Venus Optics Laowa Argus - nadchodzą nowe superjasne obiektywy stałoogniskowe

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że Chiński producent już niebawem znów nas pozytywnie zaskoczy. Do sieci wyciekły zdjęcia nadchodzących obiektywów z linii Argus, która charakteryzować ma się światłosiłą f/0.95, także w przypadku wariantów pełnoklatkowych.

Po raz pierwszy o nowej serii szkieł Laowa informowaliśmy was równo rok temu. Wtedy jednak poza samą nazwą linii i faktem, że charakteryzować mają się one wyjątkową jasnością, o obiektywach nie wiedzieliśmy praktycznie nic. Sam producent podczas wewnętrznych eventów informować miał, że znajdują się one jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Wygląda jednak na to, że linia Argus nabrała ostatecznych kształtów. Jak informuje serwis Fuji Addict, firma miała zaprezentować 4 nowe szkła podczas lokalnego wydarzenia w Chinach. Na pierwszy ogień Laowa przygotowała dwa modele pełnoklatkowe i po jednym obiektywie do systemów APS-C oraz Mikro Cztery Trzecie.

Nadchodzące obiektywy Laowa Argus:

  • Venus Optics Laowa Argus 25mm f/0.95 (Mikro Cztery Trzecie)
  • Venus Optics Laowa Argus 33mm f/0.95 (APS-C)
  • Venus Optics Laowa Argus 35mm f/0.95 (Pełna klatka)
  • Venus Optics Laowa Argus 45mm f/0.95 (Pełna klatka)

Tak więc otrzymujemy dwa niepełnoklatkowe odpowiedniki szkieł 50 mm, które w przypadku swoich systemów zaoferują nam głębię ostrości porównywalną do obiektywów f/1.8 (Mikro Cztery Trzecie) i f/1.4 (APS-C) na pełnej klatce oraz dwie pełnoklatkowe stałki o ogniskowych 35 i 45 mm. Oczywiście jak w przypadku wszystkich dotychczasowych modeli Laowa, są to konstrukcje w pełni manualne. Mają to być także konstrukcje dostępne wyłącznie do aparatów bezlusterkowych.

Cena i dostępność

Na tę chwilę nie mamy jeszcze informacji o cenie i terminach rynkowej premiery obiektywów, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania producenta raczej nie będą to szkła typowo budżetowe - z dużym prawdopodobieństwem należy się więc spodziewać wyższych cen niż w przypadku konkurencji spod znaku 7Artisans.

Szacując na podstawie innych szkieł z oferty producenta, możemy oczekiwać cen na poziomie 700-1000 dolarów.

Źródło: fujiaddict.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui 50 mm T2.9 FF Anamorphic 1.6x - tanie obiektywy anamorficzne atakują pełną klatkę
Sirui nie zwalnia tempa. Po budżetowych anamorficznych konstrukcjach do kamer Super 35 (APS-C) przyszła kolej na pełną klatkę. W zależności od używanego aparatu,...
6
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)