Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Bezpłatne warsztaty fotograficzne z Arkadiuszem Golą w kopalni węgla

0

Autor:

25 Styczeń 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Akademia Fujifilm zaprasza na zupełnie wyjątkowe warsztaty fotograficzne. 21 i 28 lutego przy wsparciu Arkadiusza Goli będziemy mogli przetestować aparaty producenta w naprawdę ekstremalnych warunkach.

Warsztaty odbędą się w kopalniach Staszic w Katowicach oraz Ziemowit w Lędzinach. Celem warsztatów jest wykonanie jak najlepszych zdjęć bezlusterkowcami Fujifilm X w wymagających warunkach oświetleniowych. To także dokonała okazja dla uczestników, aby poznali liczne zakamarki kopalni - w programie m.in. zjazd pod ziemię na ścianę wydobywczą, warsztaty w korytarzach kopalni, powierzchni w zakładzie przeróbczym, dyspozytorni oraz na wieży wyciągowej i krótkie wywiady z górnikami.

- Za nami około 200 różnego rodzaju warsztatów, podczas których prezentowaliśmy serię Fujifilm X. Takiego spotkania jednak jeszcze nie było, a wydaje się świetną okazją, aby sprawdzić działanie naszego sprzętu w naprawdę trudnych warunkach. Myślę, że dla każdego z uczestników to będzie świetna przygoda i możliwość zdobycia nowych umiejętności fotograficznych. - mówi Tomasz Taberski, Business Unit Manager w firmie Fujifilm Polska.

Jak aplikować?

fot. Arkadiusz Gola

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązuje nabór. Aby zajęcia odbyły się w komfortowych warunkach, zaproszona zostanie kameralna grupa osób. By zgłosić swój udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączając 3 zdjęcia reporterskie swojego autorstwa oraz adresy kont w mediach społecznościowych i portalach, na których kandydaci prezentują swoje portfolio. Na podstawie nadesłanych aplikacji, finalną grupę uczestników wybierze prowadzący, Arkadiusz Gola.

Warsztaty odbędą się w dniach 21 lutego i 28 lutego 2018 roku w kopalni Katowicach oraz Lędzinach. Fotografowanie odbywać będzie się w godzinach 7:00-14:00 czyli w godzinach pracy jednaj zmiany. Organizatorzy przewidują około 6-godzinne przebywanie pod ziemią.

Sylwetka prowadzącego

Arkadiusz Gola - absolwent Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną, głównie zmianami zachodzącymi w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Szczególnie interesują go miejsca związane z przemysłem ciężkim, który pod koniec XX wieku w Polsce znacznie się skurczył. Nagradzany w najważniejszych krajowych konkursach fotografii prasowej, dziennikarz roku 2003 Dziennika Zachodniego. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Zabrze i stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach muzeów w Sosnowcu, Rudzie Śląskiej, Katowicach, Zabrzu, Krakowie, czeskim Ołomuńcu i francuskim Nord Pas de Calais. Członek ZPAF, autor książek i albumów. Od 1991 roku związany z redakcją „Dziennika Zachodniego” jako fotoreporter.

Więcej informacji o warsztatach znajdziecie pod adresem akademia.fujifilm.pl.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
1
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)