DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów

DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów
Francuski producent oprogramowania zaprezentował aktualizację programu do edycji zdjęć DxO Optics Pro. Uaktualnienie wprowadza wsparcie dla aparatów, które niedawno pojawiły sie na rynku, a także rozszerza kompatybilność z innymi programami.
Nowa wersja rozszerza kompatybilność o standard XMP, dzięki czemu wymiana plików RAW i DNG między innymi programami (np. Lightroom) nie zaburzy wyświetlania oceny przyznanej im w którymś z nich. Aktualizacja przyspiesza również wyświetlanie filtrów na urządzeniach działających pod sytemem Windows. Efekty maja ładować się teraz do 3 razy szybciej.

Uaktualnieniu uległa również obsługa wtyczek DxO FilmPack i DxO ViewPoint. Wersja 10.1 wzbogaca Filmpacka o możliwość użycia tzw. Designer presets, będących specjalnie przygotowanymi przez DxO efektami wpływającymi na kolorystykę zdjęcia. W programie ViewPoint umożliwiającym korektę dystorsji i perspektywy usprawnione zostało działanie linii pomocniczych.

DxO OpticsPro v10.1 wprowadza również wsparcie dla kolejnych 424 aparatów i obiektywów najbardziej znanych producentów, wśród których znajdziemy niedawno wypuszczone na rynek urządzenia, takie jak Canon EOS 7D Mark II, GoPro HERO4 Black Edition oraz iPhone 6 i 6 plus.

Program DxO Optics Pro w wersji 10.1 możemy zakupić na stronie producenta do 25 grudnia ze specjalnym upustem. Za wersję ELITE zapłacimy 149 Euro zamiast 199 Euro, natomiast wersja ESSENTIAL została przeceniona na 99 Euro z wcześniejszych 129 Euro.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!