Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku

Autor: Maciej Luśtyk

16 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na wystawie w Nowym Jorku.

Choć dalecy jesteśmy od twierdzenia, że kobiety są w branży fotograficznej dyskryminowane (przynajmniej w Polsce), dane udostępnione przez organizatorów konkursu Female In Focus mówią same za siebie. Według nich, przeciętne wynagrodzenie kobiet w zawodzie fotografa w USA jest niemal dwa razy niższe niż mężczyzn (28 tys. dolarów rocznie względem 50 tys. dolarów). W dodatku szacuje się, że w przypadku sesji komercyjnych, tylko 8% z nich wykonywanych jest przez kobiety. Pokrywa się to także z danymi mówiący o odsetku kobiet, które zajmują się fotografią zawodowo. Choć według informacji aż około 80% studentów fotografii stanowią kobiety, raptem 15% z nich uzyskuje status profesjonalnego fotografa.

Zaprezentuj swoje zdjęcia w Nowym Jorku

fot. Gwendolyn Keasberry, laureatka konkursu Female in Focus 2019

Jaki jest tego powód? Kobiety biorące udział w badaniu wskazywały przede wszystkim na branżowe stereotypy i niewielkie możliwości rozwoju zawodowego. Sytuację tę chcą zmienić organizatorzy międzynarodowego konkursu Female In Focus, który ma promować fotografię kobiet. Bo jak mówią twórcy, „jeśli nie jesteśmy w stanie zobaczyć zdjęć wykonywanych przez kobiety, umyka nam pełny obraz fotografii”.

Na 22 laureatki czeka możliwość zaprezentowania swoich prac na wystawie zbiorowej, która jesienią 2020 roku przez miesiąc prezentowana będzie w nowojorskiej galerii United Photo Industries. Oprócz tego, zwyciężczynie mogą liczyć na szeroką promocję w prasie i w internecie (m.in. na stronie British Journal Of Photography, której właściciel jest organizatorem konkursu). Dodatkowo dwie laureatki sekcji poświęconej cyklom, zostaną zaproszone na inaugurację wystawy, a organizator pokryje wszystkie koszty związane z transportem i zakwaterowaniem.

fot. Gillian Hyland, laureatka konkursu Female In Focus 2019

Jak aplikować?

Tematyka zdjęć jest dowolna. Zdjęcia można zgłaszać sekcji pojedynczej i kategorii poświęconej seriom i projektom fotograficznym. Do pierwszej z nich przesłać można maksymalnie 20 prac, cykle mogą natomiast składać się maksymalnie z 20 zdjęć.

Trochę szkoda jedynie, że tego typu wydarzenie jest płatne. Za zgłoszenie 10 zdjęć do kategorii pojedynczej trzeba zapłacić 35 dolarów. W przypadku jednego cyklu będzie to już z kolei 45 dolarów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 marca 2020 roku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem femaleinfocus.com.

(fot. okładkowa: Fiona Morris)

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
6
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel. Start 17 czerwca o 18:00.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)