Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotograficzna Publikacja Roku 2017 - już można nadsyłać zgłoszenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

29 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Przed nami piąta edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Do 7 maja organizatorzy czekają na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Wystartowała piąta edycja konkursu Fotograficzna Publikacja Roku. Jak zwykle nagradzane będą te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Tak więc zgłaszać można albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe, jak również ziny.

Oceniać je będą eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. Jurorami tegorocznej edycji konkursu są: Agnieszka Rayss, Kasia Kubicka, Paweł Szypulski, Marcin Grabowiecki, Franek Ammer, Paweł Rubkiewicz i Joanna Kinowska.

W konkursie przyznana zostanie Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego. W jej skład wchodzi: tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2017, zaproszenie do uczestnictwa w wystawie oraz spotkanie autorskie podczas Photobook Festival Kassel 2018, wystawa podczas Fotofestiwalu 2017 (1-11 czerwca 2017 roku) oraz promocja w ramach Fotofestiwalu 2017. Oprócz nagrodzonej publikacji jury wyłoni także co najmniej 10 pozycji, które zostaną zaprezentowane podczas Fotofestiwalu - Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Do konkursu kwalifikują się publikacje wydane w okresie od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2016 roku. Może je zgłosić zarówno autor, jak i wydawnictwo. Zgłaszający musi pochodzić z Polski. Propozycje można nadsyłać do 7 maja bieżącego roku. udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie fotopublikacja.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0