6. edycja Leica Street Photo czeka na Wasze zgłoszenia

0
Michał Chrzanowski
10 Sierpień 2016
Artykuł na: 9-16 minut

Leica Camera Poland zaprasza do wzięcia udziału w piątej edycji konkursu Leica Street Photo, który poświęcony jest fotografii ulicznej. Swoje prace można przesyłać do 25 sierpnia 2016 roku.

Już po raz szósty można nadsyłać swoje zdjęcia ukazujące życie ulicy do konkursu Leica Street Photo. Aż trudno uwierzyć, że to już 6 lat minęło od kiedy rozpoczęliśmy promowanie polskiej fotografii ulicznej – mówią organizatorzy. Leica Street Photo prowokuje do wyjścia z domu, zrobienia dobrego zdjęcia. Tak dobrego by jurorzy wybrali je do wystawy w Leica 6×7 Gallery Warszawa – dodają.

Z roku na rok konkurs Leica Street Photo organizowany przez Leica Camera Poland cieszy się coraz większą popularnością. Ponadto kilku z laureatów poprzednich edycji zostawało później nagradzanych również w międzynarodowych plebiscytach. Poniżej prezentujemy finalistów ubiegłorocznego konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Konkurs rozgrywa się na fanpage'u Leica Camera Poland w serwisie społecznościowym Facebook. Dedykowana aplikacja pozwoli w prosty sposób dodać zdjęcia do konkursowe puli, podzielić się nimi ze znajomymi, a także polubić i skomentować inne nadesłane prace. Z pośród wszystkich zgłoszeń jury, w którego skład wchodzi Ania Kłosek, Beata Łyżwa-Sokół, Stefano De Luigi, Chris Niedenthal, Maciej Jeziorek, Rafał Łochowski, wyłoni 20 najciekawszych zdjęć.

Każdy z uczestników może nadesłać od 1 do 5 prac. Technika wykonania fotografii jest dowolna, jednak wszystkie prace powinny powstać po 1 lipca 2015, a tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną. Swoje zgłoszenia można nadsyłać do 25 sierpnia 2016 do godziny 23:59. Wyniki ogłoszone zostaną najpóźniej 31 sierpnia. Wernisaż wystawy zwycięzców odbędzie się 2 września o godzinie 20.00 w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3. Więcej informacji i możliwość zgłaszania prac znajdziecie na stronie Leica Camera Poland w serwisie Facebook.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
69
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0