Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”

Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”
Fundacja Archeologii Fotografii zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zbiorowej pod nazwą „Emulsja”. Prace eksponowane na wystawie stanowią refleksję nad analogowymi źródłami fotografii i jej materialnością. Wernisaż odbędzie się 28 maja 2015 roku.
Wystawa ”Emulsja” jest wynikiem potrzeby powrotu do zagadnień skupionych wokół materialności fotografii i związanych z nią poszukiwań formalnych. Jak twierdzą organizatorzy wystawy, refleksja odnosząca się do analogowych źródeł fotografii jest niezwykle istotna w kontekście współczesnej jej formy. Do pracy nad wystawą zostali zaproszeni trzej artyści, którzy w swoich posługują się fotografią i łączą ją z innymi mediami - Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre i Robert Kuśmirowski.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Na wystawie zostaną pokazane nowe prace, stworzone specjalnie dla projektu Fundacji Archelogii Fotografii. Podczas wernisażu wystawy odbędzie się też premiera albumu pod tym samym tytułem. Książka prezentuje archiwalne fotografie i prace artystów, podejmujących refleksję na temat materii fotograficznej i potencjału ukrytego w starych, zniszczonych fotografiach.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 28 maja 2015 o godzinie 19:00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 lipca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie archeologiafotografii.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7