"Women of Influence“ - zanurz się w fotograficzny świat kobiet

0

Autor: Michał Chrzanowski

13 Marzec 2017
Artykuł na: 6-9 minut

"Women of Influence“ to najnowsza internetowa seria B&H, w której głos zabierają utalentowane kobiety ze świata fotografii i filmu. W wywiadach odkrywać będą przed widzem swoje wspaniałe historie oraz indywidualne podejście do pracy.

"Women of Influence“ to inspirujące spojrzenie na talent i wytrwałość wyjątkowych kobiet, które w dziedzinach fotografii i filmu osiągnęły wiele. To także przybliżenie sztuki i rzemiosła tych szczególnych rodzajów sztuki. W czasach, gdy rejestrowanie i publikowanie obrazów stało się tak popularne potrzebne są rady i wskazówki, których mogą udzielić uznane osobistości ze świata fotografii.

Brooke Shaden, Elsa Garrison, Kirsten Johnson, Sandy Puc, Vivienne Gucwa, Eve Cohen, Katrin Eismann, Polly Morgan, Cristina Mittermeier oraz Barbara Davidson to dziesięć kobiet, które przez najbliższe tygodnie za pośrednictwem serwisu B&H będą opowiadać o swoich pasjach, miłościach i historiach. Będą także mówić o tym czym dla nich jest magiczny świat fotografii. Jako pierwsze przybliżyły go Cristina Mittermeier i Barbara Davidson.

 

- Jeżeli uda nam się wykorzystać nasze fotografie i historie w taki sposób, by zainspirować i zaangażować armię ludzi, którym będzie zależeć, to wtedy w pełni wykonaliśmy swoją pracę - powiedziała Cristina Mittermeier. - Ludzie, których dokumentujesz są o wiele ważniejsi od Ciebie, Twojej reputacji i obrazów, które chcesz uchwycić - dodaje.

Cristina Mittermeier w pracy fotografa i pisarza wykorzystuje swoje doświadczenie biologa morskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych między innymi z ochroną łowisk oraz rdzennych kultur. Zwraca uwagę na delikatną barierę i równowagę pomiędzy dobrobytem człowieka a zdrowym i nienaruszonym ekosystemem. Prace Mittermeier były publikowane w licznych magazynach oraz czasopismach naukowych. Jak podkreśla, jej misja daleko wykracza poza samą fotografię. Znalazła się w gronie 40 najbardziej wypływowych fotografów. Laureatka między innymi North American Nature Photographer’s Association Mission Award (2010 rok) oraz Nature’s Best/Smithsonian Conservation Photographer of the Year (2011 rok).

 

- Fotografuję ludzi w momencie ich bezwzględnych kryzysów i w najniższych punktach ich życia. Jest to więc dla mnie konieczność, by szanować ich godność. To numer jeden. Zdjęcia zajmują drugie miejsce - powiedziała Barbara Davidson.

Davidson pracuje dla Los Angeles Times. W 2011 roku zdobyła Pulitzera w kategorii „Feature Photography“ oraz nagrodę Emmy w sekcji „opowieść multimedialna“ za projekt o niewinnych ofiarach uwięzionych „pośrodku krwawej wojny“ pomiędzy gangami Los Angeles. W 2014 roku po raz drugi została wybrana fotoreporterem roku w prestiżowym konkursie Pictures of the Year International.

Więcej wywadów z serii "Women of Influence“ znajdziecie na stronie B&H. Publikowane filmy są w języku angielskim, ale na szczęście osoby ze słabszą znajomością tego języka mogą skorzystać z oferowanej przez Youtube funkcji automatycznego generowania i tłumaczenia napisów, która każdemu powinna umożliwić zrozumienie ogólnego sensu wypowiedzi.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Ziemia na celuloidzie, czyli krótka historia aparatów w kosmosie
Wszyscy wiemy o aparatach Hasselblad, które brały udział w misji Apollo, ale czy wiecie jaki aparat poleciał w kosmos jako pierwszy?
14
1
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
Od giganta rynku foto do farmaceutyków. Historia Kodaka w 8 minut
O historii Kodaka można by pewnie napisać książkę, ale jeżeli chcecie szybko prześledzić dzieje jednej z najważniejszych firm w historii fotografii, która od lat nie...
45
0
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
Filmy o fotografii z Millennium Docs Against Gravity 2020 możesz oglądać online
W ramach 17. edycji Millenium Docs Against Gravity ponad 100 filmów z selekcji festiwalowej możemy obejrzeć z domu. Wśród nich także filmy dotyczące fotografii i...
344
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)