Ricoh Keenai - nowa platforma do zarządzania zdjęciami, z nielimitowanym backupem

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Ricoh zaprezentował nowy serwis, który oferować ma wszystko, czego oczekiwać mają fotografowie szukający rozwiązania, które pozwoliłoby im na efektywne zarządzanie materiałem z dowolnego urządzenia, oferowało backup w chmurze i łatwe dzielenie się zdjęciami w różnych serwisach.

Latem tego roku Ricoh przejął firmę Eyefi, a wraz z nią platformę Eyefi Cloud, która oferowała fotografom wygodne zarządzanie materiałem w chmurze. Niedługo po przejęciu pozytywny do tamtej pory wizerunek firmy nadszarpnęła decyzja o wycofaniu wsparcia dla starszych kart producenta. Pod presją internautów firma wypuściła aktualizację, która pozwalała na dalsze korzystanie z kart, był to jednak tylko półśrodek, który nie pomógł usunąć złego wrażenia.

Być może właśnie dlatego właściciel postanowił przetransformować usługę Eyefi Cloud w nowy serwis, który od teraz nazywa się Keenai. Platforma, wprowadzając bardzo nieznaczny lifting interfejsu zachowuje właściwie całą funkcjonalność swojej poprzedniczki.

Oferuje m.in. bezproblemową synchronizacje materiału między dowolnymi urządzeniami (wsparcie dla systemów Android, iOS, Windows Phone, Mac OS i Windows), nielimitowaną przestrzeń dyskową (istnieje jednak limit trzystu 15-minutowych nagrań dla plików wideo), bezprzewodowy backup zdjęć z aparatów wyposażonych w moduły Wi-Fi, wsparcie dla plików RAW i materiałów sferycznych, a także funkcje pozwalające na wygodne udostępnianie zdjęć klientom i w serwisach społecznościowych. Otrzymujemy też system automatycznego tagowania, który ułatwi wyszukiwanie fotografii, wśród utworzonych katalogów.

Serwis nadal też wspiera karty Eyefi Mobi i Toshiba Flashair. Zachowano także stary system opłat. Miesięczna subskrypcja będzie nasz kosztować 4,99 dolara. Jeśli jednak zdecydujemy się zapłacić z góry za cały rok, zapłacimy 49 dolarów. Zainteresowani mogą też pobrać darmową, 30-dniową wersję testową.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem keenai.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)