Venus Optics Laowa Argus - nadchodzą nowe superjasne obiektywy stałoogniskowe

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że Chiński producent już niebawem znów nas pozytywnie zaskoczy. Do sieci wyciekły zdjęcia nadchodzących obiektywów z linii Argus, która charakteryzować ma się światłosiłą f/0.95, także w przypadku wariantów pełnoklatkowych.

Po raz pierwszy o nowej serii szkieł Laowa informowaliśmy was równo rok temu. Wtedy jednak poza samą nazwą linii i faktem, że charakteryzować mają się one wyjątkową jasnością, o obiektywach nie wiedzieliśmy praktycznie nic. Sam producent podczas wewnętrznych eventów informować miał, że znajdują się one jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Wygląda jednak na to, że linia Argus nabrała ostatecznych kształtów. Jak informuje serwis Fuji Addict, firma miała zaprezentować 4 nowe szkła podczas lokalnego wydarzenia w Chinach. Na pierwszy ogień Laowa przygotowała dwa modele pełnoklatkowe i po jednym obiektywie do systemów APS-C oraz Mikro Cztery Trzecie.

Nadchodzące obiektywy Laowa Argus:

  • Venus Optics Laowa Argus 25mm f/0.95 (Mikro Cztery Trzecie)
  • Venus Optics Laowa Argus 33mm f/0.95 (APS-C)
  • Venus Optics Laowa Argus 35mm f/0.95 (Pełna klatka)
  • Venus Optics Laowa Argus 45mm f/0.95 (Pełna klatka)

Tak więc otrzymujemy dwa niepełnoklatkowe odpowiedniki szkieł 50 mm, które w przypadku swoich systemów zaoferują nam głębię ostrości porównywalną do obiektywów f/1.8 (Mikro Cztery Trzecie) i f/1.4 (APS-C) na pełnej klatce oraz dwie pełnoklatkowe stałki o ogniskowych 35 i 45 mm. Oczywiście jak w przypadku wszystkich dotychczasowych modeli Laowa, są to konstrukcje w pełni manualne. Mają to być także konstrukcje dostępne wyłącznie do aparatów bezlusterkowych.

Cena i dostępność

Na tę chwilę nie mamy jeszcze informacji o cenie i terminach rynkowej premiery obiektywów, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania producenta raczej nie będą to szkła typowo budżetowe - z dużym prawdopodobieństwem należy się więc spodziewać wyższych cen niż w przypadku konkurencji spod znaku 7Artisans.

Szacując na podstawie innych szkieł z oferty producenta, możemy oczekiwać cen na poziomie 700-1000 dolarów.

Źródło: fujiaddict.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)