Ruszył konkurs fotograficzny VIVA! Photo Awards

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wystartowała kolejna edycja VIVA! Photo Awards. To już 12 raz fotografowie mogą spróbować swoich sił w konkursie organizowanym przez magazyn i portal VIVA!

Można już zgłaszać swoje prace do najnowszej edycji konkursu VIVA! Photo Awards. W tym roku przewidziano cztery kategorie: Reportaż, Natura/Świat, Portret oraz Film. Tegoroczna edycja została też wzbogacona o plebiscyt internautów.

Spośród zgłoszonych prac jury wybierze laureatów, w tym Grand Prix oraz 10 zdjęć, które zostaną poddane głosowaniu internautów od 1 grudnia 2020 na Viva.pl. Tym samym, głosem czytelników zostanie przyznana dodatkowa nagroda. Oprócz nagród rzeczowych laureaci otrzymają promocję na portalu Viva.pl.

VIVA! Photo Awards 2019, fot. Izabela Garus

Jury 12. edycji tworzą postaci ze świata mediów oraz fotografii. Są to: Martyna Wojciechowska, Tomasz Gudzowaty, Katarzyna Tusk, Michał Piróg, Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska oraz Marek Knap.

VIVA! Photo Awards 2018, fot. Kamil Szkopik

“Przez jedenaście lat trwania konkursu jury VIVA PHOTO AWARDS przejrzało setki tysięcy nadesłanych zdjęć. Od początku przyświecał nam cel, by spośród ich autorów wyłowić tych naprawdę utalentowanych, dać im legitymację do rozwinięcia skrzydeł i przepustkę do świata profesjonalnej fotografii. Co roku obserwowaliśmy jak podnosi się poziom nadsyłanych prac. Śledzimy też, co robią nasi laureaci i z radością odnotowujemy ich sukcesy” – podkreśla Katarzyna Przybyszewska-Ortonowska, redaktor naczelna VIVA! i Viva.pl.

VIVA! Photo Awards 2019, fot. Marta Machej

Kalendarium konkursu

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są na stronie internetowej photo-awards.viva.pl za pomocą specjalnego formularza. Zakończenie etapu zgłoszeń mija 31 października.

VIVA! Photo Awards 2018, fot. Dawid Henryk Groński

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni w bożonarodzeniowym wydaniu magazynu VIVA! Zwycięskie prace zostaną poddane licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne oraz zostaną zaprezentowane w formie wystawy w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

VIVA! Photo Awards 2018, fot. Kilimanjaro Błażejewski
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
31
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0