World Press Photo w Warszawie

Już 23 maja w stolicy obejrzymy najlepsze zdjęcia reporterskie świata. Wystawa prac nagrodzonych w konkursie World Press Photo eksponowana będzie w Złotych Tarasach.
Stefano Unterthine dla National-Geographic magazine, 2 nagroda w kategorii "Natura-reportaż"

Już w przyszłym tygodniu w warszawskich Złotych Tarasach można będzie oglądać fotografie nagrodzone w konkursie World Press Photo. Wystawa potrwa do 12 czerwca, a następnie odwiedzi Kraków (od 8 października, Bunkier Sztuki) i Opole (od 26 listopada, Galerii Sztuki Współczesnej).

W tej edycji blisko 5900 fotografów z 125 krajów zgłosiło rekordową liczbę ponad 108 000 zdjęć.

World Press Photo to niezależna organizacja non-profit, utworzona w Holandii w 1955 roku. Jej celem jest wspieranie i promowanie, w skali międzynarodowej, pracy zawodowych fotoreporterów. Przez lata World Press Photo osiągnęło status niezależnej platformy dziennikarstwa fotograficznego i nieskrępowanej wymiany informacji. World Press Photo realizuje swe cele poprzez organizację największego i najbardziej prestiżowego corocznego konkursu fotografii prasowej na świecie. Organizacja prowadzi również wiele projektów edukacyjnych.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1