TTartisan 50 mm f/0.95 - ultrajasna portretówka do aparatów APS-C i Mikro Cztery Trzecie

Autor: Maciej Luśtyk

6 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

TTartisan prezentuje kolejny, superjasny obiektyw manualny. Tym razem będzie to gratka dla użytkowników mniejszych bezlusterkowców, którym pozwoli uzyskać bardzo płytką głębię ostrości i przyjemną plastykę.

Pełnoklatkowa plastyka na mniejszej matrycy? Właśnie to chce nam zapewnić obiektyw TTartisan 50 mm f/0.95, który przy podpięciu do aparatów APS-C zaoferuje nam efekty jak w przypadku obiektywu 75 mm f/1.6 podpiętego do pełnej klatki. W przypadku matryc APS-C otrzymamy z kolei ekwiwalent obiektywu 100 mm f/2 (w przybliżeniu). Możemy więc oczekiwać płytkiej głębi ostrości i przyjemnego dla oka rozmycia nieostrości.

Obiektyw zbudowano na bazie 8 soczewek w 6 grupach, wśród których znajdziemy 2 soczewki HR. Do tego 10-listkowa przysłona i minimalna odległość ostrzenia wynosząca 50 cm.

Jak na swoje możliwości szkło jet też naprawdę kompaktowe (choć nie najlżejsze). Obiektyw TTartisan 50 mm f/0.95 mierzy 63 x 64 mm i waży 411 g. Dużą wagę wynagradza nam jednak metalową konstrukcją i dużym, wygodnym pierścieniem ostrości.

Całość utrzymana w stylistyce retro, dzięki czemu aparat pasować ma do współczesnych korpusów stylizowanych na stare lustrzanki i aparaty dalmierzowe.

Cena i dostępność

Co najważniejsze, obiektyw jest też naprawdę tani. Za model TTartisan 50 mm f/0.95 na stronie producenta zapłacimy raptem 228 dolarów, czyli ok. 1000 zł (aktualnie trwa promocja w ramach której szkło można nabyć za 218 dolarów). Polskiej ceny na razie nie znamy.

Obiektyw dostępny jest w wersjach z mocowaniami Sony E, Fujifilm X, Canon RF, Canon EF-M, Nikon Z, L-Mount i Mikro Cztery Trzecie.

W przypadku przesyłek z Chin należy liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami w postaci opłat celnych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie ttartisan.myshopify.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)