Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ricoh Keenai - nowa platforma do zarządzania zdjęciami, z nielimitowanym backupem

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Grudzień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Ricoh zaprezentował nowy serwis, który oferować ma wszystko, czego oczekiwać mają fotografowie szukający rozwiązania, które pozwoliłoby im na efektywne zarządzanie materiałem z dowolnego urządzenia, oferowało backup w chmurze i łatwe dzielenie się zdjęciami w różnych serwisach.

Latem tego roku Ricoh przejął firmę Eyefi, a wraz z nią platformę Eyefi Cloud, która oferowała fotografom wygodne zarządzanie materiałem w chmurze. Niedługo po przejęciu pozytywny do tamtej pory wizerunek firmy nadszarpnęła decyzja o wycofaniu wsparcia dla starszych kart producenta. Pod presją internautów firma wypuściła aktualizację, która pozwalała na dalsze korzystanie z kart, był to jednak tylko półśrodek, który nie pomógł usunąć złego wrażenia.

Być może właśnie dlatego właściciel postanowił przetransformować usługę Eyefi Cloud w nowy serwis, który od teraz nazywa się Keenai. Platforma, wprowadzając bardzo nieznaczny lifting interfejsu zachowuje właściwie całą funkcjonalność swojej poprzedniczki.

Oferuje m.in. bezproblemową synchronizacje materiału między dowolnymi urządzeniami (wsparcie dla systemów Android, iOS, Windows Phone, Mac OS i Windows), nielimitowaną przestrzeń dyskową (istnieje jednak limit trzystu 15-minutowych nagrań dla plików wideo), bezprzewodowy backup zdjęć z aparatów wyposażonych w moduły Wi-Fi, wsparcie dla plików RAW i materiałów sferycznych, a także funkcje pozwalające na wygodne udostępnianie zdjęć klientom i w serwisach społecznościowych. Otrzymujemy też system automatycznego tagowania, który ułatwi wyszukiwanie fotografii, wśród utworzonych katalogów.

Serwis nadal też wspiera karty Eyefi Mobi i Toshiba Flashair. Zachowano także stary system opłat. Miesięczna subskrypcja będzie nasz kosztować 4,99 dolara. Jeśli jednak zdecydujemy się zapłacić z góry za cały rok, zapłacimy 49 dolarów. Zainteresowani mogą też pobrać darmową, 30-dniową wersję testową.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem keenai.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Sony Visual Story - aplikacja, która odmienić ma życie fotografów ślubnych i eventowych
Niedawno Sony zapowiadało, że jednym z głównych założeń rozwoju aparatów jest kompletna integracja korpusów z systemami mobilnymi. Aplikacja Sony Visual Story to ważny...
20
0
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)