Próba ocenzurowania wystawy World Press Photo w Bejrucie

World Press Photo musiało zamknąć swoją wystawę w Bejrucie, w związku z protestami, które wywołał nagrodzony w konkursie projekt Amita Sha'ala.
World Press Photo zdecydowało się zamknąć wystawę w Bejrucie, po tym jak próbowano ocenzurować jedną z nagrodzonych prac. Organizatorzy podjęli decyzję po protestach, które wzbudziła prezentowana na wystawie praca Amita Sha'ala. WPP nie mogło zagwarantować dłużej bezpieczeństwa odwiedzających. Praca Sha'ala zatytułowana "Journey Through Time", w której autor zestawia archiwalne zdjęcia Izraela ze współczesnymi, została wyróżniona trzecią nagrodą w kategorii "Arts and Entertainment".

Protestujący w Bejrucie domagali się usunięcia z wystawy zdjęć fotografa. Dla organizatorów wystawy takie zachowanie było próbą ocenzurowania wystawy, na co nie mogli się zgodzić. Ekspozycja miała być otwarta do 1 czerwca 2011. Amit Sha'al twierdzi, że jego prace nie miały charakteru politycznego. Na swoich zdjęciach chciał pokazać jedynie różnice między przeszłością a teraźniejszością.

Cały materiał Sha'ala znajdziecie na stronie: www.worldpressphoto.org.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1