Czy w fotografii dokumentalnej jest miejsce na własny punkt widzenia?

2

Autor: Maciej Luśtyk

29 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

To i inne zagadnienia zostaną poruszone na kolejnym spotkaniu z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się już dzisiaj w warszawskim barze Studio. Tym razem poprowadzi jest gość z zagranicy, tropiciel fotograficznych absurdów, dokumentalista Martin Kollar.

Najbliższe wydarzenie cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 7 będzie poświęcone artystom, którzy opowiadają o świecie używając własnego indywidualnego języka. Będzie mowa o inspiracjach, wyborze tematu, przygotowaniach do realizacji. W ramach spotkania pod tytułem “Własny punkt widzenia, czyli o dokumencie subiektywnym”, prowadzący Martin Kollar opowie także o swoich dwóch projektach: “Field Trip” i najnowszym “Provisional Arrangement”.

 

Pierwszy to spojrzenie na życie i krajobraz Izraela. Zagadkowa architektura, laboratoria, instytucje wojskowe, barykady przeplatają się tu z obrazami zarzynanych zwierząt i portretami mieszkańców kraju. Te zestawienia wzbudzają niepewność i niepokój. “Provisional Arrangement” to z kolei opowieść o tymczasowości w świecie pełnym prowizorycznych sytuacji i rozwiązań, którą już od najbliższego czwartku będzie można oglądać w ramach wystawy głównej łódzkiego Fotofestiwalu.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2017 roku, o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny. (Uwaga! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim).

Sylwetka autora

Martin Kollar - wybitny słowacki fotograf i filmowiec. Absolwent Akademii Sztuk Wizualnych w Bratysławie. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Oscar Barnack Award, Prix Elysée. Jego prace wystawiane były m.in. w Musée de l'Elysée w Lozannie, Martin-Gropius-Bau w Berlinie czy w MOCA w Szanghaju. Autor książek fotograficznych, m.in. “Nothing Special” (2008), “Cahier” (2011), “Field Trip” (2013), “Provisional Arrangement” (2016).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Martin Kollar, z projektu "Provisional Arrangement" / źródło: materiały prasowe)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wiosenne rabaty Nikona - obiektywy i bezlusterkowce Nikon Z do 1860 zł taniej
Wiosenne rabaty Nikona - obiektywy i bezlusterkowce Nikon Z do 1860 zł taniej
Nikon rusza z tegorocznymi promocjami na sprzęt fotograficzny. W ramach akcji „Natychmiastowy Rabat” do 19 lipca 2021 roku kupisz taniej 5 aparatów i aż 14 obiektywów....
1
0
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
61
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
16
0
Powiązane artykuły