Naucz się efektywnej pracy w programie Capture One na warsztatach Szkoły Retuszu

Naucz się efektywnej pracy w programie Capture One na warsztatach Szkoły Retuszu

11 lutego, w Krakowie odbędą się kolejne warsztaty Szkoły Retuszu. Tym razem głównym punktem programu będzie chętnie wykorzystywany przez profesjonalistów program Capture One. Zajęcia będą także dostępne w formie warsztatów online.

Capture One Pro 10 to obok Lightrooma najbardziej zaawansowany program do wywoływania plików RAW i kolorystycznej korekcji zdjęć. Najnowsza, dziesiąta odsłona programu wprowadza szereg nowości czyniąc edycję zdjęć bardziej płynną i jeszcze przyjemniejszą. Odnalezienie i efektywne użycie wszystkich funkcji programu może jednak stwarzać problemy osobom przyzwyczajonym do innych aplikacji.

fot. Adam Duraj

Z tego właśnie powodu Szkoła Retuszu organizuje warsztaty, których uczestnicy szczegółowo poznają nowy interfejs programu i oferowane przez niego możliwości, a także nauczą się efektywnej pracy na przykładzie kilku rodzajów zdjęć: krajobrazowych, portretowych i modowych. Słuchacze będą mieli okazję zaznajomić się z możliwościami programu Capture One w zakresie korekcji ekspozycji, balansu bieli, dynamiki tonalnej, korygowania zniekształceń, korekcji lokalnych i pracy na warstwach.

fot. Adam Duraj

Prowadzący pokaże także jak przygotować zdjęcia do późniejszej obróbki w Photoshopie, a także pokaże możliwości programu w zakresie retuszu skóry. Oprócz tego, zademonstruje jak efektywnie pracować z narzędziem Three Way Color Correction i jak korzystać z funkcji korygowania krzywych i poziomów.

Warsztaty poprowadzi Adam Duraj - fotograf i retuszer z wieloletnim doświadczeniem. Jest perfekcjonistą. W zdjęciach dba o każdy detal oraz idealną kompozycję. Jego wiedzę oraz umiejętności zweryfikowały wygrane konkursy i branżowe sukcesy na arenie międzynarodowej. Nie istnieją dla niego rzeczy niemożliwe. Jak sam mówi: „Tylko my kreujemy naszą rzeczywistość” Uwielbia dzielić się swoją wiedzą, przekazują ja w sposób łatwy i przyjemny.

fot. Adam Duraj

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się 11 lutego 2017 roku w Krakowie. W zajęciach będzie można także uczestniczyć zdalnie, za pośrednictwem bezpośredniej transmisji on-line. KOszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 499 zł (zajęcia stacjonarne) lub 399 zł (zajęcia online).

Więcej informacji, szczegółowy harmonogram zajęć oraz możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2