Naucz się efektywnej pracy w programie Capture One na warsztatach Szkoły Retuszu

0
Maciej Luśtyk
23 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

11 lutego, w Krakowie odbędą się kolejne warsztaty Szkoły Retuszu. Tym razem głównym punktem programu będzie chętnie wykorzystywany przez profesjonalistów program Capture One. Zajęcia będą także dostępne w formie warsztatów online.

Capture One Pro 10 to obok Lightrooma najbardziej zaawansowany program do wywoływania plików RAW i kolorystycznej korekcji zdjęć. Najnowsza, dziesiąta odsłona programu wprowadza szereg nowości czyniąc edycję zdjęć bardziej płynną i jeszcze przyjemniejszą. Odnalezienie i efektywne użycie wszystkich funkcji programu może jednak stwarzać problemy osobom przyzwyczajonym do innych aplikacji.

fot. Adam Duraj

Z tego właśnie powodu Szkoła Retuszu organizuje warsztaty, których uczestnicy szczegółowo poznają nowy interfejs programu i oferowane przez niego możliwości, a także nauczą się efektywnej pracy na przykładzie kilku rodzajów zdjęć: krajobrazowych, portretowych i modowych. Słuchacze będą mieli okazję zaznajomić się z możliwościami programu Capture One w zakresie korekcji ekspozycji, balansu bieli, dynamiki tonalnej, korygowania zniekształceń, korekcji lokalnych i pracy na warstwach.

fot. Adam Duraj

Prowadzący pokaże także jak przygotować zdjęcia do późniejszej obróbki w Photoshopie, a także pokaże możliwości programu w zakresie retuszu skóry. Oprócz tego, zademonstruje jak efektywnie pracować z narzędziem Three Way Color Correction i jak korzystać z funkcji korygowania krzywych i poziomów.

Warsztaty poprowadzi Adam Duraj - fotograf i retuszer z wieloletnim doświadczeniem. Jest perfekcjonistą. W zdjęciach dba o każdy detal oraz idealną kompozycję. Jego wiedzę oraz umiejętności zweryfikowały wygrane konkursy i branżowe sukcesy na arenie międzynarodowej. Nie istnieją dla niego rzeczy niemożliwe. Jak sam mówi: „Tylko my kreujemy naszą rzeczywistość” Uwielbia dzielić się swoją wiedzą, przekazują ja w sposób łatwy i przyjemny.

fot. Adam Duraj

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się 11 lutego 2017 roku w Krakowie. W zajęciach będzie można także uczestniczyć zdalnie, za pośrednictwem bezpośredniej transmisji on-line. KOszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 499 zł (zajęcia stacjonarne) lub 399 zł (zajęcia online).

Więcej informacji, szczegółowy harmonogram zajęć oraz możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku
Kolejny raz wspólnie z magazynem Digital Camera Polska zapraszamy Was do wzięcia udziału w największym w Polsce plebiscycie fotograficznym, w którym możecie głosować...
56
0
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
14
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
22
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)