Venus Optics Laowa Argus - nadchodzą nowe superjasne obiektywy stałoogniskowe

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że Chiński producent już niebawem znów nas pozytywnie zaskoczy. Do sieci wyciekły zdjęcia nadchodzących obiektywów z linii Argus, która charakteryzować ma się światłosiłą f/0.95, także w przypadku wariantów pełnoklatkowych.

Po raz pierwszy o nowej serii szkieł Laowa informowaliśmy was równo rok temu. Wtedy jednak poza samą nazwą linii i faktem, że charakteryzować mają się one wyjątkową jasnością, o obiektywach nie wiedzieliśmy praktycznie nic. Sam producent podczas wewnętrznych eventów informować miał, że znajdują się one jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Wygląda jednak na to, że linia Argus nabrała ostatecznych kształtów. Jak informuje serwis Fuji Addict, firma miała zaprezentować 4 nowe szkła podczas lokalnego wydarzenia w Chinach. Na pierwszy ogień Laowa przygotowała dwa modele pełnoklatkowe i po jednym obiektywie do systemów APS-C oraz Mikro Cztery Trzecie.

Nadchodzące obiektywy Laowa Argus:

  • Venus Optics Laowa Argus 25mm f/0.95 (Mikro Cztery Trzecie)
  • Venus Optics Laowa Argus 33mm f/0.95 (APS-C)
  • Venus Optics Laowa Argus 35mm f/0.95 (Pełna klatka)
  • Venus Optics Laowa Argus 45mm f/0.95 (Pełna klatka)

Tak więc otrzymujemy dwa niepełnoklatkowe odpowiedniki szkieł 50 mm, które w przypadku swoich systemów zaoferują nam głębię ostrości porównywalną do obiektywów f/1.8 (Mikro Cztery Trzecie) i f/1.4 (APS-C) na pełnej klatce oraz dwie pełnoklatkowe stałki o ogniskowych 35 i 45 mm. Oczywiście jak w przypadku wszystkich dotychczasowych modeli Laowa, są to konstrukcje w pełni manualne. Mają to być także konstrukcje dostępne wyłącznie do aparatów bezlusterkowych.

Cena i dostępność

Na tę chwilę nie mamy jeszcze informacji o cenie i terminach rynkowej premiery obiektywów, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania producenta raczej nie będą to szkła typowo budżetowe - z dużym prawdopodobieństwem należy się więc spodziewać wyższych cen niż w przypadku konkurencji spod znaku 7Artisans.

Szacując na podstawie innych szkieł z oferty producenta, możemy oczekiwać cen na poziomie 700-1000 dolarów.

Źródło: fujiaddict.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Next77, dystrybutor marki Tokina informuje o promocji na jeden z najciekawszych szerokokątnych zoomów do lustrzanek. Do końca lipca kupicie go aż 800 zł taniej.
1
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
Chiński producent prezentuje kolejny pełnoklatkowy obiektyw wyposażony w system AF. Tym razem to klasyczna portretówka do Sony E, która dzięki dwukrotnie niższej cenie będzie ciekawą,...
11
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)