Szkoła Retuszu organizuje warsztaty edycji zdjęć dla początkujących

0

Autor: Michał Chrzanowski

16 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Już 26 lutego w Krakowie oraz online odbędą się warsztaty retuszu dla początkujących. Uczestnicy poznają techniki, które usprawnią ich pracę oraz opanują narzędzia, które stosują profesjonaliści.

Warsztaty poprowadzi Dawid Żądło, który posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych marek. Zdjęcia nad którymi pracował były publikowane m.in. w Harper’s Bazaar, K MAG, Gala, Fashion Magazine, Elle oraz wielu innych. Współpracował z takimi fotografami, jak: Weronika Kosińska, Lukasz Pukowiec, Lukasz Brzeskiewicz, Maciej Bernas czy Aldona Karczmarczyk. Prowadzący podpowie w jaki sposób najlepiej przygotować interfejs Photoshopa do pracy ze zdjęciem.

fot. FreeStockCenter

Warsztaty mają charakter teoretyczno-praktyczny. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o różnicy między RAW a JPG. Nauczą się wywoływać zdjęcia w Camera RAW oraz poznają zagadnienia związane z przestrzenią i głębia kolorów oraz rozmiarem i rozdzielczością zdjęcia.

fot. Krystian Lipiec

Podczas warsztatów uczestnicy poznają w praktyce narzędzia i techniki niezbędne w czyszczeniu zdjęcia oraz nauczą się pracy z kolorem, m.in. korekty i zmiany w obrębie wybranych elementów.

Warsztaty odbędą się 26 lutego 2017 roku w Krakowie, ale osoby, którym nie jest po drodze będą mogły wziąć udział w transmisji online, podczas której będą mogli śledzić przebieg warsztatów i uczestniczyć w nich, zadając pytania prowadzącemu.

fot. Anthony Grassetti

By uczestniczyć w warsztatach wystarczy minimalna znajomość Photoshopa. Koszt udziału to 549 zł (zajęcia stacjonarne), lub 399 zł (zajęcia online). Liczba miejsc mocno ograniczona. Szczegółowy program warsztatów oraz możliwość zapisów znajdziecie na stronie szkolaretuszu.pl

zdjęcie główne: www.pexels.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły