Kamlan 28 mm f/1.4 - jasna i niedroga manualna stałka do aparatów z matrycą APS-C

1
Maciej Luśtyk
31 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Użytkownicy bezlusterkowców segmentu APS-C już niedługo otrzymają kolejny niedrogi jasny standard, który pozwoli w ciekawy sposób rozszerzyć arsenał sprzętu, a przy tym nie nadszarpnie naszego budżetu. A już niedługo kolejne modele.

Po mocnym wejściu z lipca zeszłego roku (Kamlan 50 mm f/1.1), chiński producent rozszerza ofertę swoich szkieł. Już niebawem w serwisie Kickstarter wystartuje kampania obiektywu Kamlan 28 mm f/1.4 dedykowanego bezlusterkowcom z matrycą APS-C.

Na układ optyczny obiektywu składa się 8 soczewek w 7 grupach, a producent obiecuje, że do produkcji użyto najlepszej jakości szkła optycznego, dzięki czemu obiektyw świetnie radzić ma sobie z aberracją chromatyczną i oferować ostry obraz na całej powierzchni kadru.

 

Oprócz tego, otrzymujemy 11-listkową przysłonę, która nawet przy mocniejszym domknięciu zagwarantować ma nam okragłe bokeh. Z kolei ekwiwalent 42 mm zapewnić ma dużą uniwersalność - według producenta szkło sprawdzi się zarówno w fotografii ulicznej, portretach, jak i fotografii krajobrazu. Do tego szkło oferuje maksymalne powiększenie 1,5 x i pozwoli na ostrzenie już z odległości 25 cm - okaże się więc przydatne także w przypadku detali.

Cena i dostępność

Przy tym wszystkim obiektyw został atrakcyjnie wyceniony. W przypadku wsparcia projektu na Kickstarterze, zapłacimy za niego jedyne 150 dolarów (około 550 zł). W oficjalnej sieci sprzedaży będzie kosztować 200 dolarów, czyli niewiele więcej. Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta, szkło trafi do swoich nabywców już we wrześniu 2018 roku.

 

Obiektyw będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sony E, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i EOS-M.

Producent zaprezentował także harmonogram premier kolejnych obiektywów. Jeszcze w tym roku zobaczyć mamy modele 21 mm f/1.8, 32 mm f/1.3 i 15 mm f/1.8, a także drugą generację pełnoklatkowego 50 mm f/1.1. Zapowiada się ciekawie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Voigtlander Nokton 21 mm f/1.4 do Sony E i Color-Skopar 21 mm f/3.5 do Leica M już dostępne w Polsce
Szerokokątne nowości firmy Voigtlander mają zainteresować miłośników wyrafinowanej optyki opakowanej w klasyczny i elegancki design - dodatkowo niemiecki producent przedstawił nowe akcesoria.
0
0
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
8
4
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)