Fotografia Kolekcjonerska 8 - aukcja

0

Autor: Marcin Grabowiecki

15 Listopad 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Przypominamy, że od 10 listopada w Galerii Senatorska w Warszawie możemy oglądać prace prezentowane w ramach projektu "Fotografia Kolekcjonerska". Aukcja odbędzie się we wtorek - 23 listopada o godz. 13:00. Zachęcamy do oglądania prac i wzięcia udziału w aukcji.
Jacek Poremba, bez tytułu, 2010

W ramach projektu "Fotografia Kolekcjonerska" od kilku sezonów organizowane są wystawy i aukcje fotografii. Zróżnicowana oferta obejmuje zarówno prace dawne, jak i współczesne autorstwa wybitnych artystów. Projekt ma skierować uwagę zarówno kolekcjonerów, marszandów, historyków sztuki, jak i osób niezwiązanych zawodowo ze światem sztuki na polską fotografię.

Kolejna aukcja, tym razem w ramach jego ósmej edycji, odbędzie się w Galerii Senatorskiej 23 listopada 2010 r. o godz. 13:00. Wystawa przedaukcyjna czynna jest od 10 listopada 2010. Podobnie jak przy poprzednich edycjach, aukcji towarzyszyć będzie katalog, w którym obok przeznaczonych na licytację fotografii, znajdą się także informacje o autorach prac. Katalog ma charakter indeksu nazwisk tworzących rynek fotografii kolekcjonerskiej w Polsce.

Tym razem zaprezentowane zostaną niezwykle ciekawe prace takich twórców jak: Jan Bułhak, Edward Hartwig, Jerzy Lewczyński, Krzysztof Gierałtowski, Zygmunt Rytka, Józef Robakowski, Marek Gardulski, Waldemar Jama, Andrzej Lachowicz, Przemysław Kwiek, Teresa Tyszkiewicz, Zdzisław Sosnowski, Krzysztof Wodiczko, Chris Niedenthal, Tomek Sikora, Zbigniew Libera, Ewa Partum, Juliusz Sokołowski, Witold Krassowski, Wojtek Wieteska, Jacek Poremba, Anna Konik, Marta Deskur, Aleka Polis, Ireneusz Zjeżdżałka, Georgia Krawiec, Przemysław Pokrycki, Magda Hueckel, Joanna Zastróżna, Mirella von Chrupek, Oiko Petersen i wielu innych.

Organizatorami projektu są Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki i Art Inwestycje, aukcję przeprowadza Dom Aukcyjny Rempex.

Fotografia Kolekcjonerska 8
Wystawa: do 23.11.2010
Aukcja: 23.11.2010, godz. 13:00

Galeria Senatorska
ul. Senatorska 11
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
27
0
Powiązane artykuły