Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”

Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”
Fundacja Archeologii Fotografii zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zbiorowej pod nazwą „Emulsja”. Prace eksponowane na wystawie stanowią refleksję nad analogowymi źródłami fotografii i jej materialnością. Wernisaż odbędzie się 28 maja 2015 roku.
Wystawa ”Emulsja” jest wynikiem potrzeby powrotu do zagadnień skupionych wokół materialności fotografii i związanych z nią poszukiwań formalnych. Jak twierdzą organizatorzy wystawy, refleksja odnosząca się do analogowych źródeł fotografii jest niezwykle istotna w kontekście współczesnej jej formy. Do pracy nad wystawą zostali zaproszeni trzej artyści, którzy w swoich posługują się fotografią i łączą ją z innymi mediami - Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre i Robert Kuśmirowski.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Na wystawie zostaną pokazane nowe prace, stworzone specjalnie dla projektu Fundacji Archelogii Fotografii. Podczas wernisażu wystawy odbędzie się też premiera albumu pod tym samym tytułem. Książka prezentuje archiwalne fotografie i prace artystów, podejmujących refleksję na temat materii fotograficznej i potencjału ukrytego w starych, zniszczonych fotografiach.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 28 maja 2015 o godzinie 19:00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 lipca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie archeologiafotografii.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0