Kamlan KL 32 mm f/1.1 - pełnoklatkowa plastyka na APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

8 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy obiektyw Kamlan to kolejna przystępna cenowo, superjasna propozycja, która na aparatach APS-C pozwoli nam uzyskać plastykę rodem z pełnej klatki.

Choć pełna klatka staje się coraz bardziej dostępna, coraz bardziej atrakcyjne stają się także systemy APS-C, w których co i ruch pojawiają się przykłady ciekawej i niedrogiej optyki. Jednym z nich może być nowy superjasny obiektyw Kamlan KL 32 mm f/1.1, który zaoferuje nam ekwiwalent 48 mm i głębię ostrości taką, jak przy pełnoklatkowym obiektywie f/1.8, otwierając nam jednocześnie więcej możliwości w zakresie pracy w słabym świetle.

Obiektyw zbudowano w oparciu o 9 soczewek w 7 grupach, gdzie aż 5 elementów to soczewki HR o zwiększonej refrakcji. Do tego otrzymujemy 11-listkową przysłonę, która zapewnić ma nam przyjemne dla oka rozmycie i kołową reprodukcję punktów świetlnych w nieostrościach, a cała konstrukcja umożliwi nam ostrzenie z minimalnej odległości 40 cm.

Trzeba oczywiście pamiętać, że jest to obiektyw w pełni manualny, a do tego dosyć spory i ciężki ( 92 x 70 mm, 601 g), ale jednocześnie przystępny cenowo i przystosowany do pracy filmowej (bezstopniowa przysłona).

Zdjęcia przykładowe

Jak nowe chińskie cacko sprawdza się w praktyce? Póki co, możemy to ocenić na dwóch oficjalnych i niezbyt ciekawych samplach producenta. Więcej zapewne zobaczymy już niebawem.

Cena i dostępność

Obiektyw pojawi się w sprzedaży 12 lutego w cenie ok. 300 dolarów (ok. 1200 zł). Kamlan KL 32 mm f/1.1 dostępny będzie w wersjach z bagnetem Canon EF-M, Fujifilm X, Sony E i Mikro Cztery Trzecie ( w tym ostatnim wypadku otrzymamy ekwiwalent ogniskowej 64 mm).

Obiektyw będzie można kupić na stronie kamlan.shop.

Źródło: prtimes.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)