World Press Photo w Toruniu

Wystawa najlepszych zdjęć prasowych nagrodzonych w konkursie World Press Photo podróżuje po kraju. Do 5 lutego będą ją mogli oglądać mieszkańcy Torunia. Otwarcie w piątek, 13 stycznia o godz. 19:00 w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu".
1st Prize Sport Stories: Adam Pretty, Australia, Getty Images.

Zapraszamy na wystawę fotografii nagrodzonych w konkursie World Press Photo, która po raz trzeci zagości w toruńskim CSW "Znaki Czasu". Od 13 stycznia będzie można oglądać najlepsze fotografie prasowe 2010 roku, wyłonione przez niezależne jury spośród przeszło 100 tysięcy zdjęć nadesłanych z całego świata.

Każdego roku niezależne, międzynarodowe jury, składające się z dziewiętnastu członków, wybiera spośród zdjęć nadesłanych przez fotoreporterów, ogólnoświatowe agencje prasowe oraz przez gazety i czasopisma, najlepsze fotografie w dziewięciu kategoriach. Kryterium wyboru zdjęć nie stanowi jedynie ich wartość estetyczna, ale również ich przekaz i istotność pytań, jakie zadają. W tym roku swoje prace zgłosiła rekordowa liczba uczestników - ponad 5 tysięcy fotografów, ze 125 krajów, nadesłało ponad 100 tysięcy zdjęć!

Ta najbardziej prestiżowa wystawa fotografii prasowej, organizowana od 1955 roku, cieszy się corocznie wielką popularnością. Konkurs obejmuje zarówno fotografie pojedyncze, jak i serie, rozpatrywane w konkretnych kategoriach, takich jak "Zdjęcie roku", "Wydarzenia", "Ludzie", "Sport", "Życie współczesne", "Życie codzienne", "Portret", "Sztuka i rozrywka", "Natura". Każdego roku nagrodzone fotografie prezentowane są w formie wystawy pokonkursowej, otwieranej wiosną w Amsterdamie jako część ceremonii wręczenia nagród. Następnie ekspozycja rozpoczyna trwającą do marca następnego roku podróż po całym świecie.


World Press Photo
Wernisaż: 13.01.2012, godz. 19:00
Termin: 14.01-5.02.2012

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Toruń
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12