„Retrospektywa“ to sentymentalny przegląd i dokumentacja artystycznej drogi Emila Bilińskiego

„Retrospektywa“ to sentymentalny przegląd i dokumentacja artystycznej drogi Emila Bilińskiego

Przez cały kwiecień w warszawskim Sklepie Bez Nazwy będzie można oglądać wystawę „Retrospektywa“. To pierwsza taka ekspozycja prac Emila Bilińskiego w Polsce, na której zobaczymy m.in wcześniej niepublikowane zdjęcia. Wernisaż już jutro, 2 kwietnia.

Prace przedstawione na wystawie „Retrospektywa“ to kolekcja analogowo-cyfrowych fotografii Emila Bilińskiego. Ze względu na preferencje artysty i jego głęboki sentyment do analogu, tworzy on wyjątkową mieszankę klasycznych i nowych technologii, dokumentując wiele lat swojej drogi nie tylko komercyjnej fotografii, ale także drogę artystyczną.

- Emil Biliński w swoim artystycznym świecie podąża wieloma ścieżkami, odnajdując piękno w ludziach, przedmiotach i w swoim otoczeniu, w świetle i cieniu, konsekwentnie realizując swoją wizję fotografii. Niebanalnie przedstawione prace, perfekcyjne warsztatowo, w których oprócz technicznych detali i szczegółów zobaczymy fragmenty serca i duszy Artysty. Z powodzeniem łączy wręcz pedantyczne kreowanie obrazu z wydobywaniem realnych emocji i uczuć, które dotykają odbiorcę i wywołują poruszenie - zaznaczają organizatorzy.

Gdzie i kiedy?

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shop (plac Konstytucji 5 w Warszawie). Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.

Emil J. Biliński - zaczął fotografować w wieku 16 lat, kiedy otrzymał aparat analogowy od swojego Ojca. Urodził się w Polsce, wychował w Austrii, gdzie zdobył doświadczenie jako asystent fotografa Andreasa Bitesnicha. Współpracował m.in. z Annie Leibovitz i Davidem LaChapellem. Zanim w 2009 roku zamieszkał na stałe w Polsce, podróżował po świecie w poszukiwaniu kolejnych doświadczeń zawodowych. Specjalizuje się w aktach, fotografii reklamowej, fashion i beauty. Publikował swoje zdjęcia w zagranicznych i polskich pismach, m.in. „Harper’s Bazaar”, „ELLE”, „Cosmopolitan”, „Playboy” czy „Sunday Times”. Pracował komercyjnie dla największych światowych marek, takich jak L’Oreal, Schwarzkopf, Wella.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12