Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”

Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”
Fundacja Archeologii Fotografii zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zbiorowej pod nazwą „Emulsja”. Prace eksponowane na wystawie stanowią refleksję nad analogowymi źródłami fotografii i jej materialnością. Wernisaż odbędzie się 28 maja 2015 roku.
Wystawa ”Emulsja” jest wynikiem potrzeby powrotu do zagadnień skupionych wokół materialności fotografii i związanych z nią poszukiwań formalnych. Jak twierdzą organizatorzy wystawy, refleksja odnosząca się do analogowych źródeł fotografii jest niezwykle istotna w kontekście współczesnej jej formy. Do pracy nad wystawą zostali zaproszeni trzej artyści, którzy w swoich posługują się fotografią i łączą ją z innymi mediami - Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre i Robert Kuśmirowski.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Na wystawie zostaną pokazane nowe prace, stworzone specjalnie dla projektu Fundacji Archelogii Fotografii. Podczas wernisażu wystawy odbędzie się też premiera albumu pod tym samym tytułem. Książka prezentuje archiwalne fotografie i prace artystów, podejmujących refleksję na temat materii fotograficznej i potencjału ukrytego w starych, zniszczonych fotografiach.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 28 maja 2015 o godzinie 19:00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 lipca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie archeologiafotografii.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18