Naucz się efektywnej pracy w programie Capture One na warsztatach Szkoły Retuszu

0
Maciej Luśtyk
23 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

11 lutego, w Krakowie odbędą się kolejne warsztaty Szkoły Retuszu. Tym razem głównym punktem programu będzie chętnie wykorzystywany przez profesjonalistów program Capture One. Zajęcia będą także dostępne w formie warsztatów online.

Capture One Pro 10 to obok Lightrooma najbardziej zaawansowany program do wywoływania plików RAW i kolorystycznej korekcji zdjęć. Najnowsza, dziesiąta odsłona programu wprowadza szereg nowości czyniąc edycję zdjęć bardziej płynną i jeszcze przyjemniejszą. Odnalezienie i efektywne użycie wszystkich funkcji programu może jednak stwarzać problemy osobom przyzwyczajonym do innych aplikacji.

fot. Adam Duraj

Z tego właśnie powodu Szkoła Retuszu organizuje warsztaty, których uczestnicy szczegółowo poznają nowy interfejs programu i oferowane przez niego możliwości, a także nauczą się efektywnej pracy na przykładzie kilku rodzajów zdjęć: krajobrazowych, portretowych i modowych. Słuchacze będą mieli okazję zaznajomić się z możliwościami programu Capture One w zakresie korekcji ekspozycji, balansu bieli, dynamiki tonalnej, korygowania zniekształceń, korekcji lokalnych i pracy na warstwach.

fot. Adam Duraj

Prowadzący pokaże także jak przygotować zdjęcia do późniejszej obróbki w Photoshopie, a także pokaże możliwości programu w zakresie retuszu skóry. Oprócz tego, zademonstruje jak efektywnie pracować z narzędziem Three Way Color Correction i jak korzystać z funkcji korygowania krzywych i poziomów.

Warsztaty poprowadzi Adam Duraj - fotograf i retuszer z wieloletnim doświadczeniem. Jest perfekcjonistą. W zdjęciach dba o każdy detal oraz idealną kompozycję. Jego wiedzę oraz umiejętności zweryfikowały wygrane konkursy i branżowe sukcesy na arenie międzynarodowej. Nie istnieją dla niego rzeczy niemożliwe. Jak sam mówi: „Tylko my kreujemy naszą rzeczywistość” Uwielbia dzielić się swoją wiedzą, przekazują ja w sposób łatwy i przyjemny.

fot. Adam Duraj

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się 11 lutego 2017 roku w Krakowie. W zajęciach będzie można także uczestniczyć zdalnie, za pośrednictwem bezpośredniej transmisji on-line. KOszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 499 zł (zajęcia stacjonarne) lub 399 zł (zajęcia online).

Więcej informacji, szczegółowy harmonogram zajęć oraz możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
19
7
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
94
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)