Martin Kollar

Wszystkie artykuły z tagiem: "Martin Kollar" w serwisie fotopolis.pl:
"Wszystko jest na zdjęciu" - rozmowa z Martinem Kollarem
Dziś rusza Fotofestiwal, a wraz z nim wystawa tropiciela fotograficznych absurdów, Martina Kollara. Z autorem rozmawiamy o nowym projekcie, roli kontekstu w fotografii i tym czy dokument warto w ogóle zamykać w sztywne ramy.
1 Cze 2017
Maciej Luśtyk
1
Czy w fotografii dokumentalnej jest miejsce na własny punkt widzenia?
To i inne zagadnienia zostaną poruszone na kolejnym spotkaniu z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się już dzisiaj w warszawskim barze Studio. Tym razem poprowadzi jest gość z zagranicy, tropiciel fotograficznych absurdów, dokumentalista Martin Kollar.
29 Maj 2017
Maciej Luśtyk
2
Leica Oskar Barnack Award 2014 - wyniki
Poznaliśmy laureata konkursu Leica Oskar Barnack Award 2014. Martin Kollar został nagrodzony tą prestiżową nagrodą za projekt “Field Trip” wykonany w Izraelu. Nagrodę Newcomer Award 2014 otrzymał Alejandro Cegarra z Wenezueli. Jego portfolio “The Other Side of the Tower of David” opowiada o mieszkańcach opuszczonego wieżowca w Caracas.
28 Maj 2014
Marcin Grabowiecki
0
Martin Kollar "Field Trip" - recenzja
"Field Trip" to najnowsza publikacja słowackiego fotografa Martina Kollara. Zdjęcia do książki charakteryzującej się dużą dozą humoru i absuru, z których znany jest twórca cyklu "Nothing Special", powstawały w Izraelu.
8 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Najlepsze zdjęcie możesz zrobić w swojej kuchni" - dwie rozmowy z Martinem Kollarem
Martin Kollar, fotograf Agence VU i operator filmowy, jest autorem znakomitego cyklu Nothing Special prezentowanego między innymi podczas tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie. Wizyta w Krakowie w była okazją do przeprowadzenia krótkiej rozmowy z autorem. Druga okazja nadarzyła się kilka dni temu we francuskim Arles.
10 Lip 2006
Tomasz Gutkowski
0