Creative Masterclass to warsztaty, dzięki którym okiełznasz moc światła

Creative Masterclass to warsztaty, dzięki którym okiełznasz moc światła

Weź udział w wyjątkowych warsztatach Creative Masterclass, które poprowadzą Emil Biliński i Piotr Werner. Zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym. Start 19 grudnia w Krakowie.

Creative Masterclass to wydarzenie fotograficzne organizowane cykliczne. Odbywa się w kilku europejskich krajach (Hiszpania, Wielka Brytania, Francja i Niemcy) zwykle raz na kwartał. Jej polska odsłona zadebiutowała w styczniu 2018 roku w Warszawie. Kolejna edycja, ciesząca się jeszcze większym zainteresowaniem odbyła się na targach Film Video Foto w Łodzi 2018. Tym razem jednak entuzjaści fotografowania i filmowania powinni w grudniu odwiedzić Kraków, gdzie warsztaty poprowadzi Emil Biliński oraz Piotr Werner. Głównym tematem spotkania będzie praca ze światłem. - Światło jest jednym z najważniejszych składowych przy tworzeniu pięknych obrazów fotograficznych lub filmowych - podkreślają organizatorzy.

fot. Emil Biliński 

Warsztaty Creative Masterclass przeznaczone jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania i wiedzy fotograficznej. Ideą imprezy jest dostarczanie inspiracji, porządkowanie systemu pracy oraz podawanie przystępnej wiedzy praktycznej serwowanej przez profesjonalnych fotografów lub filmowców. Wydarzenie organizowane jest w formie seminarium warsztatowego, którego sporą część prowadzący poświęcą na praktyczną sesję zdjęciową pracując na żywo. Na miejscu będzie również możliwość skorzystać z wiedzy specjalistów oraz przyjrzeć się bliżej najnowszym oraz najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędziom, dzięki których praca z obrazem staje się łatwiejsza, lepsza i bardziej wydajna. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z niedostępnych gdzie indziej promocji realizowanych za pośrednictwem obsługującego imprezę sklepu foto wideo.

fot. Piotr Werner

Emil Biliński - estetyka światła i jej doskonalenie

Emil Biliński w ciągu ponad pięciogodzinnej sesji wprowadzi Was w świat swojej fotografii oraz wyzwań i możliwości jakich dostarcza profesjonalna praca fotograficzna. Podpowie skąd czerpać natchnienie, jak przygotować sesję zdjęciową oraz jak ją skutecznie przeprowadzić. W swoim panelu skoncentruje się na możliwościach kreatywnego wykorzystania oświetlenia oraz na podniesieniu jakości efektów pracy. W części filmowej opowie Wam również o swojej przygodzie z filmowaniem i wyprodukuje krótkie ujęcie filmowe z przeprowadzonej sesji.

Przebieg warsztatu:

 • Twórczość i warsztat pracy 
  Emil Biliński i jego portfolio. Biografia, system pracy włączając dobór odpowiednich narzędzi. Przegląd możliwości i przykłady wykorzystania sprzętu w różnych sytuacjach.

 • Ujęcia statyczne oraz fotografia podczas dynamicznej sesji sportowej
  Praca z modelem i modelką. Sesja zdjęciowa i jej przygotowanie na żywo. Jak znaleźć lub stworzyć perfekcyjnie oświetlony kadr. Praca z modelką i modelem - ujęcia statyczne oraz fotografia podczas dynamicznej sesji sportowej.

 • Fundamenty profesjonalnej pracy fotograficznej. Pytania uczestników oraz panel dyskusyjny
  Architektura jakościowej pracy oraz pytania i odpowiedzi uczestników. Panel dedykowany różnym aspektom powiązanym z jakością pracy fotograficznej. Kontrola koloru jako główny czynnik jakości podczas obróbki zdjęć. Praktyczny pokaz kalibracji bazujący na materiale zebranym podczas wykonanej na miejscu sesji zdjęciowej. Następnie głos oddamy uczestnikom, którzy zadawać będą pytania Emilowi oraz zgromadzonym ekspertom.

 • Filmowanie, czyli nowe horyzonty Twojej kreatywności
  Praktyczny pokaz produkcji krótkiej sekwencji filmowej. Przygotowanie budżetowego planu wykorzystując możliwości i efekty światła ciągłego, nagranie z użyciem sprzętu fotograficznego oraz szybki montaż wideo. Efektem finalnym będzie 30 sekundowy klip podsumowujący przeprowadzoną przez nas sesję zdjęciową.

fot. Emil Biliński 

Piotr Werner - w świetle inspiracji

Podczas warsztatów zobaczycie i przekonacie się, jak niewiele jest potrzebne, aby stworzyć zdjęcia ciekawe oraz wzbudzające zachwyt. Pokaże Wam krok po kroku oraz w kilku setupach jak stworzyć piękne portrety używając od jednej do kilku lamp błyskowych z modyfikatorami.

Przebieg spotkania:

 • Twórcze działanie
  Inspiracja, czyli jak pobudzić się do kreatywnego działania. Przegląd rzeczy, które mają wpływ, na to, że będziecie robić coraz lepsze zdjęcia.

 • Produktywność fotograficzna
  Workflow i narzędziownia, Piotr omówi co w jego przypadku pomaga mu wydajniej i bardziej efektywnie fotografować i obrabiać zdjęcia.

 • Przykłady efektywnego wykorzystania światła systemowego w różnych sytuacjach
  Sesja z modelką na żywo. Kilka konfiguracji, w których bazując na różnych wariantach sprzętowych przedstawione zostaną sposoby na kreatywne i najbardziej efektywne dopasowanie się do różnych sytuacji fotograficznych. Dowiecie się jak ustawiać oświetlenie oraz jak modyfikować i kontrolować błysk.

fot. Piotr Werner

Jak aplikować?

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 17 grudnia do godziny 18:00 wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę w wysokości: 99 zł (obowiązuje do 12 grudnia włącznie) lub 119 zł (od 13 grudnia do 17 grudnia). Gwarancją uczestnictwa jest wniesienie opłaty na konto bankowe, którego numer przekażemy w osobnym mailu wysyłanym na adres podany w formularzu. Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty odbędą się w środę, 19 grudnia 2018 roku, w godzinach 9:00 - 19:30 w Studio Vintage II, przy ul. Kamiennej 12 w Krakowie. W trakcie warsztatów każdy uczestnik otrzyma poczęstunek w formie przerwy kawowej i lunchu. Na Creative Masterclass zapraszają marki partnerskie - BenQ, X-Rite Photo&Video, Rotolight, Rogue Photographic Design oraz Expoimaging

Emil Biliński - urodzony w Polsce, dorastał, studiował oraz zdobywał pierwsze doświadczenie w Wiedniu. Ukończył szkołę biznesu, studiował fotografię i projektowanie komunikacji wizualnej w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt Wien. W międzyczasie pracował dla Friedensreich Hunderwasser - KunstHausWien Museum, w którym praca miała największy wpływ na jego rozwój artystyczny. Współpraował z artystami organizującymi wystawy, malarzami i fotografami. Tam także zaprezentował swoją pierwszą wystawę. Karierę zaczął fotografując eventy, śluby, tworząc fotografię dziecięcą i buduarową, gdzie nauczył się także ważnej umiejętności – jak pracować i współpracować z ludźmi. Ze swoich oszczędności stworzył stylowe i wyjątkowe portfolio. W 2002 roku po odbyciu służby wojskowej odwiedził wiele magazynów i agencji w całej Europie, prezentując swoje portfolio. Został szybko zauważony przez dyrektorów kreatywnych, chwila ta była przełomem w jego pracy i umożliwiła pracę w branży komercyjnej po raz pierwszy. Począwszy od pierwszych artykułów redakcyjnych, przez konkursy fryzjerskie, a następnie reklamy fryzjerskie i kosmetyczne. Często widziany w telewizji jako fotograf i gościnny juror w „Top Model” (Austria i Polska), został zaproszony w 2017 roku, aby wziąć udział jako mentor i juror w programie telewizyjnym „Supermodelka Plus Size”. Więcej: www.emilbilinski.com

Piotr Werner - portrecista, fotograf mody oraz fotograf komercyjny. Zawodowo fotografią zajmuję się od ponad dziesięciu lat. Prowadzi również warsztaty fotograficzne oraz szkolenia indywidualne na terenie całej Polski. Wszystkie zdjęcia tworzy z pełnym zaangażowaniem, oddaniem i pasją. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. Więcej: www.piotrwerner.com

zdjęcie główne: fot. Emil Biliński

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
0
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5