Viltrox zapowiada 4 nowe obiektywy do lata 2023 roku. Jest na co czekać

Autor: Maciej Luśtyk

7 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Będąc na fali popularności, Viltrox uchyla rąbka tajemnicy na temat swoich najbliższych planów. Już niebawem zobaczymy 3 nowe szkła do Sony E i kolejny superjasny obiektyw do Fujifilm X.

Chińska marka Viltrox w krótkim czasie wyrosła na jednego z najciekawszych niezależnych producentów optyki. Jej portfolio nie jest jeszcze tak bogate, jak w przypadku głównych rywali, brakuje m.in. zoomów, niemniej jednak producent robi sporo by nie dać o sobie zapomnieć. Wystarczy wspomnieć chociażby niedawną premierę modelu 75 mm f/1.2 do Fujifilm X.

Wygląda na to, że producent nie zamierza zwalniać tempa i już w najbliższych miesiącach uraczy nas kolejnymi, równie ciekawymi premierami - właśnie pojawia się oficjalna zapowiedź modeli, które ujrzeć mają światło dzienne jeszcze w 2 kwartale 2023 roku.

Zapowiedziane obiektywy Viltrox

  • Viltrox 16 mm f/1.8 FE
  • Viltrox 28 mm f/1.8 FE
  • Viltrox 75 mm f/1.2 E
  • Viltrox 27 mm f/1.2 XF

W planach producenta naturalnie pierwsze skrzypce gra mocowanie Sony E. Już niebawem zobaczyć mamy dwa jasne szerokie kąty, które powinny spodobać się vlogerom i fotografom ulicznym, a także adaptowaną na mocowanie Sony wersję wspomnianego wyżej modelu 75 mm f/1.2, która z miejsca stanie się najlepszym, wyposażonym w AF obiektywem portretowym w segmencie APS-C Sony.

Najciekawiej chyba prezentuje się jednak ostatnia z zapowiedzi czyli kolejny superjasny obiektyw do Fujifilm X. Model Viltrox 27 mm f/1.2, zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowej i głębi ostrości jak w pełnoklatkowym obiektywie 40 mm f/2. Raczej nie należy się więc spodziewać kremowej plastyki jak w przypadku obiektywu Sigma 40 mm f/1.4, ale jak na system Fujifilm X szkło Viltroxa i tak będzie ewenementem, który ma szansę trafić w gusta szerokiego grona odbiorców. W końcu będzie to najjaśniejszy, wyposażony w układ AF obiektyw systemowy zahaczający jeszcze o segment szkieł szerokokątnych.

Premiery jeszcze przed wakacjami

Jak na razie nie znamy oficjalnych dat wprowadzenia poszczególnych modeli na rynek, ani tym bardziej ich specyfikacji, ale tego wszystkiego dowiemy się zapewne bardzo szybko. Zapowiedź dotyczy bowiem planów na 2 kwartał 2023 roku, co oznacza, że wszystkie cztery nowe obiektywy powinniśmy zobaczyć najpóźniej w czerwcu.

Źródło: photorumors.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
0
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)