Viva Photo Award 2013 - wyniki

Znamy już wyniki konkursu Viva Photo Award 2013. Zdobywcą nagrody Grand Prix został Paweł Frenczak. Jego praca zatytułowana "W stronę słońca" zwyciężyła także w kategorii "Fotografia komórkowa".
Grand Prix: Paweł Frenczak


Paweł Frenczak został zdobywcą Grand Prix konkursu Viva Photo Award 2013. Praca zatytułowana "W stronę słońca" wygrała także w kategorii "Fotografia komórką".

Nagrodzoną fotografię zrobiłem podczas codziennej przejażdżki rowerowej. Zatrzymałem się na krótki odpoczynek na Jazie Bartoszowickim, podziwiając zachód słońca. Miałem już jechać dalej, gdy nagle zobaczyłem, jak po osuszonym korycie Odry spaceruje ojciec z synem. Wyczekałem odpowiedni moment, gdy obaj stanęli w miejscu, spoglądając na wprost linii horyzontu, i zrobiłem zdjęcie - komentuje laureat.

Czytaj także:Paweł Frenczak w Pauzie

Marek Knap, członek jury dodaje: Mimo że nie jestem entuzjastą cyfrowych filtrów, mamy tu wyjątkowy przykład ich doskonałego użycia. Diagonalna smuga promieni słońca krzyżuje się z lustrem rzeki - na ich przecięciu dwie sylwetki. Nad całością króluje otchłań nieba. Zdaje się słyszeć słowa: "Popatrz, synu, oto potęga natury..."

Paweł Frenczak 28 lat, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Z dokumentalnym zacięciem fotografuje ludzi oraz modę. Po godzinach prowadzi bloga, trenuje brazylijskie jiu-jitsu i koncertuje ze swoją kapelą.

Nazwiska laureatów poszczególnych kategorii znajdziecie na stronie: photo-awards.viva.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
17 Lip 2019
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.
0
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
2
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0