Kamlan 28 mm f/1.4 - jasna i niedroga manualna stałka do aparatów z matrycą APS-C

Kamlan 28 mm f/1.4 - jasna i niedroga manualna stałka do aparatów z matrycą APS-C

Użytkownicy bezlusterkowców segmentu APS-C już niedługo otrzymają kolejny niedrogi jasny standard, który pozwoli w ciekawy sposób rozszerzyć arsenał sprzętu, a przy tym nie nadszarpnie naszego budżetu. A już niedługo kolejne modele.

Po mocnym wejściu z lipca zeszłego roku (Kamlan 50 mm f/1.1), chiński producent rozszerza ofertę swoich szkieł. Już niebawem w serwisie Kickstarter wystartuje kampania obiektywu Kamlan 28 mm f/1.4 dedykowanego bezlusterkowcom z matrycą APS-C.

Na układ optyczny obiektywu składa się 8 soczewek w 7 grupach, a producent obiecuje, że do produkcji użyto najlepszej jakości szkła optycznego, dzięki czemu obiektyw świetnie radzić ma sobie z aberracją chromatyczną i oferować ostry obraz na całej powierzchni kadru.

 

Oprócz tego, otrzymujemy 11-listkową przysłonę, która nawet przy mocniejszym domknięciu zagwarantować ma nam okragłe bokeh. Z kolei ekwiwalent 42 mm zapewnić ma dużą uniwersalność - według producenta szkło sprawdzi się zarówno w fotografii ulicznej, portretach, jak i fotografii krajobrazu. Do tego szkło oferuje maksymalne powiększenie 1,5 x i pozwoli na ostrzenie już z odległości 25 cm - okaże się więc przydatne także w przypadku detali.

Cena i dostępność

Przy tym wszystkim obiektyw został atrakcyjnie wyceniony. W przypadku wsparcia projektu na Kickstarterze, zapłacimy za niego jedyne 150 dolarów (około 550 zł). W oficjalnej sieci sprzedaży będzie kosztować 200 dolarów, czyli niewiele więcej. Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta, szkło trafi do swoich nabywców już we wrześniu 2018 roku.

 

Obiektyw będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sony E, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i EOS-M.

Producent zaprezentował także harmonogram premier kolejnych obiektywów. Jeszcze w tym roku zobaczyć mamy modele 21 mm f/1.8, 32 mm f/1.3 i 15 mm f/1.8, a także drugą generację pełnoklatkowego 50 mm f/1.1. Zapowiada się ciekawie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2