Bezpłatne warsztaty fotograficzne z Arkadiuszem Golą w kopalni węgla

Autor:

25 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Akademia Fujifilm zaprasza na zupełnie wyjątkowe warsztaty fotograficzne. 21 i 28 lutego przy wsparciu Arkadiusza Goli będziemy mogli przetestować aparaty producenta w naprawdę ekstremalnych warunkach.

Warsztaty odbędą się w kopalniach Staszic w Katowicach oraz Ziemowit w Lędzinach. Celem warsztatów jest wykonanie jak najlepszych zdjęć bezlusterkowcami Fujifilm X w wymagających warunkach oświetleniowych. To także dokonała okazja dla uczestników, aby poznali liczne zakamarki kopalni - w programie m.in. zjazd pod ziemię na ścianę wydobywczą, warsztaty w korytarzach kopalni, powierzchni w zakładzie przeróbczym, dyspozytorni oraz na wieży wyciągowej i krótkie wywiady z górnikami.

- Za nami około 200 różnego rodzaju warsztatów, podczas których prezentowaliśmy serię Fujifilm X. Takiego spotkania jednak jeszcze nie było, a wydaje się świetną okazją, aby sprawdzić działanie naszego sprzętu w naprawdę trudnych warunkach. Myślę, że dla każdego z uczestników to będzie świetna przygoda i możliwość zdobycia nowych umiejętności fotograficznych. - mówi Tomasz Taberski, Business Unit Manager w firmie Fujifilm Polska.

Jak aplikować?

fot. Arkadiusz Gola

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązuje nabór. Aby zajęcia odbyły się w komfortowych warunkach, zaproszona zostanie kameralna grupa osób. By zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączając 3 zdjęcia reporterskie swojego autorstwa oraz adresy kont w mediach społecznościowych i portalach, na których kandydaci prezentują swoje portfolio. Na podstawie nadesłanych aplikacji, finalną grupę uczestników wybierze prowadzący, Arkadiusz Gola.

Warsztaty odbędą się w dniach 21 lutego i 28 lutego 2018 roku w kopalni Katowicach oraz Lędzinach. Fotografowanie odbywać będzie się w godzinach 7:00-14:00 czyli w godzinach pracy jednaj zmiany. Organizatorzy przewidują około 6-godzinne przebywanie pod ziemią.

Sylwetka prowadzącego

Arkadiusz Gola - absolwent Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie zmianami zachodzącymi w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Szczególnie interesują go miejsca związane z przemysłem ciężkim, który pod koniec XX wieku w Polsce znacznie się skurczył. Nagradzany w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, dziennikarz roku 2003 Dziennika Zachodniego. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Zabrze i stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w Sosnowcu, Rudzie Śląskiej, Katowicach, Zabrzu, Krakowie, czeskim Ołomuńcu i francuskim Nord Pas de Calais. Członek ZPAF, autor książek i albumów. Od 1991 roku związany z redakcją „Dziennika Zachodniego” jako fotoreporter.

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie pod adresem akademia.fujifilm.pl.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
8
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)