Sigma 65 mm T1.5 FF i 65 mm T2.5 FF Classic - nowe filmowe szkła z serii Cine

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Sigma prezentuje kolejny obiektyw kinematograficzny z profesjonalnej serii Cine. Do wyboru jaśniejsza wersja „współczesna” i ciemniejszy wariant Classic, nawiązujący charakterem obrazu do starszych obiektywów.

Sigma rozszerza serię kinematograficznych obiektywów Sigma Cine o dwa nowe szkła, a właściwie jedną konstrukcję w dwóch różnych wersjach. Sigma 65 mm T1.5 FF oraz Sigma 65 mm T2.5 FF Classic to bliźniacze obiektywy, różniące się jednak jasnością i charakterem dostarczanego obrazu.

Tak jak pozostałe obiektywy z serii Classic, konstrukcja modelu Sigma 65 mm T2.5 FF Classic została pozbawiona większości powłok antyodblaskowych, w efekcie czego „dostarczy on obraz o klasycznej ekspresji, charakteryzującej się niskim kontrastem oraz pięknymi efektami flar i blików.”

Poza tym, to tak samo współczesna konstrukcja, spełniająca wszelkie normy profesjonalnych produkcji wideo. Jak zapewnia producent, obiektywy Sigma Cine 65 mm T1.5 FF i 65 mm T2.5 FF Classic spełniają najwyższe wymagania jakie stawiane są obiektywom przez najnowsze kamery filmowe. W trakcie procesu projektowego, położono specjalną uwagę na aspekty takie jak:

  • wysoka rozdzielczość zarówno w centrum jak i na brzegach kadru
  • zniwelowany efekt breathingu
  • korekcja wszelkiego rodzaju aberracji i winietowania
  • przyjemny efekt bokeh

Premiera obiektywu SIGMA 65 mm T1.5 FF powiększy portfolio producenta w kategorii pełnoklatkowych, stałoogniskowych obiektywów filmowych, do 11 sztuk, obejmujących ogniskowej od 14 mm do 135 mm.

Cena i dostępność

Obiektywy Sigma 65 mm T1.5 FF i i Sigma 65 mm T2.5 FF Classic trafią do sprzedaży na początku 2023 roku. Model Sigma 65 mm T1.5 FF dostępny będzie w wersjach z mocowaniami PL, Sony E i Canon EF, podczas gdy wersja Classic oferowana będzie wyłącznie w mocowaniu PL (kompatybilnym z /i Technology).

Cena nowych szkieł nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie tak, jak w przypadku pozostałych obiektywów z serii wyniesie około 17 000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sigma-foto.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Black Week z marką Sigma - ponad 50 obiektywów z rabatami do 3000 zł
Black Week z marką Sigma - ponad 50 obiektywów z rabatami do 3000 zł
Sigma wystartowała z tegorocznymi promocjami na Black Friday. Do 4 grudnia wybrane obiektywy z oferty producenta kupicie nawet 3000 zł taniej.
6
Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN do Fujifilm X w przedsprzedaży - do 6 grudnia filtr UV i 5-letnia gwarancja gratis
Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN do Fujifilm X w przedsprzedaży - do 6 grudnia filtr UV i 5-letnia...
Dystrybutor marki Sigma informuje o rozpoczęciu przedsprzedaży nowego uniwersalnego i niedrogiego zoomu 18-50 mm do bezlusterkowców Fujifilm X. Do wszystkich zamówień...
4
Sirui Saturn 35 mm T2.9 1.6x - najmniejszy pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny na świecie
Sirui Saturn 35 mm T2.9 1.6x - najmniejszy pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny na świecie
Sirui kolejny raz wyznacza trendy w świecie anamorficznej optyki i prezentuje najmniejszy oraz najlżejszy obiektyw tego typu w historii.
5
Powiązane artykuły