SainSonic swoim obiektywem Kamlan 50mm f/1.1 chce dowieść, że tani i chiński wcale nie musi oznaczać gorszy

0
Michał Chrzanowski
5 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Kamlan 50mm f/1.1 to najnowsze dzieło chińskiego producenta SainSonic, które może zaskoczyć nie tylko ceną, lecz także precyzyjnym wykonaniem oraz jakością obrazu z papierową głębią ostrości na czele.

Wygląda na to, że chińska ofensywa na rynku optyki tra w najlepsze. Wystarczy przypomnieć o dobrze ocenianych i zaawansowanych konstrukcjach Venus Optics. Jednak wśród producentów z Państwa Środka możemy znaleźć także takie firmy jak 7 Artisans / DJ-Optical i ich jasny standard w bardzo konkurencyjnej cenieTym razem do tego wyścigu włączył się SainSonic, który zaprezentował Kamlan 50mm f/1.1 - wyjątkowo jasną i tanią stałkę.

Ten w pełni manualny obiektyw został zaprojektowany do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Tak więc jego ogniskowa 50 mm po przeliczeniu na pełną klatkę da nam ekwiwalent około 75 mm, co w połączeniu ze światłem f/1.1 oznacza, że mamy do czynienia bardzo ciekawą stałką, która może spodobać się niejednemu portreciście.

W pełni metalowy obiektyw (informacja podana przez producenta) waży zaledwie 248 g. Do tego jest wyjątkowo kompaktowy - jego wymiary to 60 x 60 mm. Pomocnym przy ręcznym ostrzeniu ma się okazać wyraźnie zaakcentowany pierścień ostrzenia, który powinien się płynnie obracać. Poza tym znalazła się także skala odległości hiperfokalnej, która także ułatwi nam ręczne ostrzenie. Na tubusie mamy również rowkowany pierścień przysłony, którą będziemy mogli operować od f/1.1 do f/16.

Niestety producent nie ujawnił zbyt wielu informacji dotyczących układu optycznego. Podał tylko, że we wnętrzu w pełni manualnej stałki znajdziemy 5 elementów umieszczonych w 5 grupach, które zapewnią pole widzenia wynoszące 31 stopni (na matrycy APS-C). Konstruktorzy zapewniają także, że poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami. Na przedni element będziemy mogli przymocować filtry o średnicy 52 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia to 50 cm.

Kamlan 50mm f/1.1 jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem Sony E oraz Canon EOS-M. W niedalekiej przyszłości ma pojawić się także wersja do systemy Fujifilm-X. Za to szkło przyjdzie zapłacić zaledwie 170 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sainsonic.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
13
2
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
22
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły