Interesuje Cię fotografia, ale nie wiesz od czego zacząć? Przyjdź do Foto-Przychodni

Interesuje Cię fotografia, ale nie wiesz od czego zacząć? Przyjdź do Foto-Przychodni

Co zamiast smartfona? Aparat cyfrowy, czy analogowy? Czym jest przysłona i ISO? Na te i wiele więcej pytań znajdziesz odpowiedź na spotkaniach z serii Foto-Przychodnia. Start już 12 marca w Krakowie.

Foto-Przychodnia to nowa inicjatywa powstałej we wrześniu ubiegłego roku fundacji Arte Lab. Wspólnie z krakowską kawiarnią I Love Coffee organizować będzie comiesięczne spotkania, na których amatorzy fotografowania będą mogli zapytać o wszystko, co związane z fotografią, a prowadzący postarają się odpowiedzieć, doradzić i pomóc przy każdym zagadnieniu najlepiej, jak tylko potrafią.

- Tak po prostu, za darmo! Przychodzisz, kupujesz sobie kawę czy co tam lubisz innego i gadamy o czym chcesz. O sprzęcie, o fotografowaniu, o postprodukcji, o cyfrze, o analogu, o technice fotograficznej, o wywoływaniu, o drukowaniu, o publikowaniu, o wszystkim o czym potrzebujesz z kimś porozmawiać. Mamy spore doświadczenie w tej materii, więc damy radę. - zachęcają organizatorzy. - Jeśli chcesz nam pokazać jakiś aparat, czy inny sprzęt fotograficzny z którym masz jakiś problem to przynieś go ze sobą. Jeśli chcesz pokazać nam swoje zdjęcia i porozmawiać o nich, to też je przynieś. Wiemy, że internet jest pełen poradników, forów, e-booków, filmów przedstawiających rozmaite techniki, testów i prezentacji, ale wiemy też, że czasem dobrze jednak jest się zwyczajnie spotkać i pogadać.

Kiedy i gdzie?

Pierwsze spotkanie z cyklu dobędzie się już w najbliższą sobotę, 16 marca 2019 roku, w godzinach 9:00-12:00 w kawiarni I Love Coffee, przy ul. Kazimierza Wielkiego 86 w Krakowie.

Fundacja Arte Lab

Fundacja Arte-Lab ustanowiona została przez Sabinę Jurusik i Wojciecha Grybosia we wrześniu 2018 roku. Celem działania Fundacji jest promowanie sztuk wizualnych, rozwój środowisk twórców sztuki wizualnej, wspieranie i promowanie twórców sztuk wizualnych oraz ich twórczości, edukacja w zakresie sztuk wizualnych. Na obecnym etapie najważniejszą ze sztuk wizualnych dla działalności Fundacji jest fotografia. Fundatorzy zadbali, aby wyposażyć fundację nie tylko w środki finansowe, ale także narzędzia konieczne dla jej bytu i rozwoju. Fundacja ma m.in. możliwość realizacji różnorodnych projektów – od prowadzenia szkoleń poprzez wystawy i konkursy aż po organizację festiwali. Przyjęty statut umożliwia fundacji prowadzenie różnorakiej działalności gospodarczej. Organami nadzorczymi wobec Fundacji są: Minister Kultury i Sztuki oraz Prezydent Miasta Krakowa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem arte-lab.org.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4