Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45 mm f/4 PRO - uniwersalny zoom na początek

Autor: Maciej Luśtyk

12 Luty 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Pokazany dziś obiektyw M.Zuiko 12-45 mm f/4 PRO to prawdopodobnie jeden z pierwszych obiektywów jakie warto kupić po wejściu w system Mikro Cztery Trzecie. Choć nie należy do najjaśniejszych oferuje optykę zaczerpniętą z modelu o klasę wyższego.

M.Zuiko 12-45 mm f/4 PRO to kolejny przystępny cenowo zoom Olympusa, który zadowolić ma osoby stawiające na uniwersalność, które czują się jednak ograniczone zestawowymi zoomami. Oferując ekwiwalent 24-90 mm sprawdzić ma się tak w reportażu czy fotografii akcji, jak i w portrecie. Stałe światło f/4 to w przypadku systemu M43 już pewne ograniczenie, ale braki w jasności obiektyw nadrabiać ma bardzo dobrą optyką.

Wszechstronny i przystępny

Jeśli wierzyć producentowi, układ optyczny nowego szkła zaczerpnięty został z modelu 24-45 mm f/2.8. Producent obiecuje minimalną winietę i wysoką rozdzielczość w całym kadrze. Do tego układ pozwalać ma na fotografowanie już z odległości 12 cm i oferować maksymalne powiększenie w skali 1:2 (ekwiwalent dla pełnej klatki), dzięki czemu sprawdzić ma się także w fotografii pseudo-makro.

Do tego otrzymujemy zaawansowane powłoki antyoodblaskowe ZERO, szybki silnik AF oraz uszczelnienia, a wszystko to zamknięte w wyjątkowo lekkiej, kompaktowej obudowie (63,4 x 70 mm, 254 g

Cena i dostępność

Obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-45 mm f/4 PRO pojawić ma się w sprzedaży pod koniec marca w cenie 2999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olympus.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)