Postprodukcja sesji modowej - druga część Creative Masterclass z Emilem Bilińskim już w piątek

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Creative Masterclass to jedne z najbardziej cenionych warsztatów. Tym razem Emil Biliński zaprasza na szkolenie online obejmujące postprodukcję sesji modowej. To wyjątkowa okazja do uporządkowania lub uzupełnienia wiedzy, doskonalenia technik fotografowania oraz metod obróbki zdjęć.

W środę odbyła się pierwsza cześć warsztatów, dotycząca przygotowania, produkcji i realizacji sesji zdjęciowej. Jeśli jednak je ominęliście, to nic straconego. Zapis warsztatów możecie obejrzeć poniżej.

Część druga już jutro. Emil Biliński przybliży tajniki postprodukcji zdjęć

Podczas drugiej części prowadzący skupi się na etapie postprodukcji. Podczas półtoragodzinnej sesja szkoleniowej dowiesz się jak efektywnie edytować zdjęcia. Prowadzący przybliży swój workflow oraz sposoby obróbki zdjęć z wykorzystaniem używanych najczęściej programów.

Warsztat rozpocznie się od procesu wywołania zdjęć oraz podstawowych zabiegów retuszerskich celem maksymalnego wykorzystania danych kolorystycznych z pliku RAW przed importem do Photoshopa. Dowiesz się m.in jak zadbać o zgodność barw z użyciem ColorCheckera, zapewniając doskonały wstęp do kreatywnego wyprowadzenia kolorystyki w procesie Color Gradingu. Poznasz też zaawansowane techniki retuszu.

Prowadzący wybierze jedno zdjęcie, dla którego krok po kroku omówi wszystkie czynności i funkcje których używa. Zobaczysz najczęściej używane narzędzia oraz dowiesz się jaką spełniają funkcję. Omawiane techniki będzie można wykorzystać z powodzeniem w każdym oprogramowaniu do edycji zdjęć.

W trakcie sesji Emil udzieli wielu cennych wskazówek i będzie odpowiadać na przesłane w komentarzach pytania uczestników.

Jak zapisać się na szkolenie?

Udział w warsztatach jest bezpłatny, aby jednak otrzymać dodatkowe materiały szkoleniowe, taki jak pliki RAW, a także wziąć udział w konkursie z nagrodami konieczna jest rejestracja. Dokonać jej można tutaj.

 

Szkolenie odbędzie się w piątek, 30 kwietnia 2021 roku, o godz. 20:00.

Emil Biliński

Austriak polskiego pochodzenia. Ukończył studia z fotografii, druku i grafiki w Graphische Bundes Lehr und Versuchsanstalt w Wiedniu. Na początku swojej fotograficznej drogi, przez 5 lat był asystentem najsłynniejszego austriackiego fotografa, Andreasa H. Bitesnich'a. Kilka lat pracował w znanym na całym świecie wiedeńskim muzeum KunstHausWien, gdzie miał szansę poznać i pracować z tak wielkim fotografami jak: Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh, Herb RiVs.Pracę jako profesjonalista rozpoczął w 2003r. Specjalizuje się w portretach wizerunkowych i biznesowych, aktach, fotografii reklamowej oraz fashion i beauty. Lubi eksperymentować, łączyć fotografię z grafiką, bawić się̨ obrazem, światłem i wyobraźnią̨ w spektakularny sposób. Poszukuje nietuzinkowych efektów używając do tego rożnych narzędzi.

Współpracował ze znanymi europejskimi magazynami np: Harpers Bazaar, ELLE, DIVA, WOMAN, Acbve Beauty, Playboy oraz firmami: Schwarzkopf, L'Oreal, Scholz & Friends, Redworks, Ogilvy, Atlanbc, Tchibo, Timotei, Braun, Universal Music i wiele innych.

Lubi fotografować charyzmatycznych, silnych ludzi, którzy go inspirują̨. Od kilku lat zaczął swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazywać innym, co sprawia mu ogromną przyjemność́ i satysfakcję.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Startuje doroczny konkurs fotograficzny związany z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Celem konkursu jest uchwycenie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób....
17
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
Jak w codziennym pędzie nauczyć się patrzeć inaczej? Tego i wiele więcej dowiesz się podczas wakacyjnych fotospacerów i warsztatów z Przemkiem Chudkiewiczem. Na mapie...
41
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Zebraliśmy dla Was letnie promocje na sprzęt fotograficzny marki Canon w sklepie Fotoforma.pl. W okresie wakacyjnym taniej kupicie korpusy, obiektywy i drukarki. Ofert jest wiele, warto przejrzeć...
33
Powiązane artykuły