SainSonic swoim obiektywem Kamlan 50mm f/1.1 chce dowieść, że tani i chiński wcale nie musi oznaczać gorszy

Autor: Michał Chrzanowski

5 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Kamlan 50mm f/1.1 to najnowsze dzieło chińskiego producenta SainSonic, które może zaskoczyć nie tylko ceną, lecz także precyzyjnym wykonaniem oraz jakością obrazu z papierową głębią ostrości na czele.

Wygląda na to, że chińska ofensywa na rynku optyki tra w najlepsze. Wystarczy przypomnieć o dobrze ocenianych i zaawansowanych konstrukcjach Venus Optics. Jednak wśród producentów z Państwa Środka możemy znaleźć także takie firmy jak 7 Artisans / DJ-Optical i ich jasny standard w bardzo konkurencyjnej cenieTym razem do tego wyścigu włączył się SainSonic, który zaprezentował Kamlan 50mm f/1.1 - wyjątkowo jasną i tanią stałkę.

Ten w pełni manualny obiektyw został zaprojektowany do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Tak więc jego ogniskowa 50 mm po przeliczeniu na pełną klatkę da nam ekwiwalent około 75 mm, co w połączeniu ze światłem f/1.1 oznacza, że mamy do czynienia bardzo ciekawą stałką, która może spodobać się niejednemu portreciście.

W pełni metalowy obiektyw (informacja podana przez producenta) waży zaledwie 248 g. Do tego jest wyjątkowo kompaktowy - jego wymiary to 60 x 60 mm. Pomocnym przy ręcznym ostrzeniu ma się okazać wyraźnie zaakcentowany pierścień ostrzenia, który powinien się płynnie obracać. Poza tym znalazła się także skala odległości hiperfokalnej, która także ułatwi nam ręczne ostrzenie. Na tubusie mamy również rowkowany pierścień przysłony, którą będziemy mogli operować od f/1.1 do f/16.

Niestety producent nie ujawnił zbyt wielu informacji dotyczących układu optycznego. Podał tylko, że we wnętrzu w pełni manualnej stałki znajdziemy 5 elementów umieszczonych w 5 grupach, które zapewnią pole widzenia wynoszące 31 stopni (na matrycy APS-C). Konstruktorzy zapewniają także, że poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami. Na przedni element będziemy mogli przymocować filtry o średnicy 52 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia to 50 cm.

Kamlan 50mm f/1.1 jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Sony E oraz Canon EOS-M. W niedalekiej przyszłości ma pojawić się także wersja do systemy Fujifilm-X. Za to szkło przyjdzie zapłacić zaledwie 170 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sainsonic.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły