fotograficznym. Do pierwszej z nich przesłać można maksymalnie 20 prac, cykle mogą natomiast składać się maksymalnie z 20 zdjęć.

Trochę szkoda jedynie, że tego typu wydarzenie jest płatne. Za zgłoszenie 10 zdjęć do kategorii pojedynczej trzeba zapłacić 35 dolarów. W przypadku jednego cyklu będzie to już z kolei 45 dolarów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 marca 2020 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem femaleinfocus.com.

(fot. okładkowa: Fiona Morris)

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
3
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)