Czy w fotografii dokumentalnej jest miejsce na własny punkt widzenia?

2
Maciej Luśtyk
29 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

To i inne zagadnienia zostaną poruszone na kolejnym spotkaniu z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się już dzisiaj w warszawskim barze Studio. Tym razem poprowadzi jest gość z zagranicy, tropiciel fotograficznych absurdów, dokumentalista Martin Kollar.

Najbliższe wydarzenie cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 7 będzie poświęcone artystom, którzy opowiadają o świecie używając własnego indywidualnego języka. Będzie mowa o inspiracjach, wyborze tematu, przygotowaniach do realizacji. W ramach spotkania pod tytułem “Własny punkt widzenia, czyli o dokumencie subiektywnym”, prowadzący Martin Kollar opowie także o swoich dwóch projektach: “Field Trip” i najnowszym “Provisional Arrangement”.

 

Pierwszy to spojrzenie na życie i krajobraz Izraela. Zagadkowa architektura, laboratoria, instytucje wojskowe, barykady przeplatają się tu z obrazami zarzynanych zwierząt i portretami mieszkańców kraju. Te zestawienia wzbudzają niepewność i niepokój. “Provisional Arrangement” to z kolei opowieść o tymczasowości w świecie pełnym prowizorycznych sytuacji i rozwiązań, którą już od najbliższego czwartku będzie można oglądać w ramach wystawy głównej łódzkiego Fotofestiwalu.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29 maja 2017 roku, o godzinie 19:00 w barze Studio, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp wolny. (Uwaga! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim).

Sylwetka autora

Martin Kollar - wybitny słowacki fotograf i filmowiec. Absolwent Akademii Sztuk Wizualnych w Bratysławie. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Oscar Barnack Award, Prix Elysée. Jego prace wystawiane były m.in. w Musée de l'Elysée w Lozannie, Martin-Gropius-Bau w Berlinie czy w MOCA w Szanghaju. Autor książek fotograficznych, m.in. “Nothing Special” (2008), “Cahier” (2011), “Field Trip” (2013), “Provisional Arrangement” (2016).

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.com oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Martin Kollar, z projektu "Provisional Arrangement" / źródło: materiały prasowe)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
11
1
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
0
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły