“Fotogeny” - zbiorowa wystawa nowo powstałego Oddziału Radomskiego ZPAF

Autor:

26 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza do Radomia na otwarcie wystawy „Fotogeny”, na której zobaczymy prace 6 członków nowo powstałego oddziału ZPAF. Wernisaż w poniedziałek, 29 stycznia o godzinie 18.00.

Wystawa “Fotogeny” prezentuje fotografie członków nowo powstałego Oddziału Radomskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest to pierwsza wspólna prezentacja środowiska artystów ZPAF tego okręgu. Prezentuje różne postawy twórcze zebrane w autorskie wypowiedzi.

- Nie chcemy tej wystawy traktować jako środowiskowej wystawy dorocznej. Jest dla nas raczej okazją przedstawienia się mieszkańcom naszego miasta, zaprezentowaniem, dość małych fragmentów twórczości, pokazaniem naszych postaw skonkretyzowanych w medium fotografii. - mówi Zdzisław Słomski, kurator wystawy i jeden a autorów. - Te postawy, poprzez podjętą tematykę i zastosowaną formę, są charakterystyczne dla każdego z autorów. Reprezentacja wielu jakże różnych postaw stanowi cechę wyróżniającą tę wystawę. Jej wspólnym mianownikiem są jedynie tytułowe „Fotogeny” łączące autorów.

Przemysław Barański

fot. Przemysław Barański, Kazimierz

Fotografią zajmuje się od 30 lat. Mieszka i pracuje w Radomiu. Członek ZPAF Okręgu Świętokrzyskiego, autor 18 wystaw indywidualnych i uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych. Posiada członkostwo Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Fotoklubu RP i klubu Hasselblada.

Tomasz Grzyb

fot. Tomasz Grzyb

Zdobywca nagród i wyróżnień w IPA International Photography Awards (USA), MIFA Moscow International Foto Awards (Rosja), PX3 Prix de la Photographie Paris (Francja), Monochrome Photography Awards (Anglia), Black & White Spider Awards (USA), International Color Awards (USA). Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.

Sebastian Klochowicz

Absolwent Wydziału Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie (ITF), ukończył London School of Public Relation oraz Kurs Pedagogiczny na ASP w Poznaniu. Wieloletni nauczyciel Fotografii w Państwowej Szkole Plastycznej I-go st. Im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - prezes Regionu Radomskiego.

Jarosław Korbiński

fot. Jarosław Korbiński

Ze środowiskiem fotograficzno-artystycznym związany jest od początku lat dziewięćdziesiątych. Jeden z założycieli Klubu Fotograficznego CKF działającego w Kielcach. Organizator i uczestnik wielu plenerów oraz wystaw fotograficznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Członek ZPAF. Zajmował się również propagowaniem fotografii wśród dzieci, młodzieży i dorosłych prowadząc kursy oraz szkolenia z tego zakresu. Zawodowo związany również z fotografią – prowadzi własne studio fotograficzno-reklamowe. W dziedzinie sztuki jaką jest fotografia preferuje krajobraz, architekturę „drewnianą”, akt oraz makrofotografię.

Piotr Mazur

fot. Piotr Mazur

Fotografuje już ponad ćwierć wieku. Wpływ na jego spojrzenie przez wizjer aparatu miała twórczość Edwarda Westona i fotografików skupionych wokół założonej przez niego Grupy f/64. Członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego i Związku Polskich Artystów Fotografików.

Zdzisław Słomski

fot. Zdzisław Słomski

Radomianin, członek ZPAF od 1980 roku. Wielokrotnie wiceprezes ds. artystycznych i przewodniczący Rady Artystycznej Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF w Kielcach, w latach ubiegłych członek Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego ZPAF. Prace wystawiał m. in. w Galerii Zachęta, Starej Galerii ZPAF, na Festiwalu Fotografii w Arles, we Francji, w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Radomiu. Pracuje jako twórca i fotograf specjalizujący się w fotografii reklamowej i wydawniczej, zwłaszcza fotografii produktowej i dzieł sztuki. Pasjonuje się filmowaniem. Jako grafik DTP od ponad 20 lat zajmuje się również wydawnictwami, od muzealnych albumów po katalogi produktów. Posiada tytuł Artist FIAP.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 29 stycznia 2018 roku, o godzinie 18:00 w galerii MCSW Elektrownia, przy ul. Kopernika 1 w Radomiu. Zdjęcia będzie można oglądać do 20 lutego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem elektrownia.art.pl.

 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i wystawy polskich uczelni
Startuje Miesiąc Fotografii w Krakowie - sztuka Afryki Subsaharyjskiej, interesujące debiuty i...
Już za tydzień startuje kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. W programie m.in. największa w Europie prezentacja współczesnej fotografii afrykańskiej, wystawy sekcji Show OFF...
15
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
Nadchodzi 10. Vintage Photo Festiwal - wielkie nazwiska i pytania o sztuczną inteligencję
12 września w Bydgoszczy startuje kolejna edycja jednego z największych i najstarszych festiwali fotografii analogowej w Europie. W programie m.in. wystawa Sary Moon i Magdaleny...
4
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Powiązane artykuły