Sprawdź wszystko, nie płać nic - Affinity wydłuża wersje trial do 6 miesięcy

Autor: Maciej Luśtyk

9 Lipiec 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się czy warto spróbować przesiadki z pakietu Adobe na aplikacje Affinity Photo, Designer i Publisher, teraz wreszcie będziecie mogli na dobre to sprawdzić. Producent wydłuża darmowe wersje próbne na 6 miesięcy.

Gdy w marcu Canva ogłosiła przejęcie Affinity, pisaliśmy, że może to być zapowiedź małej rewolucji w branży graficznej. Główny konkurent usług Adobe planował bowiem wykorzystać zaplecze technologiczne zespołu odpowiedzialnego za programy Affinity do stworzenia swojego rodzaju kombajnu, który w jednym ekosystemie zamykałby wszystko co potrzebne w projektowaniu grafiki, niezależnie od poziomu zaawansowania użytkownika.

Wygląda na to, że właśnie widzimy pierwsze efekty połączenia i próbę zwiększenia świadomości usług Affinity. Tym (choć przez wielu uważane są za doskonałe alternatywy dla programów takich jak Lightroom, Photoshop, Ilustrator czy InDesign) daleko do popularności Canvy, której używa chyba dziś każdy potrzebujący szybkiego stworzenia grafiki na potrzeby internetu. Teraz ma szansę się to zmienić.

Affinity Photo, Designer i Publisher za darmo przez pół roku

Affinity ogłosiło właśnie, że wydłuża darmowe wersje wszystkich swoich programów na okres 6 miesięcy. W ten sposób każdy, kto kiedykolwiek zasiadał się nad przesiadką będzie miał wystarczająco dużo czasu na wypróbowanie możliwości programów. Oprócz tego, producent uspokaja, że korzystanie z wersji trial nie wymaga wiązania się usługami bankowymi i w żaden sposób nie jest powiązane z koniecznością uiszczania opłaty, co jest zdrową alternatywą dla taktyki Adobe, które po raptem 7-dniowym okresie próbnym automatycznie pobiera opłatę za subskrypcję. W końcu, wszystkie triale zostały zresetowane, co oznacza, że z oferty mogą skorzystać także osoby, które już wcześniej używały próbnych wersji programów Affinity.

Skąd pobrać?

Darmowe wersje próbne możecie pobrać ze strony affinity.serif.com.

Warto przy tym wspomnieć, że programy Affinity dostępne są do kupienia w ramach pojedynczej transakcji i nie wymaga wiązania się systemem subskrypcji. Oprócz tego, wszystkie aplikacje producenta dostępne są obecnie do kupienia z 50-procentowym rabatem - pojedynczą aplikację kupimy aktualnie w cenie 179 zł, a cały pakiet trzech programów za 424 zł.

Więcej informacji o aplikacjach znajdziecie na stronie affinity.serif.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza certyfikaty Content Credentials do swoich usług. Zobacz, jak z nich korzystać
Adobe wprowadza do programów Lightroom, Photoshop i Camera RAW możliwość generowania dodatkowych metadanych zawierających tzw. Content Credentials - informacje o historii powstania i...
7
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Nikon wprowadza chmurę Imaging Cloud
Od dziś dostępna jest już nowa bezpłatna usługa chmurowa - Nikon Imaging Cloud. Umożliwia ona przechowywanie zdjęć w chmurze, dostęp do...
10
Aperty - Skylum prezentuje program do automatycznego retuszu zdjęć portretowych
Aperty - Skylum prezentuje program do automatycznego retuszu zdjęć portretowych
Profesjonalny retusz zdjęć potrafi pochłonąć wiele godzin. Co jednak gdyby dało się go zrobić jednym kliknięciem? To właśnie chce nam zaoferować nowa aplikacja twórców Luminara.
6
Powiązane artykuły