„Traces” - premiera pierwszej książki Weroniki Gęsickiej w Leica 6x7 Gallery Warszawa

Autor:

8 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Galeria Jednostka zaprasza 13 grudnia do Leica 6x7 Gallery Warszawa na polską premierę książki nagradzanej fotografki Weroniki Gęsickiej. „Traces” to zbiór fotomontaży dekonstruujących amerykańskie fotografie rodzinne z lat 50. i 60. XX wieku.

„Traces”, będąca pierwszą książką Weroniki Gęsickiej i pierwszym tytułem wydanym przez założoną przez Katarzynę Sagatowską galerię Jednostka, prezentuje serię fotomontaży stworzonych na bazie amerykańskich fotografii z lat 50. i 60. XX wieku, pozyskanych z banków zdjęć. Sceny rodzinne, wakacyjne wspomnienia, życie codzienne - wszystko to zawieszone gdzieś pomiędzy prawdą a fikcją.

Obrazy modyfikowane przez artystkę na różne sposoby, zyskują nowy kontekst: wspomnienia o ludziach i sytuacjach są przekształcane i stopniowo się rozmywają. Choć niektóre z nich mogą się wydawać zabawne, prace Gęsickiej są komentarzem do tak podstawowych kwestii, jak tożsamość, samoświadomość czy związki międzyludzkie.

Weronika Gęsicka "Traces"

  • Warszawa, 2017
  • Wydanie pierwsze
  • Projekt książki: Weronika Gęsicka, Katarzyna Sagatowska, Maga Sokalska
  • Wydawcy: JEDNOSTKA & W. Gęsicka, M. Sokalska
  • ISBN: 978-83-949273-0-1

Polska premiera już 13 grudnia

Premiera książki odbędzie się w środę, 13 grudnia 2017 roku, o godzinie 18:00,  w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. Rozmowę z Weroniką Gęsicką poprowadzi Katarzyna Sagatowska.

Światowa premiera wydawnictwa odbyła się w Paryżu podczas targów Paris Photo w listopadzie 2017.

Sylwetka autora

Weronika Gęsicka (ur. w 1984 r. we Włocławku) - absolwentka ASP na Wydziale Grafiki oraz Akademii Fotografii w Warszawie. Zdobyła ogromne uznanie za cykl „Traces”, publikowany i wystawiany na całym świecie. Laureatka wielu nagród, m.in. Foam Talent (2017), Spotlight Award (2017, Belfast Photo Festival) and LensCulture Emerging Talent Awards (2016). Finalistka Prix HSBC pour la Photographie (2017), Prix Levallois (2016) i sekcji ShowOFF festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie (2016). W swoich projektach podejmuje tematy dotyczące pamięci i mechanizmów jej działania. Interesują ją związane z tym teorie naukowe i pseudonaukowe, mnemotechniki oraz różnego rodzaju zaburzenia. Obszar jej działania to przede wszystkim fotografia. Tworzy również obiekty i przedmioty. Ważną częścią jej twórczości jest praca z materiałami archiwalnymi.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia

 

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania - album i wystawa na 80. rocznicę Powstania Warszawskiego
Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania - album i wystawa na 80. rocznicę Powstania...
Muzeum Warszawy zaprasza na wystawę i premierę albumu, będącymi najobszerniejszą od lat prezentacją dorobku fotografa, który uchwycił m.in. ikoniczne zdjęcie pocisku trafiającego w...
8
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
"Antologia spojrzeń" Fotograficzną Publikacją Roku 2024
Podczas wczorajszej inauguracji Fotofestiwalu poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepszą Fotograficzną Publikację Roku. Główną nagrodę otrzymała książka „Antologia spojrzeń”, będąca...
2
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyski Zin Fotograficzny - miniony rok w obiektywie członków TTF
Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina, który podsumowuje ostatni rok jego działalności. Publikacja prezentuje zdjęcia 23 członków TTF-u.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)