Już dziś spotkanie z Karolem Hordziejem w ramach WJF VOL. 10

Już dziś spotkanie z Karolem Hordziejem w ramach WJF VOL. 10

Gościem kolejnego spotkania 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej, który opowie o wizycie w archiwum, czyli o emocjach odkrywania fotografii na nowo. Spotkanie już dziś o 18:00 w Warszawie.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to niezwykle popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Wizyta w archiwum, czyli o emocjach odkrywania fotografii na nowo

Gościem kolejnego spotkania w ramach 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami będzie Karol Hordziej - kurator, menadżer kultury, wykładowca. Aktualnie zaangażowany w długofalowe projekty digitalizacji, opracowania i upowszechniania prac z archiwów artystów. - Opowiem o fascynujących zdjęciach Zofii Rydet z lat poprzedzających powstanie Zapisu socjologicznego. Opowiem o tym, co można dostrzec w tych zdjęciach dziś, gdy mamy możliwość przyjrzenia się reprodukowanym cyfrowo negatywom, a czego nie oddają autorskie odbitki fotograficzne. Ponieważ ma być o emocjach, opowiem też o bohaterach innych archiwalnych odkryć fotograficznych, między innymi o szwajcarskim fotografie policyjnym Arnoldzie Odermacie, zdjęciach wykonywanych przez agentów służb specjalnych, a także fotografów oferujących szkolne portrety na terenie dawnej Jugosławii.

fot. Zofia Rydet / http://zofiarydet.com / Zofia Augustyńska-Martyniak

Gdzie i kiedy?

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się o godzinie 18:00 w warszawskim barze Studio przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp jest wolny! Po więcej informacji odsyłamy na stronę wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Karol Hordzie - kurator wystaw "Teatr lalek Jerzego Koleckiego” (Galeria BWA w Tarnowie, 2017), “Jan Dziaczkowski. Historie prawdziwe i zmyślone” (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2015), ”Zofia Rydet. Zapis, 1978–1990″ (Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, 2015 oraz Jeu de Paume, Tours, 2016), “Fotografia w życiu codziennym” (Bunkier Sztuki, Kraków, 2012). Autor koncepcji i producent portali z cyfrowymi archiwami fotografii Wojciecha Plewińskiego (wojciechplewinski.com) oraz Zofii Rydet (zofiarydet.com). W latach 2004-2013 dyrektor artystyczny festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie oraz członek zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych (2004-2014).

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0