TTartisan 50 mm f/1.2 - superjasny i tani obiektyw portretowy do bezlusterkowców APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

18 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Szukacie taniego obiektywu portretowego do aparatów Canon EOS-M, Sony A6000 czy Fujifilm X? Nowy manualny i jasny TTartisan 50 mm f/1.2 kosztuje raptem 400 zł.

W przypadku systemów APS-C, ogniskową przydatną do portretu możemy uzyskać podpinając do body standardowy obiektyw pełnoklatkowy 50 mm f/1.8 (ekwiwalent 75 mm), który w większości przypadków jest też najtańszym obiektywem z oferty producenta. Gdybyśmy jednak chcieli czegoś więcej w zakresie jasności czy głębi ostrości, trzeba już będzie się nieco wykosztować. I właśnie tu pojawia się nowy obiektyw TTartisan.

Tani ekwiwalent jasnego obiektywu 75 mm zachwyci miłośników płytkiej głębi ostrości

TTartisan 50 mm f/1.2 pod względem głębi ostrości zaoferuje nam taki obrazek, jak szkło 75 mm f/2 na pełnej klatce, jednocześnie pozostając na tyle jasnym, byśmy nawet w słabym świetle mogli pozostać przy stosunkowo niskich czułościach, nie nadwyrężając przesadnie możliwości matryc formatu APS-C.

Obiektyw zbudowano na bazie 7 soczewek w 5 grupach i 10-listkowej przysłony, które pozwolą nam ostrzyć z minimalnej odległości 50 cm. Trzeba jedynie pamiętać, że jest to obiektyw w pełni manualny, bez systemu AF czy nawet styków, które pozwoliłyby na komunikację z aparatem i np. elektroniczne sterowanie przysłoną, lub też wygodną prac w trybach preselekcji.

TTartisan 50 mm f/1.2 - zdjęcia przykładowe

Jak to wszystko prezentuje się w praktyce? Cóż, producent udostępnia jedynie 3 zdjęcia przykładowe, ale od razu widać, że wyposażeni w aparaty APS-C miłośnicy małej głębi ostrości powinni być zachwyceni. Szkło wydaje się też całkiem ostre, choć nie mając możliwości zobaczenia zdjęcia w pełnym rozmiarze trudno do rzetelnie ocenić.

Cena i dostępność

Co jednak najważniejsze, nowe szkło jest supertanie, dzięki czemu będzie mógł pozwolić sobie na  nie każdy zainteresowany. Obiektyw wyceniono na 98 dolarów, co w przeliczeniu daje nam ok. 360 zł.

Na razie nie wiemy ile nowy TTartisan będzie kosztował w Polsce, ale nawet uwzględniając VAT, cena nie powinna przekroczyć 450 zł. Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon EF-M, Sony E, Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ttartisan.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)