Już dziś spotkanie z Karolem Hordziejem w ramach WJF VOL. 10

Już dziś spotkanie z Karolem Hordziejem w ramach WJF VOL. 10

Gościem kolejnego spotkania 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej, który opowie o wizycie w archiwum, czyli o emocjach odkrywania fotografii na nowo. Spotkanie już dziś o 18:00 w Warszawie.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to niezwykle popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Wizyta w archiwum, czyli o emocjach odkrywania fotografii na nowo

Gościem kolejnego spotkania w ramach 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej - kurator, menadżer kultury, wykładowca. Aktualnie zaangażowany w długofalowe projekty digitalizacji, opracowania i upowszechniania prac z archiwów artystów. - Opowiem o fascynujących zdjęciach Zofii Rydet z lat poprzedzających powstanie Zapisu socjologicznego. Opowiem o tym, co można dostrzec w tych zdjęciach dziś, gdy mamy możliwość przyjrzenia się reprodukowanym cyfrowo negatywom, a czego nie oddają autorskie odbitki fotograficzne. Ponieważ ma być o emocjach, opowiem też o bohaterach innych archiwalnych odkryć fotograficznych, między innymi o szwajcarskim fotografie policyjnym Arnoldzie Odermacie, zdjęciach wykonywanych przez agentów służb specjalnych, a także fotografów oferujących szkolne portrety na terenie dawnej Jugosławii.

fot. Zofia Rydet / http://zofiarydet.com / Zofia Augustyńska-Martyniak

Gdzie i kiedy?

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się o godzinie 18:00 w warszawskim barze Studio przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp jest wolny! Po więcej informacji odsyłamy na stronę wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Karol Hordzie - kurator wystaw "Teatr lalek Jerzego Koleckiego” (Galeria BWA w Tarnowie, 2017), “Jan Dziaczkowski. Historie prawdziwe i zmyślone” (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2015), ”Zofia Rydet. Zapis, 1978–1990″ (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2015 oraz Jeu de Paume, Tours, 2016), “Fotografia w życiu codziennym” (Bunkier Sztuki, Kraków, 2012). Autor koncepcji i producent portali z cyfrowymi archiwami fotografii Wojciecha Plewińskiego (wojciechplewinski.com) oraz Zofii Rydet (zofiarydet.com). W latach 2004-2013 dyrektor artystyczny festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie oraz członek zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych (2004-2014).

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13