Kamlan 21 mm f/1.8 - szerokokątna stałka do bezlusterkowców z APS-C już dostępna w sprzedaży

Kamlan 21 mm f/1.8 - szerokokątna stałka do bezlusterkowców z APS-C już dostępna w sprzedaży

Kamlan nie zwalnia tempa i prezentuje kolejne ciekawe szkło. Model 21 mm f/1.8 z mocowaniem Fujifilm X, Sony, E, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie ma odznaczać się wyrazistym obrazem oraz kompaktowymi wymiarami. Stałka właśnie trafiła do sprzedaży, a cena - jak zwykle w przypadku tego producenta - nie uszczupli mocno naszego portfela.

Po raz pierwszy o modelu Kamlan 21 mm f/1.8 firma poinformowała po koniec ubiegłego roku. Wtedy jednak dowiedzieliśmy się jedynie, że producent pracuje nad nowym w pełni manualnym obiektywem do bezlusterkowców wyposażonych w matryce APS-C. Żadne kluczowe elementy układanki nie zostały podane. Do teraz.

Kamlan 21 mm f/1.8 to obiektyw, który ma sprawdzić się w różnej fotografii: od krajobrazowej, przez uliczną, a nawet portretowej - zwłaszcza, gdy na zdjęciach chcemy ująć więcej kontekstu. Najnowsza stałka producenta o polu widzenia 68° zapewnia ekwiwalent ogniskowej 31,5 mm. We wnętrzu znajdziemy układ optyczny składający się z 9 elementów rozmieszczonych w 8 grupach. Z kolei minimalna odległość ogniskowania wynosi 12 cm, co w połączeniu z przysłoną o nominalnym otworze względnym f/1.8 (który domkniemy do f/16) powinno zagwarantować ciekawych rozmyć dalszego planu przy fotografowaniu z najbliższej odległości. Na frontowy element tubusa będziemy w stanie nakręcić filtry o średnicy 52 mm. Sam obiektywy mierzy 57 x 58 mm i warzy 264 g.

Cena i dostępność

Kamlan 21 mm f/1.8 jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem: Fujifilm X, Sony, E i Canon EF-M. Za ten model przyjdzie nam zapłacić 180 dolarów, co w przeliczeniu daje około 685 zł. Obiektyw ma także pojawić się w wersji do Mikro Cztery Trzecie. W tym przypadku ekwiwalent ogniskowej wyniesie 42 mm. Cena nie ulegnie zmianie.

Specyfikacja

Nazwa Kamlan 21 mm f/1.8
Producent Kamlan
Typ stałoogniskowy
Mocowanie Canon EF-M, Fujifilm X, Sony E
Ogniskowa 21
Maksymalna jasność 1.8
Maksymalna wartość przysłony 16
Pierścień przysłony tak
Układ optyczny 9 elementów / 8 grup
Wewnętrzne ogniskowanie tak
Pole widzenia 68°
Minimalna odległość ogniskowania 12 cm
Średnica filtra 52 mm
Mocowanie filtra żelowego nie
Autofokus nie
Stabilizacja nie
Obudowa tworzywo sztuczne
Skala odległości tak
Przycisk funkcyjny nie
Uszczelnienia nie
Mocowanie statywowe nie
Osłona przeciwsłoneczna nie
Wymiary 57 x 58 mm
Waga 264 g
Akcesoria dwa dekielki
Cena w dniu premiery 180 dolarów

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4