Startuje VIVA! Photo Awards 2016 - do wygrania sesja w magazynie, 5000 zł i Fujifilm X-T2

Startuje VIVA! Photo Awards 2016 - do wygrania sesja w magazynie, 5000 zł i Fujifilm X-T2

Właśnie wystartowała tegoroczna edycja VIVA! Photo Awards - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych w Polsce. Zdjęcia można nadsyłać do 12 października.

Od 2008 roku VIVA! Photo Awards z sukcesem promuje polską fotografię. Wystawy konkursowe gościły w największych miastach w Polsce, a laureaci fotografowali dla najważniejszych tytułów na całym świecie. Właśnie rusza 8. edycja konkursu, w którego jury, oprócz Ryszarda Horowitza, Jacka Boneckiego, Marcina Kydryńskiego i pomysłodawców konkursu zasiądzie znany fotograf komercyjny, Sandro Miller - autor m.in. cieszącej się popularnością wystawy “Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii”, która gościła niedawno w warszawskiej Leica 6x7 Gallery.

W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 5 kategoriach: Moda, Portret, Beauty, Kulinaria i Reprotaż Sportowy, a zwycięzca każdej z nich otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Dodatkowo laureat nagrody Grand Prix będzie miał możliwośc zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika “VIVA!”. Przewidziano także nagrodę specjalną dla zwycięzcy kategorii reportażowej - najnowszy, kierowany do zawodowców bezlusterkowiec Fujifilm X-T2.

fot. Kilimanjaro Błażejewski, nagroda Grand Prix zeszłorocznej edycji

Termin nadsyłania prac mija 12 października. Zgłoszeń możecie dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konkursu.

Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2016 roku na łamach dwutygodnika „VIVA!” oraz na stronie photo-awards.viva.pl. Tam też znajdziecie więcej szczegółów odnośnie plebiscytu oraz galerie prac nagrodzonych w poprzednich edycjach.

(fot. okładkowa: Adam Trzaska, "Red Lipstick on the Glass")

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8