Poznaj tajniki retuszu high-end na styczniowych warsztatach Szkoły Retuszu

0
Maciej Luśtyk
30 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

14 stycznia 2017 będziecie mieli szansę poznać zaawansowane techniki retuszu High-End beauty, fashion oraz portretu. Nauczycie się efektywnie używać sprawdzonych narzędzi oraz dowiecie się, jakie techniki pozwolą uzyskać najlepszy rezultat i w pełni wykorzystać potencjał programów graficznych.

Warsztaty Szkoły Retuszu mają charakter praktyczny Równolegle z prowadzącym będziecie pracować nad zdjęciem beauty oraz fashion, od wywołania pliku RAW aż po ostatni szlif. Nauczycie się wydzielać plany, pracować nad kompozycją zdjęcia, precyzyjnie zaznaczać poszczególne obszary zdjęć oraz manipulować światłem i kolorem. Podczas zajęć poznacie również techniki “czyszczenia” zdjęć, sposoby na niedestrukcyjny retusz, a także nauczycie się stosować sprawdzone metody dla niecierpliwych.

Workflow, którym podzieli się z Wami prowadzący, pozwoli Wam uzyskać na zdjęciach look znany z publikacji w high-endowych magazynach oraz kampanii reklamowych. Zajęcia poprowadzi Dawid Żądło, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych marek i fotografów. Retuszował m.in. dla Sephora, Nike, Dior, Gucci, Diesel, Puma, Manolo Blahnik, Elle Russia, Elle France, Vogue UK, W Magazine, Interview Germany oraz wielu innych.

fot. Adam Angelides

Program szkolenia:

  • Wywoływanie plików RAW
  • Wydzielanie planów, praca nad kompozycją zdjęcia
  • Sposoby precyzyjnego zaznaczania poszczególnych obszarów (tzw. szparowanie)
  • Manipulacja światłem i kolorem
  • Czyszczenie zdjęć
  • Niedestrukcyjny retusz – wygładzanie bez zabijania detalu
  • Usuwanie różnic w kolorach
  • Metody dla niecierpliwych
  • Praca nad kształtem
  • Ostatni szlif

Warsztaty odbędą się 14 stycznia 2017 roku w Krakowie, ale osoby, którym nie jest po drodze będą mogły wziąć udział w transmisji online, podczas której będą mogli śledzić przebieg warsztatów i brać w nich czynny udział, zadając pytania prowadzącemu. Uczestnikom udostępnione zostaną także nagrania z warsztatów. Ponadto, uczestnicy warsztatów stacjonarnych otrzymają gratis godzinę konsultacji online, podczas których będą mogli omówić postępy w nauce.

fot. Łukasz Pukowiec

Kosztu udziału w warsztatach to 599 zł (zajęcia stacjonarne), lub 449 zł (zajęcia online). Liczba miejsc mocno ograniczona - obowiązują zapisy.

Więcej informacji i możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

(fot. okładkowa: Łukasz Brześkiewicz)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
19
7
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
94
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)