Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45 mm f/4 PRO - uniwersalny zoom na początek

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pokazany dziś obiektyw M.Zuiko 12-45 mm f/4 PRO to prawdopodobnie jeden z pierwszych obiektywów jakie warto kupić po wejściu w system Mikro Cztery Trzecie. Choć nie należy do najjaśniejszych oferuje optykę zaczerpniętą z modelu o klasę wyższego.

M.Zuiko 12-45 mm f/4 PRO to kolejny przystępny cenowo zoom Olympusa, który zadowolić ma osoby stawiające na uniwersalność, które czują się jednak ograniczone zestawowymi zoomami. Oferując ekwiwalent 24-90 mm sprawdzić ma się tak w reportażu czy fotografii akcji, jak i w portrecie. Stałe światło f/4 to w przypadku systemu M43 już pewne ograniczenie, ale braki w jasności obiektyw nadrabiać ma bardzo dobrą optyką.

Wszechstronny i przystępny

Jeśli wierzyć producentowi, układ optyczny nowego szkła zaczerpnięty został z modelu 24-45 mm f/2.8. Producent obiecuje minimalną winietę i wysoką rozdzielczość w całym kadrze. Do tego układ pozwalać ma na fotografowanie już z odległości 12 cm i oferować maksymalne powiększenie w skali 1:2 (ekwiwalent dla pełnej klatki), dzięki czemu sprawdzić ma się także w fotografii pseudo-makro.

Do tego otrzymujemy zaawansowane powłoki antyoodblaskowe ZERO, szybki silnik AF oraz uszczelnienia, a wszystko to zamknięte w wyjątkowo lekkiej, kompaktowej obudowie (63,4 x 70 mm, 254 g

Cena i dostępność

Obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-45 mm f/4 PRO pojawić ma się w sprzedaży pod koniec marca w cenie 2999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olympus.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina ATX-i 17-35 mm f/4 - szerokokątny zoom do pełnej klatki
Tokina zaprezentowała szerokokątny zoom nowej generacji. Model z serii ATX-i dostępny jest w wersji z bagnetami Canon EF oraz Nikon F ma do zaoferowania
0
0
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców Fujifilm X
Tokina ATX-M 23 mm f/1.4 X i ATX-M 33 mm f/1.4 X - jasne obiektywy z AF do bezlusterkowców...
Są jasne, solidne i niedrogie. Dwa stałoogniskowe obiektywy z autofokusem do aparatów Fujifilm X prezentuje Tokina. Są już pierwsze sample!
6
0
Voigtlander Super Nokton 29 mm f/0.8 Aspherical - najjaśniejszy obiektyw na rynku
Voigtlander Super Nokton 29 mm f/0.8 Aspherical - najjaśniejszy obiektyw na rynku
Użytkownicy systemu M43 otrzymali właśnie portretowy Święty Graal. Konstrukcja, oferująca ekwiwalent ogniskowej 58 mm zapewni nam niespotykaną w systemie głębię...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)