Czy w fotografii dokumentalnej jest miejsce na własny punkt widzenia?

2
Maciej Luśtyk
29 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

To i inne zagadnienia zostaną poruszone na kolejnym spotkaniu z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się już dzisiaj w warszawskim barze Studio. Tym razem poprowadzi jest gość z zagranicy, tropiciel fotograficznych absurdów, dokumentalista Martin Kollar.

Najbliższe wydarzenie cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 7 będzie poświęcone artystom, którzy opowiadają o świecie używając własnego indywidualnego języka. Będzie mowa o inspiracjach, wyborze tematu, przygotowaniach do realizacji. W ramach spotkania pod tytułem “Własny punkt widzenia, czyli o dokumencie subiektywnym”, prowadzący Martin Kollar opowie także o swoich dwóch projektach: “Field Trip” i najnowszym “Provisional Arrangement”.

 

Pierwszy to spojrzenie na życie i krajobraz Izraela. Zagadkowa architektura, laboratoria, instytucje wojskowe, barykady przeplatają się tu z obrazami zarzynanych zwierząt i portretami mieszkańców kraju. Te zestawienia wzbudzają niepewność i niepokój. “Provisional Arrangement” to z kolei opowieść o tymczasowości w świecie pełnym prowizorycznych sytuacji i rozwiązań, którą już od najbliższego czwartku będzie można oglądać w ramach wystawy głównej łódzkiego Fotofestiwalu.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2017 roku, o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny. (Uwaga! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim).

Sylwetka autora

Martin Kollar - wybitny słowacki fotograf i filmowiec. Absolwent Akademii Sztuk Wizualnych w Bratysławie. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Oscar Barnack Award, Prix Elysée. Jego prace wystawiane były m.in. w Musée de l'Elysée w Lozannie, Martin-Gropius-Bau w Berlinie czy w MOCA w Szanghaju. Autor książek fotograficznych, m.in. “Nothing Special” (2008), “Cahier” (2011), “Field Trip” (2013), “Provisional Arrangement” (2016).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Martin Kollar, z projektu "Provisional Arrangement" / źródło: materiały prasowe)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
27
2
Powiązane artykuły