Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”

Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”
Fundacja Archeologii Fotografii zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zbiorowej pod nazwą „Emulsja”. Prace eksponowane na wystawie stanowią refleksję nad analogowymi źródłami fotografii i jej materialnością. Wernisaż odbędzie się 28 maja 2015 roku.
Wystawa ”Emulsja” jest wynikiem potrzeby powrotu do zagadnień skupionych wokół materialności fotografii i związanych z nią poszukiwań formalnych. Jak twierdzą organizatorzy wystawy, refleksja odnosząca się do analogowych źródeł fotografii jest niezwykle istotna w kontekście współczesnej jej formy. Do pracy nad wystawą zostali zaproszeni trzej artyści, którzy w swoich posługują się fotografią i łączą ją z innymi mediami - Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre i Robert Kuśmirowski.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Na wystawie zostaną pokazane nowe prace, stworzone specjalnie dla projektu Fundacji Archelogii Fotografii. Podczas wernisażu wystawy odbędzie się też premiera albumu pod tym samym tytułem. Książka prezentuje archiwalne fotografie i prace artystów, podejmujących refleksję na temat materii fotograficznej i potencjału ukrytego w starych, zniszczonych fotografiach.

Wernisaż odbędzie się w czwartek 28 maja 2015 o godzinie 19:00 w galerii Fundacji Archeologii Fotografii przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Ekspozycję będzie można oglądać do 17 lipca 2015. Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie archeologiafotografii.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13