DxO Optics Pro v10.2 i FilmPack v5.1 - nowe funkcje i wsparcie dla kolejnych aparatów

DxO Optics Pro v10.2 i FilmPack v5.1 - nowe funkcje i wsparcie dla kolejnych aparatów
Francuski producent oprogramowania do obróbki zdjęć zaprezentował aktualizacje programów Optics Pro 10 i FilmPack 5. Nowe wersje prowadzają kilka nowych funkcji i rozszerza wsparcie o najnowsze aparaty.
Aktualizacja najnowszej odsłony programu DxO Optics Pro wprowadza wsparcie dla aparatów Sony A7 II, Panasonic Lumix DMC-LX100, Pentax K-S1 oraz smartfonu Samsung Galaxy S5. Ponadto program został wzbogacony o 291 nowych profili kombinacji sprzętowych obejmujących obiektywy i aparaty najbardziej znanych producentów. W programie DxO Optics Pro 10.2 usprawniono też interfejs użytkownika i wprowadzono tryb Live View, który umożliwia szybki podgląd zdjęć podczas zgrywania materiału z aparatu lub karty. Odświeżono również sposób wyświetlania danych EXIF, co umożliwić ma ich szybsze i łatwiejsze sczytanie.

Aktualizacja programu DxO FilmPack 5 usprawnia działanie programu w trybie pełnoekranowym i wprowadza zakładki zawierające szczegółowe dane o błonach filmowych symulowanych przez program. Wśród nich znajdziemy między innymi informacje o charakterystyce filmów, dacie powstania, typie ziarna, polach zastosowania, oraz anegdoty towarzyszące ich historii. Możliwe jest również opisywanie presetów stworzonych przez użytkowników.

Najnowsze wersje programów DxO Optics Pro i FilmPack dostępne są do kupienia na stronie producenta. Do 31 stycznia 2015 programy dostępne są w promocyjnych cenach. Ze strony producenta możliwe jest również pobranie wersji testowych oprogramowania.
Osoby posiadające wcześniejsze wersje programów (DxO OpticsPro9 i FilmPack 4) zakupione po 1 sierpnia 2014, mogą za darmo dokonać aktualizacji do najnowszej wersji.

Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12