Viva Photo Award 2013 - wyniki

Znamy już wyniki konkursu Viva Photo Award 2013. Zdobywcą nagrody Grand Prix został Paweł Frenczak. Jego praca zatytułowana "W stronę słońca" zwyciężyła także w kategorii "Fotografia komórkowa".
Grand Prix: Paweł Frenczak


Paweł Frenczak został zdobywcą Grand Prix konkursu Viva Photo Award 2013. Praca zatytułowana "W stronę słońca" wygrała także w kategorii "Fotografia komórką".

Nagrodzoną fotografię zrobiłem podczas codziennej przejażdżki rowerowej. Zatrzymałem się na krótki odpoczynek na Jazie Bartoszowickim, podziwiając zachód słońca. Miałem już jechać dalej, gdy nagle zobaczyłem, jak po osuszonym korycie Odry spaceruje ojciec z synem. Wyczekałem odpowiedni moment, gdy obaj stanęli w miejscu, spoglądając na wprost linii horyzontu, i zrobiłem zdjęcie - komentuje laureat.

Czytaj także:Paweł Frenczak w Pauzie

Marek Knap, członek jury dodaje: Mimo że nie jestem entuzjastą cyfrowych filtrów, mamy tu wyjątkowy przykład ich doskonałego użycia. Diagonalna smuga promieni słońca krzyżuje się z lustrem rzeki - na ich przecięciu dwie sylwetki. Nad całością króluje otchłań nieba. Zdaje się słyszeć słowa: "Popatrz, synu, oto potęga natury..."

Paweł Frenczak 28 lat, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Z dokumentalnym zacięciem fotografuje ludzi oraz modę. Po godzinach prowadzi bloga, trenuje brazylijskie jiu-jitsu i koncertuje ze swoją kapelą.

Nazwiska laureatów poszczególnych kategorii znajdziecie na stronie: photo-awards.viva.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0