Znajomość Photoshopa to podstawa. Nauczysz się go na warsztatach Szkoły Retuszu

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Opanowanie Photoshopa to konieczny warunek, by w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w zdjęciach. Dwudniowe warsztaty w Krakowie (dostępne także w wersji online) pozwolą poznać możliwości programu w zakresie edycji zdjęć, tworzenia grafik i fotomontaży.

Najbliższe warsztaty Szkoły Retuszu przeznaczone są dla początkujących oraz osób, które chcą uporządkować swoją wiedzę na temat Photoshopa. Uczestnicy nauczą się wywoływać zdjęcia w Camera Raw, pracować na warstwach oraz tworzyć maski. Poznają również możliwości programu w zakresie robienia fotomontaży oraz grafik.

Warsztaty potrwają trwają dwa dni. W programie zajęć znalazło się m.in.: omówienie rodzajów i ustawień pędzli, metodologia pracy na warstwach oraz ich ustawienia, działanie masek, omówienie trybów mieszania i ich kreatywne zastosowanie.

fot. Mateusz Luzar, edycja: Łukasz Kedryna

W kursie można wziąć udział stacjonarnie w Krakowie, ale możliwe jest także uczestnictwo online. Warsztaty online odbywają się na internetowej platformie do webinariów. Uczestnicy otrzymają udostępniony obraz ekranu prowadzącego, będą słyszeć jego głos i móc zadawać pytania na czacie. Otrzymują również niezbędne materiały, które pozwolą na efektywną pracę podczas warsztatów. Każdy uczestnik warsztatów (stacjonarnych i online) otrzyma także bezpłatny, nieograniczony dostęp do nagrania z zajęć.

Warsztaty prowadzi Łukasz Kendryna - profesjonalny retuszer pracujący w studiu post-produkcji cyfrowej (m.in. dla marek Gucci, Cubus, Reporter Young), z zawodu fotograf i pedagog. Doświadczony instruktor, prowadził dziesiątki kursów z postprodukcji i praktycznej obsługi programu Photoshop.

Cena dwudniowych warsztatów w wersji stacjonarnej to 549 zł. W przypadku wersji online zapłacimy za nie 399 zł.

Więcej informacji i możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)