Kamlan 28 mm f/1.4 - jasna i niedroga manualna stałka do aparatów z matrycą APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

31 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Użytkownicy bezlusterkowców segmentu APS-C już niedługo otrzymają kolejny niedrogi jasny standard, który pozwoli w ciekawy sposób rozszerzyć arsenał sprzętu, a przy tym nie nadszarpnie naszego budżetu. A już niedługo kolejne modele.

Po mocnym wejściu z lipca zeszłego roku (Kamlan 50 mm f/1.1), chiński producent rozszerza ofertę swoich szkieł. Już niebawem w serwisie Kickstarter wystartuje kampania obiektywu Kamlan 28 mm f/1.4 dedykowanego bezlusterkowcom z matrycą APS-C.

Na układ optyczny obiektywu składa się 8 soczewek w 7 grupach, a producent obiecuje, że do produkcji użyto najlepszej jakości szkła optycznego, dzięki czemu obiektyw świetnie radzić ma sobie z aberracją chromatyczną i oferować ostry obraz na całej powierzchni kadru.

 

Oprócz tego, otrzymujemy 11-listkową przysłonę, która nawet przy mocniejszym domknięciu zagwarantować ma nam okragłe bokeh. Z kolei ekwiwalent 42 mm zapewnić ma dużą uniwersalność - według producenta szkło sprawdzi się zarówno w fotografii ulicznej, portretach, jak i fotografii krajobrazu. Do tego szkło oferuje maksymalne powiększenie 1,5 x i pozwoli na ostrzenie już z odległości 25 cm - okaże się więc przydatne także w przypadku detali.

Cena i dostępność

Przy tym wszystkim obiektyw został atrakcyjnie wyceniony. W przypadku wsparcia projektu na Kickstarterze, zapłacimy za niego jedyne 150 dolarów (około 550 zł). W oficjalnej sieci sprzedaży będzie kosztować 200 dolarów, czyli niewiele więcej. Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta, szkło trafi do swoich nabywców już we wrześniu 2018 roku.

 

Obiektyw będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sony E, Mikro Cztery Trzecie, Fujifilm X i EOS-M.

Producent zaprezentował także harmonogram premier kolejnych obiektywów. Jeszcze w tym roku zobaczyć mamy modele 21 mm f/1.8, 32 mm f/1.3 i 15 mm f/1.8, a także drugą generację pełnoklatkowego 50 mm f/1.1. Zapowiada się ciekawie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)