Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Warsztaty z retuszu high-end z Natalią Taffarel

1

Autor: Michał Chrzanowski

16 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Natalia Taffarel - jedna z najbardziej znanych i najlepszych na świecie retuszerek - poprowadzi dwudniowe warsztaty z retuszu high-end. Zajęcia przeznaczone są dla fotografów i retuszerów z co najmniej średnio-zaawansowaną znajomością Photoshopa.

Warsztaty z Natalią Taffarel to doskonała okazja dla profesjonalnych fotografów i retuszerów, by uporządkować dotychczasowe i poznać nowe metody pracy. To także możliwość poznania warsztatu pracy retuszerki, określanej często jako guru retuszu.

Pierwszy dzień warsztatów będzie solidną dawką praktycznej wiedzy na tematy związane z teorią kolorów, zasadami kompozycji oraz różnic w retuszu dla poszczególnych rodzajów fotografii. Natalia Taffarel pokaże również swój warsztat pracy i wytłumaczy, dlaczego na danym etapie pracy nad zdjęciem podejmuje konkretne decyzje.

Drugiego dnia warsztatów uczestnicy będą pracować na swoich zdjęciach, podążając krok za krokiem za Natalią Taffarel. Jak wyjaśnia prowadząca, nie ma znaczenia czy będą to zdjęcia beauty, fashion czy produktowe. Workflow jest taki sam dla każdego rodzaju fotografii. Będzie można również poprosić o ocenę portfolio i cenne wskazówki.

Warsztaty odbędą się 10 i 11 czerwca 2017 roku w Warszawie. Do 5 kwietnia obowiązuje promocyjna cena 449 euro. Od 6 kwietnia koszt udziału będzie wynosił 649 euro. Jednak na hasło „Szkoła Retuszu“ możecie otrzymać 50 euro zniżki. Szczegółowe informacje, program warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie: workshopwithnatalia.com.

Natalia Taffarel pochodzi z rodziny argentyńskich drukarzy, obecnie uznawana jest za jedną z najlepszych retuszerek. Jak sama przyznaje, retuszowanie jest jej całym życiem. Zrozumienie dla teorii kolorów oraz background wyniesiony z domu rodzinnego pozwalają jej na maksymalne wykorzystanie możliwości oprogramowania Adobe Photoshop. Zdaniem Natalii zrozumienie procesu retuszu pozwala na zrobienie z dobrego zdjęcia, perfekcyjnego, a z perfekcyjnego – zachwycającego. Jak sama o sobie mówi, jest neurotyczną maniaczką detalu, która uważa, że piękno jest ukryte w szczegółach, a zadaniem retuszera jest je uwolnić. Uważa, że konstruktywna krytyka jest jedynym sposobem na ciągłe doskonalenie warsztatu. Stara się być najlepsza.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
3
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0