Moc fotograficznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. “Dzień Fotografii” w Służewskim Domu Kultury

Autor:

1 Marzec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

11 marca będzie w tym roku w Warszawie prawdziwym świętem fotografii. Przez cały dzień w Służewskim Domu Kultury odbędzie się ponad 10 spotkań z fotografami i warsztatów, które zainteresują zarówno dorosłych, jak i najmłodszych adeptów tej sztuki.

Służewski Dom Kultury zaprasza wszystkich na jedyne tego typu wydarzenie - Dzień Fotografii - czyli spotkania i warsztaty dla miłośników fotografii, zarówno dorosłych jak i najmłodszych. Naszymi gośćmi będą m.in.: Marek Arcimowicz, Krystian Bielatowicz, kolektyw fotografów ulicznych Un-Posed. W programie m.in. wykłady, akcja fotograficzna Wojciecha Grzędzińskiego „Twarze Polaków”, warsztaty oraz wystawa „Fotograficzna Publikacja Roku 2017”.

- Służewski Dom Kultury to prawdziwe Miejsce Fotografii, otwarte dla amatorów i profesjonalistów. Prowadzone są tu warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczymy podstaw fotografowania, bawimy się nią, poznajemy jej historię i techniki, prowadzimy długie o niej rozmowy. Pracujemy także nad zaawansowanymi projektami artystycznymi, w tym nad edycją zdjęć czy przygotowaniem ich do publicznego. To także miejsce, w którym można skorzystać ze studia fotograficznego i ciemni. To miejsce dla każdego, kto lubi robić zdjęcia: od amatora do profesjonalisty, od przedszkola do seniora. - mówi historyk sztuki, kurator i organizator wydarzenia, Joanna Kinowska.

 

Program wydarzenia - wykłady:

 • 13.00 - 14.30 - Kasia Kubicka - książki fotograficzne, jak i po co je robić?
  W ostatnich latach polskie książki fotograficzne zdobywają świat, są dostrzegane na międzynarodowych festiwalach i konkursach. Wielu fotografów kończy swoje wieloletnie prace w formie książki. Po co robić swoją książkę, dlaczego i z kim, jakich błędów unikać - o tym rozmawiamy z projektantką książek Kasią Kubicką
 • 15.00 - 16.30 - Un-Posed - streetmeet
  Fotografia uliczna opiera się na rejestrowaniu niezwykłych zdarzeń, symboli czy anegdot, ukrytych w codziennych sytuacjach, dziejących się w miejscach publicznych, ale niezauważanych przez większość ludzi.  Kolektyw „Un-Posed” zaprasza wszystkich zainteresowanych fotografią uliczną na wspólne oglądanie zdjęć i rozmowę. Zaprezentujemy portfolio wybranych osób i omówimy je. Co można poprawić, jak opowiadać lepiej o świecie, jak radzić sobie z tym z pozoru łatwym gatunkiem fotografii. W rozmowie udział wezmą: Damian Chrobak, Marta Rybicka, Katarzyna Kubiak, Tymon Markowski i Joanna Kinowska. (un-posed.com)
 • 17.00 - 18.30 - Krystian Bielatowicz - gdzieś pomiędzy Andami a Kamczatką
  Krystian Bielatowicz zajmuje się przede wszystkim reportażem społecznym, fotografował ludzi w różnych miejscach na świecie. Czym różni się robienie zdjęć w Andach od fotografowania Polski? W ostatnich latach Bielatowicz zajął się filmem. W trakcie spotkania obejrzymy trzy jego realizacje. (vimeo.com/246968447)
 • 19.00 - 21.00 - Marek Arcimowicz - fotograf na krańcu świata
  Marek Arcimowicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów w Polsce. Był z aparatem niemal wszędzie i fotografował w często ekstremalnych warunkach. Porozmawiamy o jego drodze zdjęciowej, o najciekawszych ujęciach, ważnych kadrach. Prowadzenie: Joanna Kinowska
 • 12.00 - 18.00 - Akcja fotograficzna: Wojciech Grzędziński „Twarze Polaków”
  „Twarze Polaków - portret społeczeństwa" ma na celu stworzenie przekrojowego portretu fotograficznego polskiego społeczeństwa w 2018 roku. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. (wojciechgrzedzinski.com)

Warsztaty fotograficzne:

 • 10.00 - 11.30 - Bartek Molga / 13.00 - 14.30 Marta Rybicka - Zajęcia dla dzieci
  Zajęcia z fotografii dla dzieci 8+, na których nasi podopieczni poznają tajniki fotografii, między innymi: "Co się stanie jak tu nacisnę? - podstawy działania aparatu". "Zrób mi zdjęcie - nauka robienia portretu". "Co widzi żaba, a co żyrafa - nauka obserwacji z różnych punktów". 
 • 10.00 - 11.30 - Podstawy fotografii w 90 minut - Krzysztof Pacholak
  Zdjęcie za jasne, za ciemne i w sam raz. Jak naświetlać, jak unikać poruszenia, jak mierzyć ostrość? Intensywne zajęcia z absolutnych podstaw fotografii. Dla każdego! Liczba miejsc: 10, Poziom podstawowy; każdy przychodzi z własnym aparatem
 • 12.00 - 14.00 - Fotografia analogowa - Zbyszek Kordys
  Pamiętacie jeszcze świat kliszy i ciemni? Dźwięk przesuwania filmu w aparacie, czerwone światło nad kuwetami, niezapomniany zapach chemii fotograficznej… Zapraszamy do magicznego analogowego świata! Ilość miejsc: 4. Poziom podstawowy; nie trzeba mieć własnego aparatu analogowego
 • 14.00 - 15.30 - Błyśnij! - portret w studio - Mirek Kania
  Jak działa lampa błyskowa? Kiedy musimy jej używać? Kiedy pomoże nam zrobić lepsze zdjęcie? Postaramy się ujarzmić lampę wbudowaną w aparat i przekuć jej wady w zalety. Poznamy, jak prostymi zabiegami zmodyfikować światło lampy wbudowanej, żeby było łagodniejsze i bardziej przewidywalne. Na koniec poznamy podstawy fotografowania w studio i dowiemy się, jak z lampą reporterską zrobić zdjęcie studyjne.
 • 16.00 - 17.30 - Idealna skóra na zdjęciu - Tomek Kubaczyk
  Podczas warsztatów w sposób skondensowany przećwiczymy podstawy retuszu skóry w portrecie z zastosowaniem metody separacji częstotliwości. Przydatna okaże się średnio zaawansowana znajomość photoshopa. Możliwa praca na zdjęciach z wcześniejszych warsztatów, można też przyjść z własnymi zdjęciami portretowymi.
 • 17.00 - 19.00 - Portret wielkoformatowy - Łukasz Gietka i Zbyszek Kordys
  Zrobimy portret jak wielcy mistrzowie gatunku! Oswoimy pracę z aparatem wielkoformatowym, poznamy jego budowę i obsługę. Wreszcie wykonamy zdjęcie. Każdy z zajęć wyjdzie w wykonanym własnoręcznie portretem na papierze!

Kiedy i gdzie?

Dzień Fotografii odbędzie się w niedzielę 11 marca 2018 roku, w godzinach 10:00 - 21:00, w Służewskim Domu Kultury, przy ul. Bacha 15 w Warszawie.

Uwaga! Wszystkie warsztaty w dniu 11 marca są bezpłatne, z racji ograniczonej liczby miejsc wymagane są jednak zapisy. Rejestracji możecie dokonać pisząc pod adres joannakinowska@sdk.waw.pl.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Startuje doroczny konkurs fotograficzny związany z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Celem konkursu jest uchwycenie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób....
5
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
Jak w codziennym pędzie nauczyć się patrzeć inaczej? Tego i wiele więcej dowiesz się podczas wakacyjnych fotospacerów i warsztatów z Przemkiem Chudkiewiczem. Na mapie...
41
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Zebraliśmy dla Was letnie promocje na sprzęt fotograficzny marki Canon w sklepie Fotoforma.pl. W okresie wakacyjnym taniej kupicie korpusy, obiektywy i drukarki. Ofert jest wiele, warto przejrzeć...
33
Powiązane artykuły