Naucz się efektywnej pracy w programie Capture One na warsztatach Szkoły Retuszu

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

11 lutego, w Krakowie odbędą się kolejne warsztaty Szkoły Retuszu. Tym razem głównym punktem programu będzie chętnie wykorzystywany przez profesjonalistów program Capture One. Zajęcia będą także dostępne w formie warsztatów online.

Capture One Pro 10 to obok Lightrooma najbardziej zaawansowany program do wywoływania plików RAW i kolorystycznej korekcji zdjęć. Najnowsza, dziesiąta odsłona programu wprowadza szereg nowości czyniąc edycję zdjęć bardziej płynną i jeszcze przyjemniejszą. Odnalezienie i efektywne użycie wszystkich funkcji programu może jednak stwarzać problemy osobom przyzwyczajonym do innych aplikacji.

fot. Adam Duraj

Z tego właśnie powodu Szkoła Retuszu organizuje warsztaty, których uczestnicy szczegółowo poznają nowy interfejs programu i oferowane przez niego możliwości, a także nauczą się efektywnej pracy na przykładzie kilku rodzajów zdjęć: krajobrazowych, portretowych i modowych. Słuchacze będą mieli okazję zaznajomić się z możliwościami programu Capture One w zakresie korekcji ekspozycji, balansu bieli, dynamiki tonalnej, korygowania zniekształceń, korekcji lokalnych i pracy na warstwach.

fot. Adam Duraj

Prowadzący pokaże także jak przygotować zdjęcia do późniejszej obróbki w Photoshopie, a także pokaże możliwości programu w zakresie retuszu skóry. Oprócz tego, zademonstruje jak efektywnie pracować z narzędziem Three Way Color Correction i jak korzystać z funkcji korygowania krzywych i poziomów.

Warsztaty poprowadzi Adam Duraj - fotograf i retuszer z wieloletnim doświadczeniem. Jest perfekcjonistą. W zdjęciach dba o każdy detal oraz idealną kompozycję. Jego wiedzę oraz umiejętności zweryfikowały wygrane konkursy i branżowe sukcesy na arenie międzynarodowej. Nie istnieją dla niego rzeczy niemożliwe. Jak sam mówi: „Tylko my kreujemy naszą rzeczywistość” Uwielbia dzielić się swoją wiedzą, przekazują ja w sposób łatwy i przyjemny.

fot. Adam Duraj

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się 11 lutego 2017 roku w Krakowie. W zajęciach będzie można także uczestniczyć zdalnie, za pośrednictwem bezpośredniej transmisji on-line. KOszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 499 zł (zajęcia stacjonarne) lub 399 zł (zajęcia online).

Więcej informacji, szczegółowy harmonogram zajęć oraz możliwość zapisu znajdziecie pod adresem szkolaretuszu.pl.

 

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)