DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów

DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów
Francuski producent oprogramowania zaprezentował aktualizację programu do edycji zdjęć DxO Optics Pro. Uaktualnienie wprowadza wsparcie dla aparatów, które niedawno pojawiły sie na rynku, a także rozszerza kompatybilność z innymi programami.
Nowa wersja rozszerza kompatybilność o standard XMP, dzięki czemu wymiana plików RAW i DNG między innymi programami (np. Lightroom) nie zaburzy wyświetlania oceny przyznanej im w którymś z nich. Aktualizacja przyspiesza również wyświetlanie filtrów na urządzeniach działających pod sytemem Windows. Efekty maja ładować się teraz do 3 razy szybciej.

Uaktualnieniu uległa również obsługa wtyczek DxO FilmPack i DxO ViewPoint. Wersja 10.1 wzbogaca Filmpacka o możliwość użycia tzw. Designer presets, będących specjalnie przygotowanymi przez DxO efektami wpływającymi na kolorystykę zdjęcia. W programie ViewPoint umożliwiającym korektę dystorsji i perspektywy usprawnione zostało działanie linii pomocniczych.

DxO OpticsPro v10.1 wprowadza również wsparcie dla kolejnych 424 aparatów i obiektywów najbardziej znanych producentów, wśród których znajdziemy niedawno wypuszczone na rynek urządzenia, takie jak Canon EOS 7D Mark II, GoPro HERO4 Black Edition oraz iPhone 6 i 6 plus.

Program DxO Optics Pro w wersji 10.1 możemy zakupić na stronie producenta do 25 grudnia ze specjalnym upustem. Za wersję ELITE zapłacimy 149 Euro zamiast 199 Euro, natomiast wersja ESSENTIAL została przeceniona na 99 Euro z wcześniejszych 129 Euro.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8