DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów

DxO OpticsPro V10.1 - wsparcie dla nowych aparatów
Francuski producent oprogramowania zaprezentował aktualizację programu do edycji zdjęć DxO Optics Pro. Uaktualnienie wprowadza wsparcie dla aparatów, które niedawno pojawiły sie na rynku, a także rozszerza kompatybilność z innymi programami.
Nowa wersja rozszerza kompatybilność o standard XMP, dzięki czemu wymiana plików RAW i DNG między innymi programami (np. Lightroom) nie zaburzy wyświetlania oceny przyznanej im w którymś z nich. Aktualizacja przyspiesza również wyświetlanie filtrów na urządzeniach działających pod sytemem Windows. Efekty maja ładować się teraz do 3 razy szybciej.

Uaktualnieniu uległa również obsługa wtyczek DxO FilmPack i DxO ViewPoint. Wersja 10.1 wzbogaca Filmpacka o możliwość użycia tzw. Designer presets, będących specjalnie przygotowanymi przez DxO efektami wpływającymi na kolorystykę zdjęcia. W programie ViewPoint umożliwiającym korektę dystorsji i perspektywy usprawnione zostało działanie linii pomocniczych.

DxO OpticsPro v10.1 wprowadza również wsparcie dla kolejnych 424 aparatów i obiektywów najbardziej znanych producentów, wśród których znajdziemy niedawno wypuszczone na rynek urządzenia, takie jak Canon EOS 7D Mark II, GoPro HERO4 Black Edition oraz iPhone 6 i 6 plus.

Program DxO Optics Pro w wersji 10.1 możemy zakupić na stronie producenta do 25 grudnia ze specjalnym upustem. Za wersję ELITE zapłacimy 149 Euro zamiast 199 Euro, natomiast wersja ESSENTIAL została przeceniona na 99 Euro z wcześniejszych 129 Euro.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0