Ostatnie dni na zgłoszenie zdjęć do World Press Photo 2018. Termin rejestracji mija w czwartek

Ostatnie dni na zgłoszenie zdjęć do World Press Photo 2018. Termin rejestracji mija w czwartek

Najważniejszy na świecie konkurs fotografii prasowej kończy przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji. Jeśli nie jeszcze nie zdążyliście nadesłać swoich zdjęć, macie na to ostatnią szansę.

Konkursu World Press Photo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Co roku nagradza najlepsze reportaże i pojedyncze zdjęcia prasowe z całego świata, spośród których wiele stało się ikonami i na dobre zapisało w zbiorowej świadomości oglądających. Wielokrotnie nagradzani byli w nim także fotografowie z Polski.

W tym roku zdjęcia będą konkurować ze sobą w 8 kategoriach, w tym jednej poświęconej wyłącznie długoterminowym projektom reportażowym, które powstawały na przestrzeni przynajmniej 3 lat. Pojawiła się też nowa kategoria Environment, skupiająca się na zdjęciach ukazujących wpływ człowieka na środowisko, które to w ostatnich latach dominowały w kategorii Nature. Nie zobaczymy natomiast już więcej kategorii Daily Life.

fot. Burhan Ozbilic, zamachowiec Mevlüt Mert Altıntaş po zamordowaniu rosyjskiego ambasadora Andreya Karlova w galerii sztuki w Ankarze. Zdjęcie roku World Press Photo 2017

Jak aplikować?

Aby zgłosić swój udział, należy zarejestrować się na stronie konkursowej, a następnie przesłać za pomocą formularza zdjęcia w formacie JPEG, w pełnej rozdzielczości, z dołączonymi profilami ICC i opisami przygotowanymi w języku angielskim. Wytyczne, co do tego, jak prawidłowo tworzyć opisy zdjęć znajdziecie tutaj.

Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku, 9 stycznia 2018 roku, do godziny 12:00 (południe), jednak tylko do najbliższego czwartku, 4 stycznia, również do godziny 12:00, można zarejestrować konto, które pozwoli na wzięciu udziału w konkursie. Listę finalistów poznamy 14 lipca, natomiast zwycięzcy ogłoszeni zostaną podczas gali finałowej w Amsterdamie, którą zaplanowano na 12 kwietnia. Na laureata zdjęcie roku czeka 10 tys. dolarów.

Jak co roku, wszystkie nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w formie publikacji podsumowującej bieżącą edycję konkursu jak i wystawy, która odwiedzi kilkadziesiąt krajów świata.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem worldpressphoto.org.

(fot. okładkowa: Francesco Comello)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12