Nicolas Grospierre

Wszystkie artykuły z tagiem: "Nicolas Grospierre" w serwisie fotopolis.pl:
Nicolas Grospierre: „Moje prace można odbierać jako krytykę modernizmu“
Nicolas Grospierre to jeden z najwybitniejszych współczesnych fotografów architektury, którego zdjęcia z dwóch serii „Modern Forms” i „Modern Spaces” po raz pierwszy będzie można zobaczyć na wystawie w Instytucie Fotografii Fort. Oba cykle doczekały się już książkowych wydań i pokazywane były za granicą, lecz nie są dobrze znane polskiej publiczności.
15 Lut 2019
Michał Chrzanowski
1
Bookoff zaprasza na promocję książki Nicolasa Grospierre'a “MODERN FORMS"
W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 17.00 w Muzeum Sztuki  Nowoczesnej w Warszawie rozpocznie się promocja albumu Nicolasa Grospierre’a, podsumowującego 15 lat pracy autora nad architekturą modernistyczną.
8 Kwi 2016
Barbara Anioł
0
Dorota Buczkowska, Nicolas Grospierre, Robert Kuśmirowski „Emulsja”
Fundacja Archeologii Fotografii zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zbiorowej pod nazwą „Emulsja”. Prace eksponowane na wystawie stanowią refleksję nad analogowymi źródłami fotografii i jej materialnością. Wernisaż odbędzie się 28 maja 2015 roku.
19 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
Czwarty numer Kolekcji Wrzesińskiej na iPada
Jest już dostępna wersja elektroniczna czwartego numeru Kolekcji Wrzesińskiej, której autorem jest Nicolas Grospierre. Wewnątrz, poza fotografiami znajdują się teksty m.in.Waldemara Śliwczyńskiego (kuratora Kolekcji) i Adama Mazura. Za publikację odpowiedzialne jest wydawnictwo 5shots. Książkę można pobrać za darmo z App Store.
25 Paź 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Muzyka milczenia" Nicolasa Grospierre'a we Wrześni
Już w najbliższy piątek, 21 czerwca odbędzie się otwarcie plenerowej wystawy Nicolasa Grospierre'a "Muzyka milczenia". Na wrzesińskim rynku pojawi się 30 wielkoformatowych prac. Wystawie towarzyszy publikacja, którą będzie można kupić po wernisażu. To część projektu "Kolekcja Wrzesińska 2012".
20 Cze 2013
Marcin Grabowiecki
0
Polscy fotografowie na wystawie "Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi"
"Wywyższeni. Od faraona do Lady Gagi" to wystawa poświęcona mechanizmom i ikonografii władzy. Jej celem jest ukazanie wszechobecności hierarchii od starożytności po współczesność. Na tej przekrojowej wystawie zobaczymy również prace polskich fotografów: Nicolas Grospierre'a, Pawła Fabjańskiego, Jacka Poremby oraz duetu Zuzy Krajewskiej i Bartka Wieczorka. Wystawa potrwa do 23 września 2012.
31 Maj 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Zdjęcie, które rośnie" - instalacja Nicolasa Grospierre'a w mieszkaniu Tadeusza Sumińskiego
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu "Żywe archiwa": Nicolas Grospierre / Tadeusz Sumiński - "Zdjęcie, które rośnie". Otwarcie projektu i popołudniowa majówka odbędzie się w niedzielę, 22 maja w godzinach 15:00-20:00 w mieszkaniu Tadeusza Sumińskiego przy ul. Koszykowej 1 m 82 w Warszawie.
19 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie z Mikołajem Grospierrem na Chłodnej 25
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" zaprasza na otwarte spotkanie z Mikołajem Grospierrem, które odbędzie się już jutro, w środę 16 marca o godz. 15:30 w warszawskiej Klubokawiarni Chłodna 25. Zafascynowany ideą labiryntu francuski fotograf mieszkający w Polsce w ostatnim czasie skupia się na dokumentowaniu architektury.
15 Mar 2011
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa Nicolas'a Grospierre'a KUNSTKAMERA w CSW Zamek Ujazdowski
W najbliższy piątek, 4 września odbędzie się wernisaż wystawy Nicolas'a Grospierre'a zatytułowanej KUNSTKAMERA. Zapraszamy do CSW Zamek Ujazdowski, na godz. 18:00.
1 Wrz 2009
Marcin Grabowiecki
0
Nicolas Grospierre - spotkanie i wystawa w Tarnowie
Galeria Miejska w Tarnowie serdecznie zaprasza jutro, 31 marca o godzinie 18 na kolejne spotkanie z serii "Sekcja Sztuki Nowoczesnej - Alfabet polski". W każdy wtorek w Galerii odbywają się spotkania z cenionymi artystami młodego pokolenia. Gościem jutrzejszego wieczoru będzie fotograf Nicolas Grospierre. Po rozmowie z autorem, otwarta zostanie wystawa prac artysty. Wstęp wolny.
30 Mar 2009
ms
0