Viva! Photo Awards 2015 – poznaliśmy zwycięzców

Dwutygodnik VIVA! już po raz siódmy przyznał nagrody w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Viva!Photo Awards. W tym roku zostało nadesłanych niespełna sześć tysięcy zdjęć, pośród których najlepszym okazał się portret autorstwa Kilimanjaro Błażejewskiego.
0
Michał Chrzanowski
20 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Za nami siódma edycja VIVA! Photo Awards. Konkurs od 2008 roku promuje polską fotografię i zachęca do udziału zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Dzięki temu szybko stał się jednym z bardziej prestiżowych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od początku istnienia jego celem jest wyłonienie najbardziej uzdolnionych osób, które dzięki wygranej otrzymują szansę na dynamiczny rozwój w dziedzinie fotografii.

W tym roku zgłoszono prawie sześć tysięcy zdjęć. Prace do konkursu można było nadsyłać w pięciu kategoriach: moda, portret, beauty, reportaż, a od 2013 roku także fotografia smartfonem. Grand Prix tegorocznej edycji zdobyło zdjęcie autorstwa Kilimanjaro Błażejewskiego. Fotografia została zrobiona w Berlinie i przedstawia małżeństwo imigrantów. W kategorii moda wygrała praca Moniki Maślanek. Dwa wyróżnienia za najlepszy reportaż zostały przyznane Joannie Mrówce oraz Maciejowi Bednarzowi. Z kolei Adam Trzaska został laureatem w kategorii beauty. Najlepsze zdjęcie wykonane smartfonem nadesłał Waldemar Korwin- Kowalewski. Natomiast nagrodę specjalną ufundowaną przez Sony – również w tej kategorii – otrzymała Tamara Kołodziejczyk.
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Zdjęcia oceniło jury, któremu nieprzerwanie od pierwszej edycji konkursu przewodniczy polski fotograf Ryszard Horowitz. Zdobywca Grand Prix siódmej edycji otrzyma szansę zrealizowania sesji zdjęciowej na łamach dwutygodnika VIVA!.

Prace wszystkich finalistów tegorocznej edycji konkursu Viva! Photo Awards 2015 można już oglądać na wystawie w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (Warszawa, ulica Mordechaja Anielewicza 6), która potrwa do 3 grudnia 2015. Podczas ekspozycji będzie można także zapoznać się z ikonicznymi kadrami przedstawiającymi Marilyn Monroe wykonanymi przez jej przyjaciela i wybitnego amerykańskiego fotografa Miltona H. Greene’a.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
105
1
Powiązane artykuły