Warsztaty Creative Masterclass - zapisy tylko do poniedziałku

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Grudzień 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Creative Masterclass to wyjątkowe warsztaty oświetleniowe, prowadzone przez Emila Bilińskiego i Piotra Wernera. 19 grudnia w Krakowie zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym.

Creative Masterclass to wydarzenie fotograficzne organizowane cykliczne. Odbywa się w kilku europejskich krajach (Hiszpania, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) zwykle raz na kwartał. Jej polska odsłona zadebiutowała w styczniu 2018 roku w Warszawie. Kolejna edycja, ciesząca się jeszcze większym zainteresowaniem odbyła się na targach Film Video Foto w Łodzi 2018. Tym razem jednak entuzjaści fotografowania i filmowania powinni w grudniu odwiedzić Kraków, gdzie warsztaty poprowadzi Emil Biliński oraz Piotr Werner. Głównym tematem spotkania będzie praca ze światłem. - Światło jest jednym z najważniejszych składowych przy tworzeniu pięknych obrazów fotograficznych lub filmowych - podkreślają organizatorzy.

fot. Emil Biliński 

Warsztaty Creative Masterclass przeznaczone jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania i wiedzy fotograficznej. Ideą imprezy jest dostarczanie inspiracji, porządkowanie systemu pracy oraz podawanie przystępnej wiedzy praktycznej serwowanej przez profesjonalnych fotografów lub filmowców. Wydarzenie organizowane jest w formie seminarium warsztatowego, którego sporą część prowadzący poświęcą na praktyczną sesję zdjęciową pracując na żywo.

Na miejscu będzie również możliwość skorzystać z wiedzy specjalistów oraz przyjrzeć się bliżej najnowszym oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędziom, dzięki których praca z obrazem staje się łatwiejsza, lepsza i bardziej wydajna. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z niedostępnych gdzie indziej promocji realizowanych za pośrednictwem obsługującego imprezę sklepu foto wideo.

fot. Piotr Werner

Emil Biliński - estetyka światła i jej doskonalenie

Emil Biliński w ciągu ponad pięciogodzinnej sesji wprowadzi Was w świat swojej fotografii oraz wyzwań i możliwości jakich dostarcza profesjonalna praca fotograficzna. Podpowie skąd czerpać natchnienie, jak przygotować sesję zdjęciową oraz jak ją skutecznie przeprowadzić. W swoim panelu skoncentruje się na możliwościach kreatywnego wykorzystania oświetlenia oraz na podniesieniu jakości efektów pracy. W części filmowej opowie Wam również o swojej przygodzie z filmowaniem i wyprodukuje krótkie ujęcie filmowe z przeprowadzonej sesji.

Przebieg warsztatu:

 • Twórczość i warsztat pracy 
  Emil Biliński i jego portfolio. Biografia, system pracy włączając dobór odpowiednich narzędzi. Przegląd możliwości i przykłady wykorzystania sprzętu w różnych sytuacjach.

 • Ujęcia statyczne oraz fotografia podczas dynamicznej sesji sportowej
  Praca z modelem i modelką. Sesja zdjęciowa i jej przygotowanie na żywo. Jak znaleźć lub stworzyć perfekcyjnie oświetlony kadr. Praca z modelką i modelem - ujęcia statyczne oraz fotografia podczas dynamicznej sesji sportowej.

 • Fundamenty profesjonalnej pracy fotograficznej. Pytania uczestników oraz panel dyskusyjny
  Architektura jakościowej pracy oraz pytania i odpowiedzi uczestników. Panel dedykowany różnym aspektom powiązanym z jakością pracy fotograficznej. Kontrola koloru jako główny czynnik jakości podczas obróbki zdjęć. Praktyczny pokaz kalibracji bazujący na materiale zebranym podczas wykonanej na miejscu sesji zdjęciowej. Następnie głos oddamy uczestnikom, którzy zadawać będą pytania Emilowi oraz zgromadzonym ekspertom.

 • Filmowanie, czyli nowe horyzonty Twojej kreatywności
  Praktyczny pokaz produkcji krótkiej sekwencji filmowej. Przygotowanie budżetowego planu wykorzystując możliwości i efekty światła ciągłego, nagranie z użyciem sprzętu fotograficznego oraz szybki montaż wideo. Efektem finalnym będzie 30 sekundowy klip podsumowujący przeprowadzoną przez nas sesję zdjęciową.

fot. Emil Biliński 

Piotr Werner - w świetle inspiracji

Podczas warsztatów zobaczycie i przekonacie się, jak niewiele jest potrzebne, aby stworzyć zdjęcia ciekawe oraz wzbudzające zachwyt. Pokaże Wam krok po kroku oraz w kilku setupach jak stworzyć piękne portrety używając od jednej do kilku lamp błyskowych z modyfikatorami.

Przebieg spotkania:

 • Twórcze działanie
  Inspiracja, czyli jak pobudzić się do kreatywnego działania. Przegląd rzeczy, które mają wpływ, na to, że będziecie robić coraz lepsze zdjęcia.

 • Produktywność fotograficzna
  Workflow i narzędziownia, Piotr omówi co w jego przypadku pomaga mu wydajniej i bardziej efektywnie fotografować i obrabiać zdjęcia.

 • Przykłady efektywnego wykorzystania światła systemowego w różnych sytuacjach
  Sesja z modelką na żywo. Kilka konfiguracji, w których bazując na różnych wariantach sprzętowych przedstawione zostaną sposoby na kreatywne i najbardziej efektywne dopasowanie się do różnych sytuacji fotograficznych. Dowiecie się jak ustawiać oświetlenie oraz jak modyfikować i kontrolować błysk.

fot. Piotr Werner

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 17 grudnia do godziny 18:00 wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę w wysokości 119 zł. Gwarancją uczestnictwa jest wniesienie opłaty na konto bankowe, którego numer przekażemy w osobnym mailu wysyłanym na adres podany w formularzu. Liczba miejsc ograniczona! Poniżej możecie zobaczyć relację z zeszłorocznej edycji warsztatów.

 

Warsztaty odbędą się w środę, 19 grudnia 2018 roku, w godzinach 9:00 - 19:30 w Studio Vintage II, przy ul. Kamiennej 12 w Krakowie. W trakcie warsztatów każdy uczestnik otrzyma poczęstunek w formie przerwy kawowej i lunchu. Na Creative Masterclass zapraszają marki partnerskie - BenQ, X-Rite Photo&Video, Rotolight, Rogue Photographic Design oraz Expoimaging

Emil Biliński - urodzony w Polsce, dorastał, studiował oraz zdobywał pierwsze doświadczenie w Wiedniu. Ukończył szkołę biznesu, studiował fotografię i projektowanie komunikacji wizualnej w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt Wien. W międzyczasie pracował dla Friedensreich Hunderwasser - KunstHausWien Museum, w którym praca miała największy wpływ na jego rozwój artystyczny. Współpraował z artystami organizującymi wystawy, malarzami i fotografami. Tam także zaprezentował swoją pierwszą wystawę. Karierę zaczął fotografując eventy, śluby, tworząc fotografię dziecięcą i buduarową, gdzie nauczył się także ważnej umiejętności – jak pracować i współpracować z ludźmi. Ze swoich oszczędności stworzył stylowe i wyjątkowe portfolio. W 2002 roku po odbyciu służby wojskowej odwiedził wiele magazynów i agencji w całej Europie, prezentując swoje portfolio. Został szybko zauważony przez dyrektorów kreatywnych, chwila ta była przełomem w jego pracy i umożliwiła pracę w branży komercyjnej po raz pierwszy. Począwszy od pierwszych artykułów redakcyjnych, przez konkursy fryzjerskie, a następnie reklamy fryzjerskie i kosmetyczne. Często widziany w telewizji jako fotograf i gościnny juror w „Top Model” (Austria i Polska), został zaproszony w 2017 roku, aby wziąć udział jako mentor i juror w programie telewizyjnym „Supermodelka Plus Size”. Więcej: www.emilbilinski.com

Piotr Werner - portrecista, fotograf mody oraz fotograf komercyjny. Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Prowadzi również warsztaty fotograficzne oraz szkolenia indywidualne na terenie całej Polski. Wszystkie zdjęcia tworzy z pełnym zaangażowaniem, oddaniem i pasją. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. Więcej: www.piotrwerner.com

zdjęcie główne: fot. Emil Biliński

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)