„Numer 46“, czyli najdłuższa linia tramwajowa w Polsce na fotografiach Jacka Foty

Autor: Michał Chrzanowski

3 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W ramach Fotofestiwalu 2016 będzie można zobaczyć najnowszy projekt polskiego fotografa, Jacka Foty. „Numer 46“ to nie tylko zdjęcia z podróży, lecz także dokumentacja ludzkiej codzienności. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca w Łodzi.

Od lutego 2015 roku Jacek Fota podróżował tramwajem na trasie Łódź (Zdrowie) - Ozorków (Cegielnia) tworząc cykl fotograficzny. Wynik jego pracy zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas Fotofestiwalu w Łodzi.

fot. Jacek Fota

Fotografie przedstawiają serię często nieoczywistych widoków z tramwaju, jak również pasażerów napotkanych podczas przejazdów. Niektórzy wskakują do tramwaju tylko na kilka minut, ale są też tacy, którzy codziennie spędzają w nim prawie 3 godziny. Kim są i dokąd zmierzają pozostanie dla mnie niewiadomą, ale razem z nimi obserwuję i dokumentuję to, w co wpatrują się każdego dnia - mówi autor projektu, Jacek Fota.

fot. Jacek Fota

„Numer 46“ jest częścią Off Road - wystawy towarzyszącej w ramach Fotofestiwalu 2016. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca 2016 roku o godzinie 17:00 w łódzkiej Galerii FF (ul. Traugutta 18). Ekspozycji towarzyszyć będzie premiera publikacji o tym samym tytule. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie autora www.jacekfota.com.

fot. Jacek Fota

Jacka Fota - fotograf dokumentalista, znany m.in z projektu fotograficznego o Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Autor cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone wydanego w książce „Some Things are Quieter than Others“ (2014). Dwukrotny stypendysta miasta stołecznego Warszawy (2014 i 2016) oraz stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016). Jacek Fota związany jest z agencja Anzenberger z Wiednia.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10