Kamlan 50 mm f/1.1 - ultrajasna stałka już dostępna w sprzedaży. Teraz także do systemu Fujifilm X

0

Autor: Michał Chrzanowski

20 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wysoka rozdzielczość połączona z papierową głębią ostrości - oto najważniejsze cechy w pełni manualnego modelu Kamlan 50 mm f/1.1. Stałka jest już dostępna w polskiej sprzedaży.

Zaprezentowany w połowie ubiegłego roku Kamlan 50 mm f/1.1 to w pełni manualny obiektyw stworzony do bezlusterkowców z matrycą APS-C. Tak więc jego ogniskowa 50 mm po przeliczeniu na pełną klatkę da nam ekwiwalent około 75 mm, co w połączeniu ze światłem f/1.1 i 9-listkową przysłoną ma zagwarantować wyjątkową plastykę obrazu którą powinien docenić niejeden portrecista.

We wnętrzu znajdziemy znajdziemy układ optyczny składający się z 5 elementów umieszczonych w 5 grupach, które zapewnią pole widzenia wynoszące 31 stopni (na matrycy APS-C). Konstruktorzy zapewniają także, że poszczególne soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi, które mają skutecznie tłumić odbicia światła i powstawanie blików i flar. Na przedni element będziemy mogli przymocować filtry o średnicy 52 mm. Z kolei minimalna odległość ostrzenia to 50 cm.

W pełni metalowy obiektyw waży zaledwie 248 g. Do tego jest wyjątkowo kompaktowy - jego wymiary to 60 x 60 mm. Pomocnym przy ręcznym ostrzeniu ma się okazać wyraźnie zaakcentowany pierścień ostrzenia, który powinien się płynnie obracać. Poza tym znalazła się także skala odległości hiperfokalnej, która także ułatwi nam ręczne ostrzenie. Na tubusie mamy również rowkowany pierścień przysłony, którą będziemy mogli operować od f/1.1 do f/16.

Kamlan 50 mm f/1.1 jest już dostępny w polskiej sprzedaży z mocowaniem Fujifilm X, Sony E i Canon EOS-M. Za obiektyw zapłacimy 799 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Nawet 16 nowych obiektywów Canon RF do końca przyszłego roku?
Nawet 16 nowych obiektywów Canon RF do końca przyszłego roku?
Jak sugerują donosy, Canon ostro wziął się za rozwój bezlusterkowej optyki. Do końca 2021 roku mamy zobaczyć kilkanaście szkieł, w tym zupełnie nowe, „rewolucyjne”...
24
0
Powiązane artykuły