Kamlan 21 mm f/1.8 - szerokokątna stałka do bezlusterkowców z APS-C już dostępna w sprzedaży

1

Autor: Michał Chrzanowski

10 Czerwiec 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Kamlan nie zwalnia tempa i prezentuje kolejne ciekawe szkło. Model 21 mm f/1.8 z mocowaniem Fujifilm X, Sony, E, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie ma odznaczać się wyrazistym obrazem oraz kompaktowymi wymiarami. Stałka właśnie trafiła do sprzedaży, a cena - jak zwykle w przypadku tego producenta - nie uszczupli mocno naszego portfela.

Po raz pierwszy o modelu Kamlan 21 mm f/1.8 firma poinformowała po koniec ubiegłego roku. Wtedy jednak dowiedzieliśmy się jedynie, że producent pracuje nad nowym w pełni manualnym obiektywem do bezlusterkowców wyposażonych w matryce APS-C. Żadne kluczowe elementy układanki nie zostały podane. Do teraz.

Kamlan 21 mm f/1.8 to obiektyw, który ma sprawdzić się w różnej fotografii: od krajobrazowej, przez uliczną, a nawet portretowej - zwłaszcza, gdy na zdjęciach chcemy ująć więcej kontekstu. Najnowsza stałka producenta o polu widzenia 68° zapewnia ekwiwalent ogniskowej 31,5 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny składający się z 9 elementów rozmieszczonych w 8 grupach. Z kolei minimalna odległość ogniskowania wynosi 12 cm, co w połączeniu z przysłoną o nominalnym otworze względnym f/1.8 (który domkniemy do f/16) powinno zagwarantować ciekawych rozmyć dalszego planu przy fotografowaniu z najbliższej odległości. Na frontowy element tubusa będziemy w stanie nakręcić filtry o średnicy 52 mm. Sam obiektywy mierzy 57 x 58 mm i warzy 264 g.

Cena i dostępność

Kamlan 21 mm f/1.8 jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem: Fujifilm X, Sony, E i Canon EF-M. Za ten model przyjdzie nam zapłacić 180 dolarów, co w przeliczeniu daje około 685 zł. Obiektyw ma także pojawić się w wersji do Mikro Cztery Trzecie. W tym przypadku ekwiwalent ogniskowej wyniesie 42 mm. Cena nie ulegnie zmianie.

Specyfikacja

Nazwa Kamlan 21 mm f/1.8
Producent Kamlan
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Canon EF-M
Fujifilm X
Sony E
Ogniskowa 21
Maksymalna jasność 1.8
Maksymalna wartość przysłony 16
Pierścień przysłony tak
Układ optyczny 9 elementów / 8 grup
Wewnętrzne ogniskowanie tak
Pole widzenia 68°
Minimalna odległość ogniskowania 12 cm
Średnica filtra 52 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Obudowa tworzywo sztuczne
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Osłona przeciwsłoneczna nie
Wymiary 57 x 58 mm
Waga 264 g
Akcesoria dwa dekielki
Cena w dniu premiery 180 dolarów

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
5
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)