Startuje VIVA! Photo Awards 2016 - do wygrania sesja w magazynie, 5000 zł i Fujifilm X-T2

0
Maciej Luśtyk
14 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie wystartowała tegoroczna edycja VIVA! Photo Awards - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Polsce. Zdjęcia można nadsyłać do 12 października.

Od 2008 roku VIVA! Photo Awards z sukcesem promuje polską fotografię. Wystawy konkursowe gościły w największych miastach w Polsce, a laureaci fotografowali dla najważniejszych tytułów na całym świecie. Właśnie rusza 8. edycja konkursu, w którego jury, oprócz Ryszarda Horowitza, Jacka Boneckiego, Marcina Kydryńskiego i pomysłodawców konkursu zasiądzie znany fotograf komercyjny, Sandro Miller - autor m.in. cieszącej się popularnością wystawy “Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii”, która gościła niedawno w warszawskiej Leica 6x7 Gallery.

W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 5 kategoriach: Moda, Portret, Beauty, Kulinaria i Reprotaż Sportowy, a zwycięzca każdej z nich otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Dodatkowo laureat nagrody Grand Prix będzie miał możliwośc zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika “VIVA!”. Przewidziano także nagrodę specjalną dla zwycięzcy kategorii reportażowej - najnowszy, kierowany do zawodowców bezlusterkowiec Fujifilm X-T2.

fot. Kilimanjaro Błażejewski, nagroda Grand Prix zeszłorocznej edycji

Termin nadsyłania prac mija 12 października. Zgłoszeń możecie dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konkursu.

Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2016 roku na łamach dwutygodnika „VIVA!” oraz na stronie photo-awards.viva.pl. Tam też znajdziecie więcej szczegółów odnośnie plebiscytu oraz galerie prac nagrodzonych w poprzednich edycjach.

(fot. okładkowa: Adam Trzaska, "Red Lipstick on the Glass")

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
16
5
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
87
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)