Postprodukcja sesji modowej - druga część Creative Masterclass z Emilem Bilińskim już w piątek

0

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Creative Masterclass to jedne z najbardziej cenionych warsztatów. Tym razem Emil Biliński zaprasza na szkolenie online obejmujące postprodukcję sesji modowej. To wyjątkowa okazja do uporządkowania lub uzupełnienia wiedzy, doskonalenia technik fotografowania oraz metod obróbki zdjęć.

W środę odbyła się pierwsza cześć warsztatów, dotycząca przygotowania, produkcji i realizacji sesji zdjęciowej. Jeśli jednak je ominęliście, to nic straconego. Zapis warsztatów możecie obejrzeć poniżej.

Część druga już jutro. Emil Biliński przybliży tajniki postprodukcji zdjęć

Podczas drugiej części prowadzący skupi się na etapie postprodukcji. Podczas półtoragodzinnej sesja szkoleniowej dowiesz się jak efektywnie edytować zdjęcia. Prowadzący przybliży swój workflow oraz sposoby obróbki zdjęć z wykorzystaniem używanych najczęściej programów.

Warsztat rozpocznie się od procesu wywołania zdjęć oraz podstawowych zabiegów retuszerskich celem maksymalnego wykorzystania danych kolorystycznych z pliku RAW przed importem do Photoshopa. Dowiesz się m.in jak zadbać o zgodność barw z użyciem ColorCheckera, zapewniając doskonały wstęp do kreatywnego wyprowadzenia kolorystyki w procesie Color Gradingu. Poznasz też zaawansowane techniki retuszu.

Prowadzący wybierze jedno zdjęcie, dla którego krok po kroku omówi wszystkie czynności i funkcje których używa. Zobaczysz najczęściej używane narzędzia oraz dowiesz się jaką spełniają funkcję. Omawiane techniki będzie można wykorzystać z powodzeniem w każdym oprogramowaniu do edycji zdjęć.

W trakcie sesji Emil udzieli wielu cennych wskazówek i będzie odpowiadać na przesłane w komentarzach pytania uczestników.

Jak zapisać się na szkolenie?

Udział w warsztatach jest bezpłatny, aby jednak otrzymać dodatkowe materiały szkoleniowe, taki jak pliki RAW, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami konieczna jest rejestracja. Dokonać jej można tutaj.

 

Szkolenie odbędzie się w piątek, 30 kwietnia 2021 roku, o godz. 20:00.

Emil Biliński

Austriak polskiego pochodzenia. Ukończył studia z fotografii, druku i grafiki w Graphische Bundes Lehr und Versuchsanstalt w Wiedniu. Na początku swojej fotograficznej drogi, przez 5 lat był asystentem najsłynniejszego austriackiego fotografa, Andreasa H. Bitesnich'a. Kilka lat pracował w znanym na całym świecie wiedeńskim muzeum KunstHausWien, gdzie miał szansę poznać i pracować z tak wielkim fotografami jak: Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh, Herb RiVs.Pracę jako profesjonalista rozpoczął w 2003r. Specjalizuje się w portretach wizerunkowych i biznesowych, aktach, fotografii reklamowej oraz fashion i beauty. Lubi eksperymentować, łączyć fotografię z grafiką, bawić się̨ obrazem, światłem i wyobraźnią̨ w spektakularny sposób. Poszukuje nietuzinkowych efektów używając do tego rożnych narzędzi.

Współpracował ze znanymi europejskimi magazynami np: Harpers Bazaar, ELLE, DIVA, WOMAN, Acbve Beauty, Playboy oraz firmami: Schwarzkopf, L'Oreal, Scholz & Friends, Redworks, Ogilvy, Atlanbc, Tchibo, Timotei, Braun, Universal Music i wiele innych.

Lubi fotografować charyzmatycznych, silnych ludzi, którzy go inspirują̨. Od kilku lat zaczął swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazywać innym, co sprawia mu ogromną przyjemność́ i satysfakcję.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
0
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
6
0
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
3
0
Powiązane artykuły