Sigma 65 mm T1.5 FF i 65 mm T2.5 FF Classic - nowe filmowe szkła z serii Cine

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Sigma prezentuje kolejny obiektyw kinematograficzny z profesjonalnej serii Cine. Do wyboru jaśniejsza wersja „współczesna” i ciemniejszy wariant Classic, nawiązujący charakterem obrazu do starszych obiektywów.

Sigma rozszerza serię kinematograficznych obiektywów Sigma Cine o dwa nowe szkła, a właściwie jedną konstrukcję w dwóch różnych wersjach. Sigma 65 mm T1.5 FF oraz Sigma 65 mm T2.5 FF Classic to bliźniacze obiektywy, różniące się jednak jasnością i charakterem dostarczanego obrazu.

Tak jak pozostałe obiektywy z serii Classic, konstrukcja modelu Sigma 65 mm T2.5 FF Classic została pozbawiona większości powłok antyodblaskowych, w efekcie czego „dostarczy on obraz o klasycznej ekspresji, charakteryzującej się niskim kontrastem oraz pięknymi efektami flar i blików.”

Poza tym, to tak samo współczesna konstrukcja, spełniająca wszelkie normy profesjonalnych produkcji wideo. Jak zapewnia producent, obiektywy Sigma Cine 65 mm T1.5 FF i 65 mm T2.5 FF Classic spełniają najwyższe wymagania jakie stawiane są obiektywom przez najnowsze kamery filmowe. W trakcie procesu projektowego, położono specjalną uwagę na aspekty takie jak:

  • wysoka rozdzielczość zarówno w centrum jak i na brzegach kadru
  • zniwelowany efekt breathingu
  • korekcja wszelkiego rodzaju aberracji i winietowania
  • przyjemny efekt bokeh

Premiera obiektywu SIGMA 65 mm T1.5 FF powiększy portfolio producenta w kategorii pełnoklatkowych, stałoogniskowych obiektywów filmowych, do 11 sztuk, obejmujących ogniskowej od 14 mm do 135 mm.

Cena i dostępność

Obiektywy Sigma 65 mm T1.5 FF i i Sigma 65 mm T2.5 FF Classic trafią do sprzedaży na początku 2023 roku. Model Sigma 65 mm T1.5 FF dostępny będzie w wersjach z mocowaniami PL, Sony E i Canon EF, podczas gdy wersja Classic oferowana będzie wyłącznie w mocowaniu PL (kompatybilnym z /i Technology).

Cena nowych szkieł nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie tak, jak w przypadku pozostałych obiektywów z serii wyniesie około 17 000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)