Zobacz, jak było na warsztatach Workflow Masterclass w Warszawie [WIDEO]

0

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 17-22 minuty

Warsztatach oświetleniowe prowadzone przez Emila Bilińskiego to była prawdziwa dawka wiedzy, moc inspiracji i zarazem świetna atmosfera - zobaczcie wideorelację ze spotkania z cyklu Masterclass.

Podczas warsztatów Workflow Masterclass w warszawskim Studio Bank, fotograf realizujący sesje modowe, beauty oraz portretowe Emil Biliński odsłonił kulisy swojej pracy i pokazał jak wykorzystuje w swoich sesjach światło ciągłe oraz błyskowe. Dodatkowo omówił między innymi kluczowe znaczenie kalibracji kolorystycznej w profesjonalnej pracy, możliwości i praktyczne przykłady zastosowania HSS, który jest jednym ze sposobów zamrażania ruchu, czy chociażby scharakteryzował pracę ze światłem ciągłym na planie zdjęciowym.

Natomiast wszyscy zainteresowani rozszerzeniem swoich własnych umiejętności w realizacji materiałów wideo mogli skorzystać z panelu przygotowanego przez Kamila Tarnawskiego, który zdradził uczestnikom tajniki filmowania i montażu.

 

Oczywiście można było także obejrzeć najnowszy sprzęt oświetleniowy, profesjonalne monitory i narzędzia do kalibracji, a także zasięgnąć porady ekspertów w zakresie doboru sprzętu do cyfrowego obrazowania. W trakcie warsztatów każdy miał również możliwość bezpłatnej kalibracji ekranu swojego laptopa.

Zobacz wszystkie zdjęcia (29)

Emil Biliński

Zawodowo zajmuje się fotografią beauty, modową i komercyjną. Urodzony w Polsce, dorastał i studiował w Wiedniu. Jako nastolatek wraz z ojcem organizował wystawy fotograficzne w KunstHausWien, gdzie miał okazję pracować z takimi sławami jak Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh oraz Herb Ritts. Studiował fotografię oraz projektowanie komunikacji wizualnej na Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt w Wiedniu. Od 2003 fotografuje pod własnym szyldem. Szybko zdobył uznanie w środowisku, czego wynikiem jest imponujące portfolio i klienci, dla których pracuje. Entuzjasta nowych technologii, należy do elitarnego grona fotografów zrzeszonych w globalnym projekcie X-Rite Coloratti oraz Rotolight Masters of Light.

Kamil Tarnawski

Pasjonat filmowania, lotów dronem, perfekcjonista i niepoprawny marzyciel. Fanatyk sprzętu. Współorganizator szkoleń z filmowania, czerpie przyjemność z dzielenia się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Filmowanie zaczynał od lustrzanki. Od siedmiu lat zajmuje się komercyjnym tworzeniem i montażem treści wideo. Ostatnie fascynacje to reklamy produktowe i motion control.

Wydarzenie organizowane było przy współpracy z firmą TypeMaker Ltd / XP Distribution.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Miasto Wolności w Obiektywie o Wyjątkowej Szerokości – gdański fotospacer z obiektywem Irix 11 mm f/4 i Dawidem Linkowskim
Miasto Wolności w Obiektywie o Wyjątkowej Szerokości – gdański fotospacer z obiektywem Irix 11 mm...
Weź udział w fotospacerze po Gdańsku z obiektywami Irix i odwiedź miejsca niedostępne na co dzień pod okiem zawodowego fotografa i wykwalifikowanego przewodnika
2
0
Morze fotograficznych wrażeń - bałtycki plener z Irix i Pawłem Brzozowskim
Morze fotograficznych wrażeń - bałtycki plener z Irix i Pawłem Brzozowskim
Irix zaprasza na plenerowe warsztaty fotograficzne w Ustce nad morzem Bałtyckim w dniach 16-18 października. Imprezę poprowadzi ekspert w dziedzinie fotografii...
0
0
Fotografie wykonane przez Julię Pirotte w czasie II wojny światowej do obejrzenia w Warszawie
Fotografie wykonane przez Julię Pirotte w czasie II wojny światowej do obejrzenia w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii przypomina postać i twórczość Julii Pirotte - żydowskiej fotografki, dziennikarki i działaczki społecznej. Wyjątkowe zdjęcia z okupowanej Francji będzie można...
31
0
Powiązane artykuły