Bezpłatne warsztaty Creative Masterclass z Emilem Bilińskim już jutro!

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Weź udział w darmowych warsztatach fotografii Creative Masterclass, które poprowadzi Emil Biliński. W pierwszej części zostaną przybliżone tajniki pracy przed i podczas sesji zdjęciowej.

Creative Masterclass to cenione warsztaty fotografii, których organizatorem jest dystrybutor marek BenQ i X-Rite. Tym razem dwuczęściowe szkolenie będzie poświęcone całościowym zagadnieniom związanym z przygotowaniem i przeprowadzeniem modowej sesji zdjęciowej oraz postprodukcji. Poprowadzi je znany i ceniony fotograf mody Emil Biliński.

Warsztaty Creative Masterclass odbędą się online. Udział jest bezpłatny.

Od pomysłu do produkcji - pierwsza część warsztatów

W pierwszej części materiału Emil Biliński przybliży tajniki swojej pracy przed i podczas sesji zdjęciowej. Omówi swoje sposoby na poszukiwanie pomysłów i inspiracji. Podzieli się sposobami doboru ekipy, czyli, jak według niego powinna przebiegać praca ze stylistką, jak dobiera make-up, fryzjera oraz wreszcie modelkę.

fot. Emil Biliński

Zdradzi na jakim sprzęcie pracuje i co zabiera na sesje włączając obiektywy, oświetlenie i tethering. Przedstawi proces kalibracji monitora i wyjaśni, jak zadbać o barwy już na etapie fotografowania.

Prowadzący pracując z modelką przeprowadzi sesję zdjęciową, a pod każdą ze stylizacji zbuduje plan oświetleniowy i omówi planowane efekty. Przeprowadzi dobór oświetlenia. Szczegółowo objaśni funkcje lamp w kadrze oraz przeprowadzone w trakcie zdjęć modyfikacje celem dopracowania efektów.

W trakcie sesji prowadzący będzie także odpowiadał na przesłane w komentarzach pytania uczestników.

fot. Emil Biliński

Creative Masterclass z Emilem Bilińskim - termin i zapisy

Pierwsza część warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20:00.

Są one darmowe i nie wymagają rejestracji, ale warto to zrobić dla bonusów. Po bezpłatnej rejestracji na portalu Evenea otrzymacie przypomnienie o premierze wydarzenia, dodatkowe materiały szkoleniowe, pliki RAW oraz uzyskacie możliwość udziału w konkursie i szanse zdobycia nagrody!

Kliknij tu aby zarejestrować się na część pierwszą.

Creative Masterclass z Emilem Bilińskim - kiedy część II?

W piątek 30 kwietnia o godz. 20:00 odbędzie się druga część warsztatów Creative Masterclass z Emilem Bilińskim. Będzie ona poświęcona postprodukcji.

Prowadzący przybliży swój workflow oraz sposoby obróbki zdjęć z wykorzystaniem używanych najczęściej programów. Warsztat rozpocznie się od procesu wywołania zdjęć oraz podstawowych zabiegów retuszerskich celem maksymalnego wykorzystania danych kolorystyczny z pliku RAW przed importem do Photoshopa. Dowiesz się, jak zadbać o zgodność barw z użyciem ColorCheckera, zapewniając doskonały wstęp do kreatywnego wyprowadzenia kolorystyki w procesie Color Gradingu.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na część drugą.

fot. Emil Biliński

Emil Biliński - informacje o prowadzącym warsztaty

Emil Bilińsk Jest Austriakiem polskiego pochodzenia. Ukończył studia z fotografii, druku i grafiki w Graphische Bundes Lehr- und Versuchsanstalt w Wiedniu. Na początku swojej fotograficznej drogi, przez 5 lat był asystentem najsłynniejszego austriackiego fotografa, Andreasa H. Bitesnich'a. Kilka lat pracował w znanym na całym świecie wiedeńskim muzeum KunstHausWien, gdzie miał szansę poznać i pracować z tak wielkim fotografami jak: Anne Leibovitz, David LaChapelle, Peter Lindbergh, Herb RiVs.

Pracę jako profesjonalista rozpoczął w 2003r. Specjalizuje się w portretach wizerunkowych i biznesowych, aktach, fotografii reklamowej oraz fashion i beauty. Lubi eksperymentować, łączyć fotografię z grafiką, bawić się̨ obrazem, światłem i wyobraźnią̨ w spektakularny sposób. Poszukuje nietuzinkowych efektów używając do tego rożnych narzędzi. Współpracował ze znanymi europejskimi magazynami np: Harpers Bazaar, ELLE, DIVA, WOMAN, Acbve Beauty, Playboy oraz firmami: Schwarzkopf, L'Oreal, Scholz & Friends, Redworks, Ogilvy, Atlanbc, Tchibo, Timotei, Braun, Universal Music i wiele innych. Miał przyjemność́ występować́ w programach telewizyjnych takich jak Supermodelki (TVP1) TOPMODEL (TVN) oraz Supermodelka Plus Size (Polsat) w roli fotografa oraz eksperta. Lubi fotografować charyzmatycznych, silnych ludzi, którzy go inspirują̨. Od kilku lat zaczął swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie przekazywać innym, co sprawia mu ogromną przyjemność́ i satysfakcję.

WWW: www.emilbilinski.pl
Facebook: @EmilBilinskiPhotography
Instagram: @emil_bilinski
YouTube: EMIL BILINSKI Photography

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum Fotografii
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum...
Społeczne Centrum Fotografii zaprasza na wystawę indywidualną Jagody Valkov. Ekspozycja „Szczęśliwa wina” bierze na warsztat wspomnienia
1
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Trwa nabór zgłoszeń do konkursu fotograficznego CEWE Photo Award 2023. Do wygrania podróż, sprzęt fotograficzny i vouchery na produkty CEWE. A za każde zgłoszenie...
5
Obsesje relacji - związki międzyludzkie w obiektywie 4 polskich fotografek
Obsesje relacji - związki międzyludzkie w obiektywie 4 polskich fotografek
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę „Obsesje relacji”, która podsumowuje rok w ramach sabatów fotograficznych - cyklicznych spotkań dla kobiet zajmujących...
2
Powiązane artykuły