Poznaj tajniki retuszu high-end na styczniowych warsztatach Szkoły Retuszu

0
Maciej Luśtyk
30 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

14 stycznia 2017 będziecie mieli szansę poznać zaawansowane techniki retuszu High-End beauty, fashion oraz portretu. Nauczycie się efektywnie używać sprawdzonych narzędzi oraz dowiecie się, jakie techniki pozwolą uzyskać najlepszy rezultat i w pełni wykorzystać potencjał programów graficznych.

Warsztaty Szkoły Retuszu mają charakter praktyczny Równolegle z prowadzącym będziecie pracować nad zdjęciem beauty oraz fashion, od wywołania pliku RAW aż po ostatni szlif. Nauczycie się wydzielać plany, pracować nad kompozycją zdjęcia, precyzyjnie zaznaczać poszczególne obszary zdjęć oraz manipulować światłem i kolorem. Podczas zajęć poznacie również techniki “czyszczenia” zdjęć, sposoby na niedestrukcyjny retusz, a także nauczycie się stosować sprawdzone metody dla niecierpliwych.

Workflow, którym podzieli się z Wami prowadzący, pozwoli Wam uzyskać na zdjęciach look znany z publikacji w high-endowych magazynach oraz kampanii reklamowych. Zajęcia poprowadzi Dawid Żądło, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych marek i fotografów. Retuszował m.in. dla Sephora, Nike, Dior, Gucci, Diesel, Puma, Manolo Blahnik, Elle Russia, Elle France, Vogue UK, W Magazine, Interview Germany oraz wielu innych.

fot. Adam Angelides

Program szkolenia:

  • Wywoływanie plików RAW
  • Wydzielanie planów, praca nad kompozycją zdjęcia
  • Sposoby precyzyjnego zaznaczania poszczególnych obszarów (tzw. szparowanie)
  • Manipulacja światłem i kolorem
  • Czyszczenie zdjęć
  • Niedestrukcyjny retusz – wygładzanie bez zabijania detalu
  • Usuwanie różnic w kolorach
  • Metody dla niecierpliwych
  • Praca nad kształtem
  • Ostatni szlif

Warsztaty odbędą się 14 stycznia 2017 roku w Krakowie, ale osoby, którym nie jest po drodze będą mogły wziąć udział w transmisji online, podczas której będą mogli śledzić przebieg warsztatów i brać w nich czynny udział, zadając pytania prowadzącemu. Uczestnikom udostępnione zostaną także nagrania z warsztatów. Ponadto, uczestnicy warsztatów stacjonarnych otrzymają gratis godzinę konsultacji online, podczas których będą mogli omówić postępy w nauce.

fot. Łukasz Pukowiec

Kosztu udziału w warsztatach to 599 zł (zajęcia stacjonarne), lub 449 zł (zajęcia online). Liczba miejsc mocno ograniczona - obowiązują zapisy.

Więcej informacji i możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

(fot. okładkowa: Łukasz Brześkiewicz)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
14
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
21
0
Jak tworzyć fotografie, które maja znaczenie? Sputnik nadlatuje nad Warszawę z trzema wystawami
Jak tworzyć fotografie, które maja znaczenie? Sputnik nadlatuje nad Warszawę z trzema wystawami
“Polska - stan badań” - najnowszy projekt kolektywu Sputnik Photos rozgrywa się na przecięciu pytań o Polskę i kondycję współczesnej fotografii. Wystawy sześciu...
10
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)