Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45 mm f/4 PRO - uniwersalny zoom na początek

0
Maciej Luśtyk
12 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pokazany dziś obiektyw M.Zuiko 12-45 mm f/4 PRO to prawdopodobnie jeden z pierwszych obiektywów jakie warto kupić po wejściu w system Mikro Cztery Trzecie. Choć nie należy do najjaśniejszych oferuje optykę zaczerpniętą z modelu o klasę wyższego.

M.Zuiko 12-45 mm f/4 PRO to kolejny przystępny cenowo zoom Olympusa, który zadowolić ma osoby stawiające na uniwersalność, które czują się jednak ograniczone zestawowymi zoomami. Oferując ekwiwalent 24-90 mm sprawdzić ma się tak w reportażu czy fotografii akcji, jak i w portrecie. Stałe światło f/4 to w przypadku systemu M43 już pewne ograniczenie, ale braki w jasności obiektyw nadrabiać ma bardzo dobrą optyką.

Wszechstronny i przystępny

Jeśli wierzyć producentowi, układ optyczny nowego szkła zaczerpnięty został z modelu 24-45 mm f/2.8. Producent obiecuje minimalną winietę i wysoką rozdzielczość w całym kadrze. Do tego układ pozwalać ma na fotografowanie już z odległości 12 cm i oferować maksymalne powiększenie w skali 1:2 (ekwiwalent dla pełnej klatki), dzięki czemu sprawdzić ma się także w fotografii pseudo-makro.

Do tego otrzymujemy zaawansowane powłoki antyoodblaskowe ZERO, szybki silnik AF oraz uszczelnienia, a wszystko to zamknięte w wyjątkowo lekkiej, kompaktowej obudowie (63,4 x 70 mm, 254 g

Cena i dostępność

Obiektyw M.Zuiko Digital ED 12-45 mm f/4 PRO pojawić ma się w sprzedaży pod koniec marca w cenie 2999 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem olympus.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony FE 20 mm f/1.8 G - uniwersalny szeroki kąt wyższej klasy
Sony FE 20 mm f/1.8 G - uniwersalny szeroki kąt wyższej klasy
Po raz pierwszy od dłuższego czasu Sony pokazuje nowy pełnoklatkowy obiektyw z reprezentującej średnią półkę linii optyki G. Choć nie należy do najtańszych, Sony FE 20...
32
0
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 Aspherical VM w wersji do Leica M
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 Aspherical VM w wersji do Leica M
Kolejną nowością w ofercie Cosiny jest manualny Voigtländer Nokton 21 mm f/1.4 z bagnetem Leica M. Czy różni się czymś od pokazanej w zeszłym roku wersji do aparatów Sony E?
0
0
Voigtlander Nokton 35 mm f/1.2 Aspherical III VM - trzecia odsłona kultowej 35-ki
Voigtlander Nokton 35 mm f/1.2 Aspherical III VM - trzecia odsłona kultowej 35-ki
Voigtländer zapowiedział kolejny, już trzeci model manualnego obiektywu Nokton 35 mm ze światłem f/1.2, z mocowaniem Leica M. Poprzednik zbierał bardzo dobre recenzje wśród...
0
0
Powiązane artykuły